Ty nejlepší články rovnou do mailu

Bylinky

media

Vyrazte na černý bez. Máme tipy jak na něj

Teploty stoupají a všude začíná příroda kvést. Jedním z prvních květů, které ve volné přírodě najdeme ve velkém, jsou květy černého bezu. Už naše babičky jej chodili sbírat a dobře věděli proč. Z víkendového výletu se tedy rozhodně bez trochy tohoto zlata nevracejte.
media

Kopřiva jako lék

Většina z nás má jen nepříjemné vzpomínky na setkání s kopřivou. Přitom právě tato bylinka dokáže skoro zázraky. Roste všude a obvzlášť na jaře je její síla opravdu obrovská. Mladé kopřivy vás nepopálí, ale zato dokážou skvěle prospět. Jak?
media

Recept: masové koule pečené na zelenině

Tenhle recept na masové koule byste rozhodně měli zkusit. Ne jen, že je jednoduchý, ale hlavně vás ohromí jak dobrý je. Přitom se jen vše smíchá, dá do trouby a už se jen čeká na hostinu. Zelenina navíc poslouží jako příloha, takže oběd máte hotový opravdu za okamžik.
media

Recept: vepřová pečeně s bylinkami

dietní oběd nemusí být vždy jen zelenina a kuře. I vepřové dokáže být dietní, když se zvolí správná úprava a především správný kus masa. Přesně takový jsme použili v dnešním receptu.
media

Obrňte se proti rýmě s rýmovníkem

Už jste někdy slyšeli o rostlince rýmovníku? Není to vtip. Taková rostlinka skutečně existuje. A nejen to. Ještě k tomu proti rýmě i pomáhá. Ale co dělat, když už rýmu máme všichni? I tady umí rýmovník pomoci.
media

Rakytník řešetlákový, ovoce současnosti

V těchto dnech vrcholí sezona rakytníku. Jeho plody jsou však v dnešní době podceňované. Přitom v minulosti byl nazývaný "citrónovníkem severu".Proč? Jeho drobné plody obsahují mnohonásobně víc vitamínu C než skutečné citrusy. A nejen to.
media

Jak vyzrát na horké dny s pomocí přírody?

Když v létě panují vedra a teploty se šplhají do tropických výšin, je nám mizerně a v horku jsme celí zničení. Nic se nám nechce, přesto po nás šéf nebo děti vyžadují, abychom fungovali. Existuje několik způsobů, jak si účinně ulevit, ochladit se a ještě tím prospět svému tělu a zdraví.