Zdraví

media

Dieta na podzim? Možná špatný nápad

Léto je nenávratně pryč, čas dovolených za námi, bazény chladnou a sluníčka je čím dál méně. A před námi je vidina Vánoc. Na nakupování dárků je přece jen ještě brzy, ale mnozí už nyní mají před očima to přejídání, bujaré popíjení s přáteli, kopce cukroví a několik kil nahoře. Máte proto snahu zhubnout už teď, abyste tolik nenabrali? Zvažte to. Může to být i chyba.
media

Obézní, ale zdraví. Jak je to možné?

Ze všech stran slyšíme, jak máme být štíhlí, jíst zdravě a vyváženě, sportovat, vyvarovat se všech nezdravostí a zlozvyků... a přitom jen v Česku trpí nadváhou téměř polovina mužů a třetina žen (obézní pak je zhruba pětina národa). Jenže i tihle lidé mohou být nejen spokojení sami se sebou, ale i zdraví jako rybičky.
media

Kvalitní spánek je základ zdraví – i hubnutí

Pro většinu lidí je nejhorší částí dne ráno. Nechce se nám vstávat, několikrát posouváme a zamačkáváme budík, ještě hodinu po probuzení se cítíme jako praštění palicí. Jenže i když si slibujeme, že večer půjdeme brzy spát, uléháme zase až kolem půlnoci. Přitom spánek je základem všeho.
media

Podzim přichází. Jak se bránit chřipce?

Sice to neradi slyšíme, ale je to tak. Léto už nenávratně končí, a i když si mnozí z nás nejspíš oddychnou, že jsou konečně pryč ty protivné tropické dny, tak teď si na počasí budeme stěžovat opět. Je tu podzim a s ním přicházejí také různé nemoci, nachlazení a chřipky.
media

Bolest hlavy – nemoc matek a manažerů

Hlava občas zabolí každého z nás. Důvodů, proč se to děje, je nespočet. Většina z nich jsou banality, někdy ovšem může jít o varovný signál a příznak nějaké vážné nemoci. A nemusí jít o nádor na mozku, ale třeba o problémy s očima a další potíže. Poradíme vám, jak se v bolestech hlavy vyznat.
media

Teplá snídaně a teplé ovoce. Čím tělu prospějete?

Všichni asi tušíme, že nejlepší oběd je ten teplý. A mnoho z nás má naopak za to, že ideální snídaně je studená. Možná je to ale ta největší chyba, kterou ve svém stravování děláte – podle některých expertů je totiž nejlepší teplá snídaně a během dne pak všeobecně teplá a vařená jídla. A to i ovoce.
media

Umíráte při sportu únavou? Víme proč

Kdo se pustí do cvičení nebo začne s nějakým sportem, toho brzy počáteční euforie přejde. Na začátku do toho sice jde s vervou, ale v polovině začíná padat únavou a ke konci už se musí přemáhat, aby cvičení dokončil a neodpadl úplně. Je to normální nebo s tím lze něco dělat?
media

Jsou proteinové verze potravin opravdu zdravější?

Proteinové tyčinky a proteinové nápoje jsou parťáci sportovců už dlouho. Poměrně nově ale začínají výrobci nabízet široké veřejnosti v supermarketech proteinové verze klasických potravin - na pultech tak najdete proteinové sušenky, proteinovou mléčnou rýži, proteinový pudink nebo proteinový jogurtový nápoj. Je ale dobré si jich nakoupit větší zásoby v dobré víře, že jsou přecijen zdravější?