Fitness

Fitness a hubnutí patří mezi denní rutinu řady lidí. Vďyyť skoro polovina z nás je obézní. Jak to udělat abychom hubnuli zdravě, hýbali se tak, aby nás to bavilo a zároveň to viděli na našich výsledcích? To vše najdete v naší rubrice fitness.

media

Velký průzkum: české posilovny zaspaly on-line dobu

V posledních letech si Češi zvykli řešit co nejvíce věcí prostřednictvím internetu, ideálně pak mít všechno v mobilu. Oproti tomu české posilovny zůstaly většinou v době "předmobilové" a on-line si toho u nich moc nekoupíte. Co je ale horší - i mnoho webových stránek posiloven stále ještě odrazuje od návštěvy, než aby k ní lákalo.
media

Sport je drahá záležitost. Víme, za co nemusíte utrácet tolik a na čem se naopak nevyplatí šetřit.

Ať už se rozhodnete začít s jakýmkoliv sportem, většinou přijde záhy první zklamání. A to z jednoho prostého důvodu - peníze. Oblečení, obuv, vstupné, zápisné, doplňky,... to všechno ukrojí z vašich peněz obrovský kus, pokud to se sportem myslíte vážně. Proto jsme pro vás shrnuli, do čeho se vyplatí v případě sportu dát peníze a kde se naopak může s klidem něco ušetřit.
media

Správná rozcvička je základ, jak na ní a proč ji nevynechávat

Často tak podceňovaná, a přitom nejdůležitější část tréninku – dostatečná rozcvička a protažení. Dělejte věci správně hned od začátku a nezapomínejte na dostatečnou rozcvičku – ale nestačí pár ledabylých poloh strečinku nebo rozhýbání se s jednoručkami! Proč je vlastně prvotní rozcvičení tak důležité a proč bychom jej neměli podcenit?
media

Nebojte se zapotit!

Nikdo není zrovna nadšený, když se potí – tenhle proces je doprovázen nepříjemným zápachem a estetickými problémy – jednoduše je to něco, co nikdo nevnímá pozitivně. Přitom je pocení naprosto přirozené, a navíc dokonce zdraví prospěšné! Nejčastěji se potíme samozřejmě v podpaží a pod vlasy. Ale existuje jedno místo, kde nám pocení nevadí, ba naopak se na něj těšíme – a tím je samozřejmě posilovna!
media

Jak ze svého cvičení získat co nejvíce?

Když se ve fitku rozhlédnete okolo sebe – vypadá to přeci všechno tak jednoduše! Stačí zvednout činku, a zbytek už Jde prakticky sám. Nenechte se ale zmást – rozhodně to není tak jednoduché! Pokud tedy chcete, aby vaše cvičení mělo nějaký smysl a skutečně vám prospělo, měli byste se držet pár základních pravidel.
media

Ženy, vyhněte se nejčastějším chybám v posilovně!

Dala jste si také novoroční předsevzetí, že tento rok začnete na sobě pracovat, chodit pravidelně do fitka, změníte stravu shodíte nějaké to kilečko? Tak to rozhodně nejste sama! Nicméně pouze malé procento toto předsevzetí dodrží po celý rok - většina z vás po pár týdnech, v tom lepším případě po pár měsících, vzdává. Ale jen malé procento z vás si připustí, že je to kvůli častým chybám, kterých se ve fitku dopouštíte. Vy se jich ale vyvarujte!
media

Ploché břicho bez cvičení? Pomůže správné jídlo

Nic není zadarmo a krásná postava už vůbec ne. Jenže když chcete být štíhlí a fit, musíte kromě omezení nezdravých potravin samozřejmě začít i cvičit a vaše následná krása je tak těžce vydřená. Přesto, pokud jste línější a toužíte po plochém bříšku, mohou vám k němu napomoci některé potraviny.
media

Nepodceňujte kouzlo jógy

Jóga není jen zábava pro ženy, jak by se mohlo zdát – svoje zalíbení v tomto "sportu" našla i spousta můžu, a to hlavně díky jejímu podílu na stavbě svalů a následném atletickém vzezření. Nebojte se proto vyzkoušet tuhle "ženskou záležitost" a propadněte kouzlu jógy, které vás zcela pohltí.