Zdraví

media

Zeleninou proti virům. Co posílí imunitu?

V dnešní době je imunita důležitější než cokoliv jiného. I když už je zima se svými virózami definitivně za námi a chřipkové období skončilo, tak je tu pořád strašák koronaviru. A jak je prokázané, mladí a zdraví lidé jsou proti tomuto viru (ale i proti všem dalším virovým nákazám) odolnější než nemocní či jakkoliv jinak oslabení jedinci. A pokud se nechcete dopovat vitaminovými přípravky z lékáren, můžete si kvalitní imunitu „pořídit“ sami doma.
media

Večerní vínko povoleno! I s ním můžete žít zdravěji

Základem všeho je zdravý životní styl – to všichni už nejen dávno tušíme, ale i se o tom denně dočítáme. Pohyb, zdravá a pestrá strava, odbourání zlozvyků – to je ideální cesta k pevnému zdraví a výborné kondici. Ale kromě toho si můžete vypomoci i některými drobnými triky, které naše tělo také uvítá.
media

Akné a další pupínky dokáží pěkně potrápit. Jak se jich zbavit?

S tím, že se nám v období puberty dělaly na tvářích, nose i čele nehezké pupínky, jsme už nějak smíření. Je to zkrátka důsledek hormonálních změn, jimiž si v tomto období života prošel každý z nás. Jenže se také občas může stát, že už jsme dávno dospělí a pupínky nás přesto pořád trápí. Dá se i toto nějak řešit a je to vlastně pořád ještě neškodné akné nebo už jde o závažnější problém?
media

Alergie nebo viróza, jak to poznat?

Kdo v současnosti začne kýchat, smrkat a k tomu pokašlávat, ten se zřejmě ocitne na hranici paniky. Při pandemii zákeřného koronaviru i sebemenší příznak obyčejné virózy mnoho lidí vyděsí téměř k smrti. Přitom nemusí jít o nic vážného, zvlášť nyní, na prahu jara. Co když je to jen alergie? A to ani ne ta běžná na pyly, nějaký její druh můžete mít, i když jste neprodyšně uzavřeni ve svém domově.
media

Stres, strach a negativní emoce škodí vašemu zdraví

Cítíte prudké bušení srdce, hrdlo se vám svírá nervozitou a strachem, ruce máte ledové a třesou se vám, nedokážete chvíli v klidu posedět na jenom místě a pořád jen nervózně popocházíte sem a tam. Pokud se dostanete do takového stavu, nejde o fyzickou nemoc. Předtím prožité psychické vypětí vygraduje téměř nervovým kolapsem, panikou a neschopností normálně fungovat.
media

Mozek rychlý jako ve dvaceti? Není problém, jen se o něj musíte starat

Všichni jistě s nostalgií vzpomínáme, jak snadno nám všechno „lezlo do hlavy“, když jsme byli na základní škole a jak jsme se relativně snadno učili také na střední škole. Jenže čím jsme starší, tím nám učení dělá větší problém. Paměť už také není, co bývala. A někdy se ráno probudíme a (zvláště po nějakém bujarém večírku) máme pocit, že náš mozek doslova odumírá. Dá se tomu nějak zabránit a mít pořád mozek jako ve dvaceti?
media

Proč je lepší spát v chladnější místnosti

Spánek je jedním z nejzákladnějších a zároveň nejdůležitějších procesů našeho těla. V této době je však často odsouván až na další kolej. A ať je to z jakéhokoliv důvodu, je to velmi špatným zlozvykem. Obzvlášť po fyzické nebo psychické zátěži je důležité dopřát svému tělu kvalitní odpočinek. Snadno tak zregeneruje a bude pak fungovat, jak má.