Fungují náplasti na hubnutí?

Říkáte si, jak je vůbec možné po nalepení nějaké náplasti zhubnout? Podle výrobců jednoduše - do kůže, a tedy i do našeho organismu se začnou vstřebávat látky, které náplast obsahuje. A jsou to právě ty látky, které podporují metabolismus, dodávají energii nebo podporují odbourávání tuků. Právě ty vyzdvihují výrobci náplastí jako hlavní argument, proč náplasti používat. Zejména když jsou tyto látky přírodního charakteru.

Diskuze o náplastech na hubnutí bývají plné argumentů, proč náplasti jsou lepší než prášky na hubnutí nebo obráceně. Nejedná se ale o to samé? Jediný rozdíl je v tom, že náplasti působí "zvenku" a prášky "zevnitř".

Účinné látky v náplastech na hubnutí bývají například:

Chaluha bublinatá (Fucus vesiculosus) - hlavní předností této mořské řasy je vysoký obsah jódu. Právě jeho pozitivní účinky (nikoliv jód samotný) zmiňují výrobci náplastí. Jód povzbuzuje činnost štítné žlázy, a tedy nepřímo i metabolismus. Díky tomu může mít chaluha pozitivní vliv i na hubnutí. 

Garcinie kambodžská (Carcinia Cambogia) - ovocný strom z jihovýchodní Asie se stal středem pozornosti před několika lety, kdy byly údajně vypozorovány pozitivní účinky jeho plodů na snižování hmotnosti. Nicméně bublina splaskla poté, co se prokázalo, že pro toto tvrzení chybí dostatek věrohodných studií. Jediné, co se potvrdilo, jsou mírně projímavé účinky plodů Garcinie.

Guarana - známý povzbuzující prostředek. Může povzbudit organismus, a tedy vybudit ho (pokud se hýbete) k vyššímu spalování tuků.

Fungují náplasti na hubnutí? Odpovíme trochu šalamounsky - placebo efekt se projevuje v určité míře vždy, když tomu sami věříte. Náplasti na hubnutí tak mohou u části lidí fungovat. Zejména, když se budete řídit doporučeními uvedenými v příbalovém letáku (máme na mysli např. "pro lepší efekt omezte tučná a sladká jídla", "zařaďte do svého denního programu dostatek pohybu", apod.). Pak vyvstává ta samá otázka jako u prášků na hubnutí - když se budete hýbat a změníte jídelníček k lepšímu, zhubnete tak jako tak, že?


Tyto články vás také zaujaly: