Chcete zažít lepší milování a klidnější spánek? Sport vám i s tímto pomůže

Kdo se pravidelně hýbe, tomu je na světě lépe. A není to jen balamutění trenérů a dietních poradců, kteří se vás jakýmkoliv způsobem snaží přesvědčit a motivovat, abyste začali cvičit a dostali se konečně do kondice. Je prokázané, že pohyb nám vylepší život hned v několika velmi důležitých ohledech.

Prvním a nejzásadnějším pozitivem pravidelného pohybu je zlepšení naší kondice. Ubude nám tělesný tuk, zesílí svaly, shodíme nadbytečná kila, cítíme se lehčí a pohyblivější, méně se zadýcháváme, máme větší výdrž i sílu. Kvůli tomu vlastně cvičí většina z nás. Ale sportování nám toho přináší mnohem víc a je to de facto jediná úspěšná cesta ke zdraví a štěstí (tedy pokud to nebudete přehánět a nezraníte se, ale to už je jiné téma).

Sebevědomější a krásnější

Pohyb vám krásu nepřinese jen v tom smyslu, že budete štíhlejší. Když se hýbete, umožňujete tak svému tělu lepší prokrvování a zlepšuje se nejen oběh krve, ale i lymfy. Ta se stará hlavně o to, aby se z těla dostávaly pryč toxiny a další škodliviny, a když je tělo čistší, je krásnější i pokožka, což znamená i hezčí pleť.

Kromě toho jsou lidé, kteří cvičí, sebevědomější než lenoši a obézní. Jste totiž hrdí na své tělo a na to, co dokážete. A přitom si při sportu vyčistíte hlavu, zapomenete na starosti a jste pak klidnější, vyrovnanější a také mnohem soustředěnější.

Čtěte také: Zachovejte si krásnou a mladistvou pleť. Pomůže i jídlo

Lepší milování i spánek

Kdy se vám lépe usíná, než když jste utahaní jako koťata? Pokud si poctivě zacvičíte a hýbete se v průběhu celého dne, padnete večer do postele a rázem usnete. Navíc pokud jdete spát dřív, spíte delší dobu a tělo má čas řádně zregenerovat. Díky tomu budete méně unavení i během dne a po obědě vám nebudou padat víčka. Naopak, budete celý den plní energie.

V neposlední řadě se vám díky pravidelnému cvičení zlepší i milostný život. Když budete mít větší kondici, zvýší se i vaše výdrž a zvládnete možná i polohy, které vám kvůli nerozhýbanému tělu dříve dělaly potíže. A pokud chcete pohyb skutečně propojit s úžasnými milostnými zážitky, je možné začít chodit na jógu či na pilates, kde se procvičují i pánevní svaly a dochází tak k jejich zpevnění. Nemluvě o tantrických cvičeních.

Čtěte také: Vše o józe