Odkyselte své tělo, obzvláště pokud chcete hubnout

Kde se berou kyseliny v našem těle?

Důsledkem látkové přeměny vzniká v našem těle určité množství kyselin. Dříve byly neutralizovány a následně vylučovány ledvinami, střevy, kůží a plícemi. Jenže v dnešní době mají naše těla nedostatek zásaditých minerálních látek především vápníku, hořčíku, draslíku, sodíku, železa a chromu, tedy látek, které kyseliny neutralizují. Tělo je nuceno potom čerpat tyto látky z vlastních zdrojů ze zubů, vlasů a kostí, kde potom samozřejmě chybí. Kyseliny se ukládají do srdce, žil, jater, kloubů a tukových zásob. Pokud tedy chcete hubnout, tak jako první musíte organismus detoxikovat, abyste mohli začít ubírat z tukové vrstvy. Dokud tam bude nadměrné množství kyselin, hubnout se Vám nepodaří.

Kde se bere překyselení?

Stravujeme se naprosto rozdílně než naše babičky, konzumujeme potraviny, které podporují tvořit právě kyseliny, jako nadměrná konzumace masa, cukrů, výrobků z bílé mouky, mléka, sýrů, uzenin, průmyslově zpracovaných potravin, kávy, černého čaje, alkoholu a samozřejmě i léků. Další příčinou je nedostatek pohybu, chybné mělké dýchání, stres, málo spánku a napětí. A proto je překyselená většina populace.

Kontrolujte pravidelně pH!

Naše tělo ke správnému fungování potřebuje lehce zásadité prostředí tělních tekutin. PH v krvi by tedy mělo být 7,36 - 7,44. Doma si ho můžete měřit naprosto jednoduchým způsobem a to z moči. Jediné, co si musíte pohlídat, je doba, kdy odběr provedete, jelikož jeho hodnota se během dne mění v důsledku vylučování kyselin ledvinami. Proto měřte spíše po obědě než ráno. Nemuseli byste získat odpovídající výsledek.

Jak poznáme překyselení?

Jak už bylo zmíněno, k optimální funkci těla je nutné mít mírně zásadité pH. Pokud tomu tak ale není, začne tělo hlásit svou nespokojenost. Jak se ale ozve? Nejčastějšími projevy dlouhodobého překyselení jsou především únava, ztráta energie, výrazné bolesti hlavy a zad, napětí ve svalech, různé alergie, ekzémy, senná rýma, potíže se zažíváním, mykózy, plísňová onemocnění, nervozita až deprese a samozřejmě také oslabení imunitního systému. Překyselený člověk bývá nemocný. Budete-li tyto projevy ignorovat, mohou vyústit ve i ve velice vážné choroby jako dna, artritida, revma, onemocnění jater, ledvin, paradentóza, osteoporóza a různá rakovinová bujení.

Jak se odkyselíme?

Škodlivé látky musíme nejprve rozpustit, aby mohly být vyloučeny z těla ven. Proto bychom měli:

  • Změnit jídelníček, jíst dostatek zeleniny, ovoce, brambor a bylinek.
  • Do jídelníčku zařaďte vyvážené minerální směsi neutralizující kyseliny.
  • Vypijte denně 2 – 3 l tekutiny bez oxidu uhličitého. Tedy čistou vodu, zelený čaj nebo bylinkové čaje. Pokud chcete proces uspíšit, vybírejte ty čaje, které přímo pomáhají organismus odkyselit.
  • Koupejte se v lázni např. z řepíku, přesličky nebo použijte koupelovou sůl s obsahem zásadité sody a přírodních silic. Urychlíte tím odkyselení, uvědomte si, že vylučujete i pokožkou!
  • Relaxujte, pohybujte se na čerstvém vzduchu a myslete pozitivně!