Obrňte se proti rýmě s rýmovníkem

 

Jak pěstovat rýmovník

 

Rýmovník můžete lehce sehnat pod tímto názvem a nebo se mu také říká molice či řecký eukalypt. Pořád se bude jednat o stejnou rostlinku. Snadno se množí a vcelku rychle roste. Potřebuje jen dostatek světla a nepřehnat to se zálivkou. Proto je vcelku snadné sehnat nejen její semena, ale i sazeničky či odrostlejší rostlinky. K naší výhodě dobře snáší zaštipování lístků. Tato její vlastnost se bude rozhodně hodit.

 

Jak rýmovník užívat

 

Tato rostlinka je nejúčinnější svojí vůní. Když cítíme, že nám začíná rýma, tak stačí uštípnout si z rostlinky lístek, jednoduše ho promnout mezi prsty a občas k němu přičichnout. A když to nejde, protože už máme rýmu silnou a ucpaný nos? Pak se vloží lístek rýmovníku do sklenice s vodou a nechá se odstát. Tím účinek silic v rostlince zesílí a ucpaná rýma se po ní jak se říká spustí.

 

Jak na prevenci

 

Vůně rýmovníku je opravdu příjemná. Když vložíte lístek do misky s vodou a dáte na teplý radiátor, vydrží vonět i celou noc. Lístky rostlinky jsou navíc i vcelku chutné. Nejsou hořké jako často čerstvé bylinky bývají. Takto snězený čerstvý lístek může pomoci od bolení hlavy, když je spojené právě s rýmou.

 

Bonus od rýmovníku

 

Rýmovníku se říká také molice. Nám lidem sice příjemně voní a to velmi, ale hmyz její vůně naopak odpuzuje. Bude tedy oblíbená i v dobách, kdy nás rýmy zrovna netrápí.