Vánoce

media

Kvůli cukroví nemusíte přibírat, stačí zůstat v klidu

Jen málokdo se udrží a po Vánocích nemá ani kilo navíc. Většina z nás alespoň pár dní neodolá a hřešíme jako málokdy jindy. Kila cukroví plného džemů a krémů, štědrovečerní a sváteční hody doma i u příbuzných, alkohol, chlebíčky, čokoládové kolekce ze stromečků a další pasti pro mlsné jazýčky, to je velká zkouška pro naši vůli. A přesto – pokud nebudete ve stresu, nepřiberete tolik, jako když se nervujete.
media

Nepropadněte předvánočnímu stresu, raději vyražte s rodinou ven

Už je to zase tady, to krásné, ale v mnohém hektické předvánoční období. Děti už se nemohou dočkat Ježíška a jsou natěšené na pečení cukroví a zdobení stromečku a dospělí neví, kam dřív skočit. Jste i vy v jednom kole a začínáte opět po roce proklínat Advent? Tentokrát se na všechno vykašlete a jděte se projít. Procházka na čerstvém vzduchu je totiž mnohem lepší než horečné uklízení a běhání po obchodech.
media

Cukroví v číslech: víme, kolik přiberete

Na Vánoce se bez cukroví obejde jen málokdo. I když ho nespořádáte moc, přece jen tu a tam jistě něco uzobnete. Jenže i tou troškou do sebe dostáváte obrovské množství kalorií. Podívejme se proto, jak kaloricky bohaté jsou různé druhy cukroví, které je nejhorší a čím nezdravé mlsání nahradit.
media

Aby křehké Vánoční ozdoby vydržely i na příští rok

Ještě stále má možná mnoho lidí nazdobený stromeček. Rostlý ve správných podmínkách vydrží přinejmenším do svátku Tří králů. Umělý čím dál častěji lidé odstrájí až okolo Hromnic na začátku února. Každý z nás si to udělá doma po svém. Ale kam s ozdobami, světýlky a řetězy? Nejde je jen tak naházet do krabice. Takže kam s nimi?
media

Proč nedávat nejen dětem pod stromeček živé dárky

Vánoce se kvapem blíží. Ještě je sice nějaký ten čas, ale toho rychle ubývá. někdo už má dárky připravené a jiní je kupují až na poslední chvíli. Pokud jste se rozhodli obdarovat živým zvířátkem, patříte pravděpodobně mezi ty, kteří přípravu nezanedbali. Ale nezapomněli jste opravdu na nic?
media

Pravdy a mýty o kouzelné moci jmelí

Jmelí a Vánoce patří k sobě snad odjakživa. Snad každý z nás ho nějakým způsobem do domácnosti zapojuje. Věšíme jej nad stůl, nad dveře i na garnýže. Ale víte, co podle pověr znamená kam a jaké jmelí si doma dáme?
media

Jak vyjít s penězi na vánoce

Vánoce se nezadržitelně blíží a poznat se to dá i podle narůstajícího počtu reklam na půjčky. V televizi se to nimi jen hemží a banky dobře vědí proč to dělají. Vánoce jsou pro ně doslova žně a ostatně kdo by nechtěl rodině udělat na vánoce radost. Jak se na vánoce připravit tak aby vás a váš finanční rozpočet nezrujnovali?