Ty nejlepší články rovnou do mailu

Zdraví

media

Zapomínáte? Víme, co za to může

Staří lidé jsou vám schopni za jediný večer vyprávět třikrát tentýž vtip a nepřijde jim na tom nic divného. Paměť už jim neslouží tak, jako dřív. Jenže pokud zapomínání začne trápit lidi ve středním věku, nebo dokonce ty mladé, někde je chyba. Měli by to co nejdříve začít řešit a především odstranit příčiny svého zapomínání.
media

Chutná vám tonik? Měli byste vědět, proč je chinin nebezpečný

Nechceme vás rozhodně děsit nebo odrazovat od pití toniku. I nám chutná. Možná i právě proto jsme pro vás zjistili maximum informací o chininu, tedy látce, které tonik vděčí za hořkou chuť. Právě kvůli obsahu chininu se pití toniku nedoporučuje těhotným ženám nebo lidem, kteří mají problémy se srdcem. Chinin se sice používá i jako léčivá látka, ale ve velkém množství naopak škodí a může být nebezpečný.
media

Zklidni hormon! Ale jak?

Hormonální nerovnováha je skrytý, ale o to nepříjemnější problém, který trápívá zejména ženy. V určitém období v měsíci, zejména před menstruací a při ní, je to docela normální. Ale pokud se vám hormony plaší dlouhodobě a v jiných situacích, měli byste to řešit, protože může jít o příznak vážnější nemoci.
media

Zápach nohou či z úst může být minulostí

Komu nepříjemně páchne z úst, podpaží nebo se mu nelibý odér táhne z bot či ponožek, ten ve společnosti příliš neuspěje. Naopak, je to trapas a většina lidí se za tyto problémy stydí. Jenže někdy nevíme, jak si s nimi poradit – a někdy to také není snadné.
media

Cukr je jako droga. Jak se zbavit závislosti?

Maximální denní dávka cukru je šest kávových lžiček (nebo šest kostek). Vypitím jedné jediné plechovky coca coly do sebe dostanete zhruba devět takových lžiček cukru. A když k tomu občas uzobnete kousek čokolády, sušenku a ke kávě si dopřejete sladký dezert, není se čemu divit, že nehubnete, ale naopak přibíráte.
media

Vitamin E může prodloužit život

Člověk potřebuje celou řadu vitaminů. Pokud jich máme nedostatek, způsobujeme si tím akorát zdravotní potíže, jsme unavení a naše tělo nemůže správně fungovat. Jedním z nejdůležitějších je vitamin E – a vědci odhalili, že když se jím předávkujeme, může to pro nás být oproti všem předpokladům velmi prospěšné.
media

Zatočte se stresem jednou provždy. Jak na to?

Police v knihkupectvích jsou přeplněné nejrůznějšími příručkami o stresu, na internetu najdete nespočet rad, jak se stresem bojovat, bránit se mu a nedat mu už nikdy víc šanci kazit vám život a náladu. Ale žádné z nich nepotřebujete, stačí jen vědět, jak na to, a stres se pro vás stane neznámým pojmem.
media

Mléko není jen zdravé, zachovává nám i mládí

Přestože žijeme ve 21. století a máme neomezený přísun informací, o mléce mezi námi stále panuje mnoho mýtů. Někteří lidé si myslí, že není vhodné ho v dospělosti pít, zato v dětství bychom ho měli mít co nejvíce. A jiní ho doporučují ve velkých dávkách neustále. Jak to je doopravdy? A co dobrého nám mléko přináší?