Jak zdravě a přirozeně zvýšit potenci?

Jak zdravě a přirozeně podpořit potenci?

Některé potraviny nebo rovnou upravené pokrmy dokážou opravdu divy s mužskou potencí. Ta je neustále velkým předmětem diskuzí, těm se ale můžete se svým partnerem vyhnout, pokud zvolíte již vhodnou prevenci. Pro muže i pro ženy je dobré, aby konzumovali pokud možno pravidelně takovou stravu, obsahující hodně hořčíku, který roztahuje cévy, kyseliny listové a samozřejmě vitamínů a minerálů pro podporu celkového zdraví organismu. Představme si tedy vhodné potraviny, posilující mužskou potenci.

Ovoce

Banány

Jsou bohaté na draslík, podporují velmi výrazně činnost srdce a cév. Zdravé srdce znamená také zdravý sexuální život. Je však možné, že právě banánům neholdujete, pak můžete zvolit další druhy ovoce, které jsou bohaté na draslík. Například pomeranče nebo brambory dokážou banán ideálně zastoupit.

Červené víno

Červené víno obsahuje kromě hodně cukrů, které dodávají okamžitou energii, také antioxidanty, které se podílí na lepším krevním oběhu. V závislosti na tom dosáhne váš muž také mnohem kvalitnější erekce. Lepší přísun krve do krevních destiček a také topořivých tělísek způsobí lepší ztopoření a delší sexuální výdrž.

Fíky

Dalším ovocem z našeho výčtu jsou exotické fíky. Na našich pultech už ovšem docela zdomácněly a tak není problém tyto slaďoučké plody zakoupit nejen na dovolené v Chorvatsku. Mají vysoký obsah aminokyselin a dalších příznivých látek působících na mužovo libido.

Zelenina

Rajče

Rajče vypadá jako srdce a také je s tímto orgánem dosti významně spojované. Díky vysokému podílu draslíku, ale také lykopenu dochází k rozšiřování cév a lepšímu přísunu krve do důležitých orgánů, samozřejmě také do penisu. 

Cibule

Cibule je nejen výborným antibiotikem, ale rovněž pomáhá k zlepšování sexuálního výkonu, především díky alicinu. Tato látka dokáže rozproudit krev, zabraňuje vzniku krevních sraženin. 

Okurky

Připravte si čerstvý salát z okurek nebo další plodové či tykvovité zeleniny. Posloužit může také pastinák nebo cuketa. Rovněž tyto zeleninové druhy podpoří krevní oběh a jsou výbornou prevencí srdečních onemocnění. 

Kořenová zelenina

S kořenovou zeleninou nikdy neprohloupíte, na potenci se výborně hodí petržel, mrkev, celer i další méně známé druhy z této skupiny. Kromě vlivu na kvalitní erekci a plodnost, najdeme i další plusy, které pánové ocení. Tak například díky konzumaci mrkve dochází ke zlepšování zraku a zkvalitnění pokožky. 

Ořechy

Chroupat výživné ořechy plné bílkovin je pozitivní také z hlediska mužské potence. V jádrech naleznete zázračnou substanci, látku, která se jmenuje L-arginin. Bylo vědecky prokázáno, že pomáhá při mužské potenci a zlepšuje výrazně erekci. Je to již poměrně známý fakt a tak neváhejte a přidejte do jídelníčku svého manžela nebo milence o něco více ořechů. Nejvíce účinné jsou: arašídy, kešu, vlašské ořechy.

Masité pokrmy

Také v některých masech se skrývá životní síla, která pomůže mužskému libidu. Například v mnoha rybách, ale také ve vepřovém, které je u nás asi nejoblíbenější. Není divu, že mužům tolik chutná, cítí se po něm tak nějak více mužně. To vše díky vitamínu B1, který udržuje v kondici nervový systém, ale také dostatku výživných proteinů.

Výborné na lepší potenci jsou také ústřice. Dříve byly tyto mořské plody skoro nedostupné, dnes již můžete zakoupit mnoho variant a druhů. Jsou považovány za jednu z nejúčinnějších potravin na erekci a plodnost nejen u mužů, což je dáno vysokým obsahem vitamínu B6 a důležitých minerálních látek.

Další „plodné“ potraviny:

  • Káva - kofein zvyšuje emotivnost, urychluje metabolismus, zvedne krevní tlak
  • Chili - zvyšuje krevní tlak a zlepšuje erekci
  • Třešně - jsou zdrojem účinných antokyanů
  • Ovesné vločky
  • Mléčné výrobky
  • Česnek
  • Žen-Šen
  • Nejrůznější semínka
  • Některé luštěniny, především sója