Špatné stravování brání hubnutí a ničí psychiku

Nemusíte zrovna chtít hubnout nebo se dostat do kondice před létem. Ale v každém ročním období byste měli myslet na to, že když jíte špatně, má to své následky. A nemluvíme jen o tloušťce, zadýchávání se do schodů, problémy s tlakem, srdcem či cholesterolem. Špatná strava je příčinou únavy, nedostatku energie, nechuti k jakékoliv činnosti a podrážděnosti. Podívejme se tedy na to, jakých chyb bychom se neměli dopouštět, abychom byli v pohodě.

Snídat, nehladovět

První velkou chybou je hladovění. Ať už se rozhodneme jednou měsíčně držet úplněk nebo omezíme jídlo na minimum kvůli hubnutí, není to nejlepší rozhodnutí. Tělo pak nemá energii a nemá, z čeho fungovat. A my se tak cítíme vyčerpaně, podrážděně a nic se nám nechce. Ale podobný efekt má i to, když ráno nesnídáme a rovnou utíkáme do práce. Leckdo se snídani snaží nahradit kávou, ale kofein má jen krátkodobé účinky a rozhodně nenahradí plnohodnotnou snídani, která nám dodá energii na celé dopoledne.

Správný cukr, hodně vody

Leckdo si myslí, že cukr je špatný, a tak se cíleně vyhýbá všemu sladkému. Ale tělo pro své fungování potřebuje sacharidy. Není nutné cpát se cukrovinkami, ale správné cukry potřebujeme, jinak jsme také podráždění a nervózní, někdo je i vzteklý. Stejně tak je třeba poctivě pít vodu a tekutiny založené na vodě, jako minerálky, čaj a podobně. Ideální je vypít 2 až 3 litry denně, abychom byli v psychické pohodě. Sladké limonády jako náhražky rozhodně nefungují, naopak po nich máme ještě větší žízeň a tělo je v podstatě nedokáže využít.