Ty nejlepší články rovnou do mailu

Zdraví

media

Zatočte se stresem jednou provždy. Jak na to?

Police v knihkupectvích jsou přeplněné nejrůznějšími příručkami o stresu, na internetu najdete nespočet rad, jak se stresem bojovat, bránit se mu a nedat mu už nikdy víc šanci kazit vám život a náladu. Ale žádné z nich nepotřebujete, stačí jen vědět, jak na to, a stres se pro vás stane neznámým pojmem.
media

Mléko není jen zdravé, zachovává nám i mládí

Přestože žijeme ve 21. století a máme neomezený přísun informací, o mléce mezi námi stále panuje mnoho mýtů. Někteří lidé si myslí, že není vhodné ho v dospělosti pít, zato v dětství bychom ho měli mít co nejvíce. A jiní ho doporučují ve velkých dávkách neustále. Jak to je doopravdy? A co dobrého nám mléko přináší?
media

Ach, ty zuby. Co si počít s protivnými osmičkami?

Zubaře se většina z nás bojí jako čert kříže a chodíme k němu víceméně z donucení. Už předem nás děsí, co nám bude zase dělat, při zaslechnutí zvuku zubní vrtačky nám přebíhá mráz po zádech. Jenže někdy se téhle návštěvě zkrátka nevyhneme, protože když začnou zlobit zuby, je to peklo. A co teprve, když nás začnou zlobit zuby moudrosti.
media

Nezbavujte se pih, zaručují vám věčné mládí

Řada lidí považuje pihy za vážný estetický problém a leckteří z nás se jich snaží všemožně zbavovat nebo je aspoň maskovat. Ale pihy a znaménka nejsou vadou na kráse. Naopak – ti, kdo jich mají velké množství, jsou na tom podle lékařů mnohem lépe než lidé, kteří nemají skoro žádné. Proč?
media

Zabiják jménem cholesterol. Čím si ho způsobujeme?

Mít vysoký cholesterol není žádná legrace. Naopak to může znamenat vážné ohrožení našeho života, protože právě s ním se pojí řada nebezpečných a jen těžko léčitelných nemocí. Základem by proto měla být jeho vhodná prevence. Víte, čím si vysoké hladiny cholesterolu zapřičiňujete a jak se jich tedy nejlépe vyvarovat?
media

Strašák jménem bradavice. Jak s nimi zatočit a netrpět?

Kdo je někdy měl, ví, co je to za peklo. Nejdřív se objeví jedna malá, nenápadná bradavička. Pokud není na příliš viditelném místě, možná nad ní jen mávnete rukou a neřešíte ji. Jenže najednou jich máte nespočet. A co s nimi? Vložíte se do rukou lékařů nebo zkusíte samoléčbu? Ne každý způsob je bezbolestný a účinný.
media

Zápach z úst způsobují diety i nevhodné potraviny

Jakmile vám páchne z úst, máte zaděláno na pořádné faux pas. A je úplně jedno, jestli vyrážíte do společnosti nebo do práce. Všichni se vás náhle budou stranit, neujdete jejich znechuceným pohledům a budou vás rázem pomlouvat. Přitom zápach vycházející z úst může způsobovat mnoho příčin – může jít o příznak nemoci, stejně jako o vaši špatnou stravu a životosprávu.
media

Pravidelné cvičení může zachránit život

Mnozí z nás si často říkají, že už by měli začít cvičit, že by se svou postavou měli něco začít dělat a tak dále. Většinou přitom ale myslíme jen na to, jak chceme vypadat. Málokoho napadne, že pravidelné cvičení nám chrání nejen zdraví, ale může nám zachránit i život.