Ty nejlepší články rovnou do mailu

Zdraví

media

Počítat kalorie nebo raději ne?

Ať už se snažíme shodit přebytečná kila, nebo si jen chceme udržet nynější váhu a štíhlou postavu, ze všech stran slyšíme, že bychom si měli hlídat hlavně příjem kalorií. Je to opravdu tak podstatné a neubližujeme si tím náhodou?
media

Hormonální jóga pomáhá ženám

S hormonálními problémy se potýká mnoho žen nejrůznějšího věku. Jde o celou škálu potíží od nesprávně fungující štítné žlázy přes potíže s menstruací po trable s menopauzou. Ženy jsou z toho rozhozené i po psychické stránce a často tím trpí i jejich sexuální či sociální život. Pomoci může hormonální jóga.
media

Přejídáte se? Možná jen má vaše tělo žízeň

Mluví-li se o přejídání, často se nám v mysli objeví obrazy monstrózně obézních lidí, kteří do sebe cpou páté přes deváté. Jenže přejídat se může kdokoliv – stačí třeba začít po vydatném obědě shánět něco sladkého nebo chtít si jít ještě přidat. Ale možná za tu neodolatelnou chuť může něco jiného než hlad.
media

Co když cvičení bolí?

Ze všech stran slyšíme, že bychom měli pravidelně cvičit a hýbat se, posilovat, jíst úplně jinak, než jsme zvyklí. Jenže cvičení není vždy bezbolestné a někdy vám cviky mohou ublížit víc, než tušíte. Jak poznat, že je něco špatně?
media

Masáž jako pomoc – nebo riziko?

Když se řekne „masáž“, představíme si ten slastný pocit relaxace a blaženosti, kdy nám někdo laská a tře celé tělo, naše svaly se příjemně uvolňují a uspává nás vůně masážního oleje. Jenže taková masáž nám může i hodně ublížit, hlavně když se provádí neodborně. Jak tedy nenarazit a co si ohlídat?
media

Většina seniorů trpí podvýživou. Co s tím?

Zatímco mladší ročníky se snaží jíst vyváženě a udržovat se v kondici, u seniorů tomu bývá jinak. Podle mnoha průzkumů je na tom s výživou drtivá většina starších lidí špatně. A mnoho z nich je hlavně v pozdějším věku podvyživených.
media

Teenageři si ničí zdraví. Neví, jak jíst

Děti obvykle sní, na co přijdou, a musíme před nimi schovávat sladkosti, aby nebyly obézní a neměly jiné zdravotní potíže. Uhlídat stravování adolescentů je už mnohem větší oříšek. Nemělo by se to ovšem zanedbat, protože mladí lidé si často svými stravovacími návyky ničí tělo i život.