Recept: úžasný koláč s karamelizovanými fíky

Trochu toho netradičního ovoce se vždy hodí. A pokud z něj uděláte koláč, budete za hvězdu. Přitom koláč je opravdu snadný a stačí jen pár ingrediencí.

Co budeme potřebovat?

Na těsto:

  • 250 g hladké mouky
  • 150 g másla
  • 1 vejce
  • 80 g cukru moučka

Na fíkovou směs:

  • 1 plechovka nakládaných fíků
  • 2 lžíce másla
  • 4 lžíce hnědého cukru

Jak na to?

Nejprve si připravíme těsto. Mouku prosejeme spolu s cukrem na vál, přidáme do důlku vejce, nakrájíme změklé máslo a zpracujeme na hladké těsto.

Těsto zabalíme do potravinářské folie a necháme v lednici alespoň jednu hodinu odpočívat. Klidně ale nechte přes noc a koláč budete mít vždy čerstvý.

Formu vyložíme pečícím papírem a odpočinuté těsto do formy namačkáme. Vrstvu zkuste udělat vysokou stejně po celé ploše, pouze okraje nechejte trošku vyšší, ať máme místo na náplň. Vidličkou ještě propíchejte na pár místech, aby se netvořily bublinky a může jít do trouby. Tu předehřejeme na 180 °C a necháme péct do zrůžovění. Hodně bude záležet na těstu, ale obvykle jde o 20 - 25 minut.

Mezitím si ještě připravíme fíkovou směs. Nakládané fíky nakrájíme na kolečka a odložíme nálev, ve kterém v plechovce byly. Na pánvi rozehřejeme máslo a přidáme cukr. Necháme zkaramelizovat a do karamelové hmoty přidáme nakrájené fíky i se zbylým nálevem. Provaříme a ještě horké vlijeme na koláč. S poměry jednotlivých surovin si klidně pohrajte, nemusí být přesně. Klidně přidejte i další koření, co zkusit třeba přidat levanduli?

Směsí vyplníme koláč až po zvýšené okraje a necháme odpočinout. Jakmile vše ztuhne, můžeme podávat.

Tenhle dezert si určitě dietní přívlastek nezaslouží, ale v malém množství zhřešit můžete. Navíc po sportu si takovouto odměnu klidně dopřát můžete :-)