Ty nejlepší články rovnou do mailu

životní styl

media

Bojíte se cukrovky? Už nemusíte

Cukrovka si nevybírá – může postihnout staré lidi i děti, štíhlé i obézní, muže i ženy. Často ji lékaři odhalí až příliš pozdě, pacient je náhle ohrožen na životě a hrozí mu například i amputace končetin. Je proto dobré vědět, jak se dá cukrovce předcházet, protože to jde.
media

Máte málo vápníku? Víme, jak ho doplnit

Vápník je jedním z nejdůležitějších minerálů, které naše tělo potřebuje ke správnému fungování. Bez něj bychom neměli tak pevné kosti a oslabovaly by se nám například i zuby. Ale vápník má pro naše tělo ještě mnoho dalších významů, proto se vyplatí neopomíjet ho ve své stravě.
media

Rostliné tuky nám škodí – nebo ne?

Už dlouho se vede rozsáhlá a často vášnivá debata o různých druzích tuků. Někdo prosazuje jen ty rostlinné, jiný živočišné, někteří se upínají jen k sádlu, jiní upřednostňují margaríny. Víte, které nám škodí, které prospívají a kolik bychom jich vlastně měli správně zkonzumovat?
media

Menopauza ženám jen škodí – lze ji zrušit?

Přechod je nepříjemné období, kterému se nevyhne žádná žena. Některá ho prožije dříve, jiná později, ale ani jednu to příliš netěší. Neznamená to jen, že zmizí menstruace a žena už není schopna otěhotnět – menopauza s sebou přináší řadu zdravotních rizik.
media

V těhotenství zapomeňte na manikúru, saunu i barvení vlasů

Ženy o sebe obvykle pečují více než muži, a tak si nedokážou představit život bez pravidelné náštěvy kadeřnice či kosmetického salonu. Mnohé si oblíbily manikúru a pedikúru, některé se zamilovaly do umělých nehtů. Jenže když otěhotní, najednou jsou bezradné. Mohou tyto zkrášlující procedury dál s čistým svědomím podstupovat nebo jimi ohrozí své dítě?
media

Proč se v mrazu dýchá hůř a jak se bránit?

Teploty hluboko pod nulou nemají vliv jen na to, jak se cítíme. V mrazech se nám také mnohem hůře dýchá a chvíli trvá, než "rozdýcháme" přechod z tepla do mrazu. Proč tomu tak je? A co můžeme dělat, abychom minimalizovali nepříjemný pocit při přechodu z tepla do zimy?