Zdraví

media

Máte dostatek jódu? Poradíme vám, jak na to

Podle expertů má zhruba polovina lidí nedostatek jódu. A to hovoříme o civilizovaném světě. Přitom tento minerál je pro naše tělo velmi důležitý a bez něj postupně chřadne a chátrá. Nemluvě o nebezpečném nedostatku jódu u těhotných a kojících žen. Tak jak na tento prvek chytře a nenásilně vyzrát?
media

Vyhoďte zrcadla a nepozorujte se. Jen si škodíte

Dnešní svět je posedlý krásou a hodnocením vzhledu každého člověka. Mnoho z nás tak před zrcadlem tráví velké množství času, sledujeme se a pozorujeme, vyhodnocujeme, v duchu se kritizujeme a slibujeme si, že se svými nedostatky něco už konečně uděláme. Jenže největším rizikem jsou pro nás právě ta zrcadla.
media

Dopřejte tělu psychický odpočinek a začněte číst

Doba stovek televizních kanálů a nekonečných seriálů čtení příliš nesvědčí. I proto je doslova zázrak, že Češi u knížek stále vydrželi. V čtení se držíme na špičkách světových žebříčků a je to rozhodně dobře. Pokud jste sami knížky po škole odložili, pojďte se podívat na to proč se k nim honem zase vrátit.
media

Revma trápí i mladé. Jak ho poznat včas?

Obvykle máme za to, že revma je problémem výhradně starých lidí, a tak se touto nemocí v mládí nezabýváme. Pokud nás začnou trápit nějaké zdravotní obtíže, ani ve snu nás nenapadne spojovat je právě s toto chorobou. Jenže to je právě největším rizikem revmatu.
media

Jídelníček těhotných ovlivní dítě na celý život

Když si těhotné ženy bez rozmyslu dopřávají hory tučného, sladkého, přesoleného a mastného jídla, je pravděpodobné, že tím svému potomkovi předurčují osud obézního dítěte se sklony k různým civilizačním chorobám. Zdravý jídelníček těhotných naopak dětem dává větší šanci na zdravý život.