životní styl

media

3 mýty o proteinu, které nejsou pravdivé

Protein, protein a zase protein. V souvislosti se sportem i hubnutím je to nejčastěji zmiňovaná živina. A tak není divu, že kolem ní vzniklo i mnoho mýtů, kterým věříme. Přestože mnoho z nich už dávno bylo vyvráceno. Pojďte se podívat na tři, o kterých jsme si donedávna také mysleli, že jsou pravdivé.
media

Kvalitní spánek je základ zdraví – i hubnutí

Pro většinu lidí je nejhorší částí dne ráno. Nechce se nám vstávat, několikrát posouváme a zamačkáváme budík, ještě hodinu po probuzení se cítíme jako praštění palicí. Jenže i když si slibujeme, že večer půjdeme brzy spát, uléháme zase až kolem půlnoci. Přitom spánek je základem všeho.
media

Potřebujete přibrat? Víme, jak na to

Většina lidí řeší naprosto odlišný problém – chtějí zhubnout. Mají pocit (nebo to vědí), že jejich váha je příliš vysoká a škodí tak jejich zdraví, proto se ji snaží všemožnými způsoby snížit. Ale existují lidé, kteří řeší opačnou potíž – jsou příliš hubení a ne a ne přibrat. Jak na to?
media

Teplá snídaně a teplé ovoce. Čím tělu prospějete?

Všichni asi tušíme, že nejlepší oběd je ten teplý. A mnoho z nás má naopak za to, že ideální snídaně je studená. Možná je to ale ta největší chyba, kterou ve svém stravování děláte – podle některých expertů je totiž nejlepší teplá snídaně a během dne pak všeobecně teplá a vařená jídla. A to i ovoce.
media

Připravte se na důchod už teď

Důchod je významný mezník v životě každého člověka. I když se v Čechách často říká, že se důchodu nedožijeme, statistiky hovoří jinak. Co udělat abychom se v důchodu nezbláznili a prožili jej co nejvíc v pohodě? Na některé věci se musíte připravit daleko dříve, než se důchodový věk vůbec přiblíží. Ty nejčastější přinášíme právě dnes.
media

Zjistěte, jak dlouho budete žít

Že na žádné kartářky a předpovědi budoucnosti nevěříte, protože jsou to stejně všechno bludy? Tenhle článek samozřejmě o ničem podobném není, přesto vám možná dokáže naznačit, jak dlouhý život máte ještě před sebou. Stačí se jen pečlivě podívat na to, jak žijete.
media

Umíráte při sportu únavou? Víme proč

Kdo se pustí do cvičení nebo začne s nějakým sportem, toho brzy počáteční euforie přejde. Na začátku do toho sice jde s vervou, ale v polovině začíná padat únavou a ke konci už se musí přemáhat, aby cvičení dokončil a neodpadl úplně. Je to normální nebo s tím lze něco dělat?