Paměť

media

Procvičujte pravidelně paměť, ať zůstanete déle mladí

Se stářím se u většiny lidí pojí i postupné slábnutí paměti. U někoho je to mírné zapomínání, u někoho se projeví skutečná demence a také Alzheimerova choroba. Nejčastěji se tomu děje po 65. roce života, ale u mnoha lidí k oslabování paměti dochází už dříve. Lze tomu ovšem účinně předcházet, případně je možné změny na mozku oddalovat, pokud ho udržujete v kondici.
media

Mozek rychlý jako ve dvaceti? Není problém, jen se o něj musíte starat

Všichni jistě s nostalgií vzpomínáme, jak snadno nám všechno „lezlo do hlavy“, když jsme byli na základní škole a jak jsme se relativně snadno učili také na střední škole. Jenže čím jsme starší, tím nám učení dělá větší problém. Paměť už také není, co bývala. A někdy se ráno probudíme a (zvláště po nějakém bujarém večírku) máme pocit, že náš mozek doslova odumírá. Dá se tomu nějak zabránit a mít pořád mozek jako ve dvaceti?
media

Zapomínáte? Víme, co za to může

Staří lidé jsou vám schopni za jediný večer vyprávět třikrát tentýž vtip a nepřijde jim na tom nic divného. Paměť už jim neslouží tak, jako dřív. Jenže pokud zapomínání začne trápit lidi ve středním věku, nebo dokonce ty mladé, někde je chyba. Měli by to co nejdříve začít řešit a především odstranit příčiny svého zapomínání.