Najděte si nového přítele. Jmenuje se čas.

Zkusili jste si někdy představit svůj den bez jediného pohledu na hodiny?

Během každého dne je hodně vašich činností závislých na přesném načasování. Vstáváte díky budíku, na zastávce kontrolujete hodinky, za jak dlouho to pojede, v práci sledujete, jak hodně/málo máte času na dokončení úkolu, v určitý čas chodíte na oběd, v určitou hodinu domů, v určitý čas jdete cvičit, protože to bývá ve fitku prázdněji, na bežeckém pásu se vám odpočítává čas,... Každou z těchto činností chcete mít co nejlépe naplánovánu, protože věříte, že čas určuje váš denní režim.

Čas běží, ať se vám to líbí nebo ne. Nezastavíte ho. Počítá se každá vteřina, minuta, hodina, den, týden, měsíc i rok. A právě pokud takhle začnete myslet, dáte času možnost ovládnout váš život a zvítězit nad vámi.

Jasně, jsou některé věci, se kterými nic neuděláte - den prostě má 24 hodin a hodina 60 minut. To je prostě pevně dané. Ale zkusili jste se někdy zamyslet nad tím, jak tyto minuty a hodiny co nejlépe strávit?

Někteří se do každé minuty snaží nacpat co nejvíc činností. Stále hledají cesty, jak toho udělat více, jak lépe a efektivněji využít každou minutu svého času, jak zorganizovat den, aby ani jedna minuta nepřišla nazmar. Bohužel takoví lidé pak často usínají s pocitem, že nestihli vše, co měli v plánu. Nemají ani radost z toho, co za celý den stihli udělat.

Ne nadarmo se říká, že když vás něco nebaví, čas se hrozitánsky vleče. Stejně tak když děláte věci, na které jste se těšili a které vás baví, čas neskutečně letí. Je to tak! A když děláte věci, na kterých záleží vám, na čase najednou zas tolik nezáleží.

Najděte si proto i na nezáživné práci to, co vás aspoň trochu baví. A když nic takového není, užívejte si pokroky. Byť sebemenší jsou, dosáhli jste jich vy sami a z toho už musíte mít radost! A i když budete odpoledne odcházet z práce s pocitem, že nemáte vše hotovo, není to důvod ke stresování se. Vždycky totiž budou věci, které nejsou hotové. Ať už u vás nebo u ostatních. Aspoň máte o důvod víc, proč se z nich radovat příště, jakmile je dokončíte. 

Čas je cenný a cenný je i váš život.

Proto se soustřeďte na to pozitivní v něm. V práci mějte dobrý pocit z toho, jak vám jde postupně od ruky. Odpoledne si užívejte relaxu nebo pohybu podle vašich představ a mějte radost z toho, že pro sebe něco děláte. Večer si udělejte třeba jídlo podle některého z našich dietních receptů a pořádně si ho vychutnejte. Na každém okamžiku se dá najít něco hezkého, stačí jen chtít. Zkuste to a uvidíte, že váš přístup pozitivně ovlivní celé vaše okolí.