Chuť k jídlu

media

Ne každý karnitin spaluje tuky

Jíte zdravě, ve fitness centru jste jako doma a pořád se vás drží tukové polštářky? Hodně lidí sází na na karnitin, známý doplněk stravy propagovaný jako spalovač tuků. Výsledky v podobě pevné postavy se pak prý dostaví dříve. Co když ale karnitin není tak úplně tím propadgovaným spalovačem?
media

Chutě můžete přelstít – stačí oklamat jazyk

I ten nejodolnější jedinec občas pocítí neodolatelnou chuť na něco nezdravého, jíž i přes silnou vůli podlehne. Pak si to sice napraví a drží se dál, ale jednou se to stane znovu. Zkrátka, naše tělo si o to říká. I když ve skutečnosti to není tělo, je to mozek, který nás pokouší. A ten lze oklamat.
media

Začínáme hubnout: co si dát večer

Dobroty po šesté, sedmé nebo osmé večer jsou v rámci diety často považovány za nevhodné. Přitom právě vhodně zvolené mlsání večer může mít pozitivní vliv na naše zdraví. Pojďme se podívat, co si večer bez výčitek dát, aby to zapadalo do našeho hubnoucího programu.
media

Honí vás mlsná? Zkuste ji zkrotit takto

Každého z nás občas popadne chuť na něco sladkého. V tu chvíli otevřeme všechny skříně i lednici, jestli se tam náhodou nedá najít něco klidně i nedietního, hlavně ale dobrého. Zkusili jste někdy takovou mlsnou zkrotit? Zkusíme poradit, jak na to.
media

Jak barvy ovlivňují naší náladu

Všimli jste si někdy toho, že různé barvy mají různý vliv na vaší náladu? Že v místnosti vymalované jednou barvou se vám třeba spí hůře než v místnosti jiné barvy? Že restaurace rychlého občerstvení obvykle používají červenou? Víme, jak barvy dokáží ovlivňovat naše chování.