životní styl

media

Cviky pro delší život. Děláte je?

Cvičení je základ – je to sice otravná a pořád dokola omílaná fráze, ale bohužel pro většinu pohodlných tvorů, je to pravda. Kdo necvičí, ten svého snu zhubnout obvykle nikdy nedosáhne a nebo aspoň ne natrvalo. Ale cvičení tu není jen kvůli shazování nadbytečných kil a získávání kondice – některé typy cviků nám podle vědců mohou prodloužit život.
media

Máte Apple Watch? Takhle vám pomůžou v novém roce zhubnout

Dostali jste od Ježíška Apple Watch nebo jste si je pořídili za peníze, co jste dostali k Vánocům? Pak pro vás máme skvělou zprávu - tyto chytré hodinky vám pomůžou splnit si jedno z nejčastějších novoročních předsevzetí. A tím máme samozřejmě na mysli "začít sportovat a zhubnout". Tady jsou naše tipy, jak využít Apple Watch naplno.
media

Přejídání o Vánocích? Víme, jak se mu vyhnout

Můžeme si už měsíc předem dávat tisíc předsevzetí, jak letos odoláme svodům všech těch dobrot, pod nimiž se prohýbá vánoční tabule, ale většina z nás opět neodolá. Přejíme se, nacpeme se vším možným, začneme už na Štědrý den ráno a skončíme o Silvestru. A mnoho z nás končí na pohotovosti nebo s velkými výčitkami svědomí a několika kily navíc. Tomu se ale dá zabránit.
media

Bojíte se obezity u dětí? Víme, jak jí zabránit

Jsme to, co jíme – zní to sice jako otřepané klišé, ale ledacos pravdy na tom je. A neplatí to jen o nás dospělých, ale i o našich dětech. Možná i proto kolem sebe vidíme čím dál více obézních dětí, které se stravují tak, že se nám z toho až ježí vlasy na hlavě. Jak obezitě u dětí zabránit a neokrádat je přitom o jejich oblíbené laskominy?
media

Maso stačí jednou týdně. Ale co místo něj?

Když vidíme různé tipy na zdravé jídelníčky, tak k obědu tam je většinou doporučováno kuřecí maso či ryby. Ovšem mnoho odborníků se shoduje na tom, že maso nám stačí pouze jednou týdně. A i experti z jiných oborů varují, že bychom měli spotřebu masa omezit, protože naše planeta nás v tomto ohledu dlouho neuživí. Čím ho tedy nahradit?
media

Jezte zdravě a vyváženě, artróza bude minulostí

Bolest kloubů není nic příjemného, zvlášť když vaše tělo ráno stávkuje a nemůžete se postavit, když nemůžete doběhnout autobus a bolí vás kolena, kyčle a další. Mnoho lidí si přitom bláhově myslí, že artróza je záležitostí seniorů. Nemohou se ale více mýlit, postihnout může i mladé, a to naprosto nečekaně.
media

Inspirujte se dětmi ke zdravějšímu životu

Děti musíme všemu nejprve naučit. Leckdy je káráme, leckdy jim vysvětlujeme, co dělají špatně a jak to udělat lépe, a máme pocit, že jsme ve všem lepší, protože jsme zkrátka starší a zkušenější. Ale existuje řada věcí, jimiž bychom se měli po vzoru dětí řídit a náš život by byl zdravější a spokojenější.