Skořice provoní byt a pomůže vám zhubnout

 

Skořice je aromatická kůra stromu skořicovníku. Pro potravinářské účely se využívá vnitřní část kůry bohatá na silice, kterou známe ve formě sušených ruliček. Právě cinnamaldehyd, který skořice obsahuje, jí dodává onu nezaměnitelnou nasládlou chuť a příjemnou vůni.

Skořice zahřívá

Skořice prohřívá organismus, proto si ji odpradávna dopřáváme hlavně v zimě. Začít den ovesnou kaší ovoněnou skořicí znamená podpořit prokrvení mozku a horních i dolních končetin. 

Snižuje krevní tlak

Kromě osob s vysokým tlakem ji využijí i jedinci, kteří se potýkají se silnou menstruací nebo krvácením z nosu. 

Kontroluje hladinu cukru

Podle výzkumů právě skořice pomáhá snižovat inzulinovou špičku při konzumaci sladkých jídel, proto se hodí pro pacienty postižené cukrovkou a všechny, kteří si kontrolují svoji váhu. 

Usnadňuje hubnutí

Nejenom že skořice zrychluje metabolismus tuků a cukrů, ale i stimuluje trávicí trakt. Pomáhá nám tedy účinněji trávit potravu a nepotřebných látek se rychleji a zdravěji zbavit. 

Působí proti zápachu z úst

Pokud bojujete s infekcí v ústní dutině, bude se vám hodit skořice se svými antibakteriálními schopnostmi. Rozmíchejte půl lžičky mleté skořice v teplé vodě a kloktejte kdykoliv je to potřeba. Zápach z úst zmizí téměř okamžitě.

Funguje jako přírodní antibiotikum

Skořice má prokázané antibakteriální a desinfekční účinky. Její pravidelnou konzumací tak můžeme pomoci svému tělu při boji s chorobami, což se zejména v zimním období skvěle hodí.

 

 

Číst dál:

 

Recept: fitness jablečný koláč z kokosové mouky

Dietní cukroví na poslední chvíli

Recept: Dietní dýňové proteinové tyčinky