Zkuste objevit sílu vosku

 

Ten určený pro použití v kosmetice se získává z dehtu při výrobě dřevěného uhlí.

Parafínová lázeň

Pro lázeň se hodí spíše vyšší obsah olejů s teplotou tání výrazně nižší než je tavení vosku u svíček. Cca 50-52°C. Do takto připravené lázně opakovaně vždy na krátký okamžik ponoříme ruce. Je vhodná všude tam, kde mívá člověk rozpraskanou kůži(na nohy, na lokty). Obzvlášť teď v podzimních měsících jsou výhody parafínových lázní neocenitelné.

Jak to funguje

Parafín na vzduchu rychle tuhne. Vytvoří na kůži tenkou vrstvu vosku. Pod ní se kůže potí, ale vlhkost nemá kam unikat. Zadržuje se tak ve svrchní vrstvě pokožky. Tato se rychle hydratuje a zbylá voda je tak přinucena zůstávat hlouběji v kůži. Abychom tento proces o něco urychlili, používá se zábal. Jakmile máme ruce ven z parafínové lázně, zabalíme celé ruce do nesavého materiálu. Nejčastěji se k tomu využívají gumové nebo silikonové rukavice. Pak se ruce zakryjí, aby se příjemné teplo z parafínu udrželo alespoň o chvíli déle.

Co přináší parafín za výsledek

Po pár minutách ruce odkryjeme a sundáme rukavice. Vosk, který nám na nich ulpěl se dá snadno opatrně stáhnout. Musíme však dávat pozor a nepoužívat zbytečně větší sílu. Parafínová lázeň pokožku zvláční až do hloubky a ta je na chvíli díky znovunabyté jemnosti náchylnější k možným zraněním. Jakmile však může pokožka opět dýchat, tento efekt velmi záhy zmizí. Prokrvená a jemná pokožka však zůstane po dlouhou dobu.

Ceněný účinek navíc

Když ruce na několik minut zahřejeme a ještě jim dopřejeme dostatek vody, pomůžeme tak i zlepšení prokrvení a oživení krevního řečiště. Parafínové lázně jsou tak dobrou prevencí například před vznikem potíží s karpálními tunely.