Příroda posiluje imunitu a chrání zdraví

Můžete jíst sebezdravěji, cvičit a snažit se udržovat v kondici, ale nikdo vám nezaručí, že díky tomu budete odolní vůči nemocem. Můžete být každou chvíli nachlazení, neubráníte se virózám, chřipce nebo angíně. Oslabenou imunitu vám přitom snadno dokáže vyléčit příroda.

Možná vám připadá, že dnešní děti i mladí jsou co chvíli nemocní a stále se jen dopují nějakými léky. A divíte se, jak je to možné. Vysvětlení je přitom snadné. Oslabená imunita je způsobena naším životním stylem. A nepomáhá příliš ani to, když se držíme zkrátka a chceme být fit. Je třeba imunitu posilovat. A jde to velmi snadno a rychle – stačí vědět, jak na to.

Pobyt v přírodě

Naši předci bývali zdraví jako řípa a jen tak nějaká nemoc je neskolila. A to přitom kdovíjak zdravě nežili. Ale byli často venku, na čerstvém vzduchu, slunci a zkrátka v přírodě. A příroda léčí – věřme tomu, nebo ne. Dnes jsme po většinu času v práci nebo doma a ven moc nechodíme. Přitom kdybychom byli v přírodě víc, jsme také zdraví. Takže pokud máte oslabenou imunitu a trápí vás časté nemoci, zařaďte do svého života procházky do přírody. Prospěje vám to jak po fyzické, tak po psychické stránce.

Pomáhá i jídlo

Kromě chození ven můžeme svou imunitu během krátké doby povzbudit i díky vhodnému jídlu, které bude mít hlavně vysoký obsah vitamínu C. Tradičně se propagují hlavně citrusy, ale málokdo ví, že mnohem více vitamínu C je obsaženo třeba v brokolici (akorát čím déle ji vaříte tím více se ho ztratí). Obrovským zdrojem jsou i šípky, případně si můžete pořídit doplňky stravy s vitamínem C. A nebo, když ho seženete, sáhněte po učiněném elixíru zdraví, plodu jménem amalaki. Ten obsahuje v pouhých 100 gramech tolik vitamínu C, kolik ho najdeme třeba ve 2 kilech pomerančů nebo v 15 kilech jablek. A hned se budete cítit jako znovuzrození.