Zdraví

media

Léto není jen pohoda. Číhají na vás plísně, úpal i dehydratace

Zatímco červen byl letos velmi horký, červenec nabízí téměř aprílové proměnlivé počasí. Ale vzápětí může být všechno zase jinak a vrátí se třeba léto horké a úmorné, plné slunce a oblohy bez mráčku. Takové počasí je velkou zátěží pro náš organismus a k tomu nás mohou potkat mnohé nepříjemné letní trable. Co nás ohrožuje a jak se toho vyvarovat?
media

Ničíme si oči a málo jim pomáháme. Přitom zrak je dnes velmi důležitý

Čím dál méně lidí se dnes obejde bez brýlí. Ve vyšším věku si lidé pořizují brýle na blízko, tedy většinou na čtení, ale tak tomu bylo i dříve. Co je poměrně novinkou, je počet obrýlených dětí a mladých lidí, kteří potřebují korekci zraku na dálku. Nemůže za to přitom jen genetika, ale celkově náš životní styl a to, jak očím často nevědomky ubližujeme.
media

Jak dlouho po jídle můžete jít cvičit, aby vám nebylo zle?

Už se vám stalo, že jste si dali něco k jídlu, chvíli na to jste vyrazili cvičit a místo cvičení jste trpěli, když vám bylo zle? Má to své logické důvody, i pro dobu mezi posledním jídlem a cvičením existují jednoduchá pravidla. Záleží na porci jídla, ale i na tom, co jste si dopřáli. Po jaké době od jídla je tedy už možné jít cvičit?
media

Proč se vám po jídle chce tak moc spát?

Každý z nás alespoň jednou zažil pořádnou únavu po jídle. Takovou tu, kdy se vám chce spát víc než cokoliv jiného, nedokážete se soustředit a zmáhá vás i jen sebemenší pohyb. Ti šťastnější si po vydatném obědě mohou na chvíli zdřímnout a s únavou se tak vypořádat odpočinkem, my ostatní bychom měli vědět, co za tuto únavu vlastně může a jak se jí dá předejít.
media

Koloběžky jsou zase in. Využijte toho pro vaše zdraví

Jak je to dávno, co jste naposledy jeli na koloběžce? Možná si říkáte, že je to jen kratochvíle pro děti a dospělí na koloběžce přece nejezdí. Ti mají kolo. Jenže koloběžky v poslední době opět přicházejí do módy a není to jen zajímavý dopravní prostředek, ale i iskvělý pomocník při hubnutí.
media

Můžete si díky dietě prodloužit život? Ne vždy

Často žijeme v přesvědčení, že pokud se zbavíme nedbytečných kil, budeme díky tomu zdravější a budeme tedy žít déle a spokojeněji než naši otylejší vrstevníci. Co když je to jen mýtus a hubnutí nám život nikterak neprodlužuje? Podívejme se na to z více stran.