Chuť k jídlu

media

Chutě můžete přelstít – stačí oklamat jazyk

I ten nejodolnější jedinec občas pocítí neodolatelnou chuť na něco nezdravého, jíž i přes silnou vůli podlehne. Pak si to sice napraví a drží se dál, ale jednou se to stane znovu. Zkrátka, naše tělo si o to říká. I když ve skutečnosti to není tělo, je to mozek, který nás pokouší. A ten lze oklamat.
media

Mlsáte rádi? Mohou za to vaši předci

I toho nejodolnějšího jedince jednou za čas přepadne neodolatelná chuť na sladké. Nějaký čas jí dokážeme odolávat, ale stačí okamžik slabosti a naládujeme se nezdravým sladkým nebo mastným či tučným jídlem. Ale možná za to nemůžeme tak úplně jen my, svou vinu mají naše geny.
media

Začínáme hubnout: co si dát večer

Dobroty po šesté, sedmé nebo osmé večer jsou v rámci diety často považovány za nevhodné. Přitom právě vhodně zvolené mlsání večer může mít pozitivní vliv na naše zdraví. Pojďme se podívat, co si večer bez výčitek dát, aby to zapadalo do našeho hubnoucího programu.
media

Honí vás mlsná? Zkuste ji zkrotit takto

Každého z nás občas popadne chuť na něco sladkého. V tu chvíli otevřeme všechny skříně i lednici, jestli se tam náhodou nedá najít něco klidně i nedietního, hlavně ale dobrého. Zkusili jste někdy takovou mlsnou zkrotit? Zkusíme poradit, jak na to.