Zdraví

media

I zdravé potraviny mohou ohrozit vaše zdraví

V dnešní době nezáleží jen na nás, co jíme. I když se totiž snažíme stravovat, jak nejzdravěji to jde, v mnoha potravinách je ukrytých spoustu neviditelných škodlivin, které negativně ovlivňují naše zdraví. Mohou to být mikročástečky plastu, pesticidy, dusitany a různé jiné rakovinotvorné látky – zkrátka vše, co by v jídle vůbec být nemělo, ale přesto to v něm je.
media

Život bez cukru – možná cesta ke zdraví nebo jen utopie?

Kdo nemusí omezovat cukr ze zdravotních důvodů nebo se o jeho omezení nesnaží kvůli hubnutí, ten si život bez něho asi ani neumí představit. Cukr je téměř ve všem, co konzumujeme, plus si ho ještě do mnoha jídel i nápojů přidáváme, protože nám s ním zkrátka mnohem víc chutnají. Naše těla jsou tak doslova přeslazená. A to bohužel i v případě, kdy se sacharidy snažíme cíleně omezovat.
media

Tři tipy, jak posílit imunitu a užít si to

Imunita je pro naše zdraví a plnohodnotný život nezbytná. Všichni také známe základní pravidla, jak si ji udržovat a posilovat ji – jíst hodně ovoce a zeleniny, hodně spát a odpočívat, otužovat se... ale existují i další způsoby, jak ji posílit a navíc si to užít.
media

Máme doma cvalíka. Vyroste z toho?

Obezita a nadváha se v dnešní době netýkají jen dospělých, ale v čím dál větší míře i dětí. Ty jsou vysokou váhou mnohem ohroženější, nemluvě o posměchu jejich okolí. Mnoho rodičů to přitom neřeší a věří, že jejich potomci z toho časem prostě vyrostou. Jenže tak to vůbec být nemusí.
media

Je vaše dítě obézní? Víme, kde děláte chyby

Smutným faktem je, že obézních dětí v naší populaci přibývá. A není se čemu divit, mnohé děti mají velmi nezdravý životní styl, většinu dne prosedí ve školních lavicích, odkud přesedají k počítačům, tabletům, televizím a chytrým telefonům, pohybu mají minimum a jejich jídelníček většinou není z těch nejvzorovějších. Vina přitom obvykle leží na jejich rodičích.
media

Tabletky na hubnutí fungují – ale ohrožují srdce

Čím jsme modernější a čím víc jsme obklopeni technikou a „chytrými“ věcmi, tím jsme línější. Snažíme se dělat všechno co nejbezpracněji a šetřit si tak čas. Jenže tahle naše lenost se čím dál častěji přelévá i do naší snahy hubnout, a tak saháme po různých zaručených přípravcích. Ovšem s velkým rizikem.
media

Jak posílit imunitu a být stále fit?

Zima je v plném proudu, období mrazů a sněhu se střídá s téměř jarními teplotami a deštěm a na naši imunitu je to mnohem větší nápor, než tušíme. Pokud ji máme oslabenou, hrozí nám, že se až do jara budeme potýkat s virózami a nachlazením. Proto je nejlepší prevencí imunitu posilovat, kdykoliv to jde.
media

I muži mají své dny. Jak se vyrovnávají s přechodem?

O ženském přechodu toho bylo napsáno už spoustu a každá žena tak trochu očekává, že jednou toto nepříjemné období přijde i na ni. Někteří muži nad tím kroutí hlavou, jiní se snaží být svým partnerkám oporou. Jenže mnozí z nich netuší, že přechod se týká i jich samotných.