životní styl

media

Obezita, infarkt i mrtvice jsou dědičné

Většinou si myslíme, že si za svou postavu můžeme sami. A u drtivé většiny lidí tomu tak je, protože když zkrátka necvičí a nezdravě jedí, tak tloustnou, jejich váha jde raketově vzhůru a s tím se pojí i různé zdravotní neduhy. Ale v některých případech je (nejen) obezita dědičná.
media

Kdo přibírá nejvíc a komu tloustnutí nehrozí?

Jak je možné, že někteří lidé jsou vyhublí téměř až na kost a jiní jsou silně obézní? Jakto, že někteří mohou jíst cokoliv se jim zamane, a stejně nepřibírají? A jiní se jen podívají na dortík a hned mají tři kila nahoře. Vědci tajemství přibírání trochu poodhalili.
media

Zhubněte pomocí Ájurvédy

Existuje nespočet možných i nemožných metod hubnutí. Některé fungují a jsou ověřené stovkami tisíc lidí, jiné už na první pohled vypadají nedůvěryhodně. A některé jsou méně známé, ale přesto se díky nim dají shodit nadbytečná kila. K takovým patří i hubnutí pomocí ájurvédské medicíny.
media

Kontaktní čočky vás mohou připravit o zrak

Ve věku chytrých telefonů, notebooků a při neustálé nutnosti být online je jasné, že mnoho z nás rychle přichází o dokonalý zrak. Zatímco předchozí generace po brýlích sahala třeba až kolem čtyřicátého roku života, dnes je čím dál častěji nosí i mladí lidé. Leckteří přitom dávají přednost kontaktním čočkám – ale možná neví, co riskují.
media

Špek na břiše ohrožuje váš mozek!

Když se na sebe díváte do zrcadla, tak si možná sebekriticky říkáte, že vaše postava není nic extra a chtělo by to s tím břichem něco udělat. Jenže tukové zásoby v oblasti břicha nejsou jen estetickým problémem – mohou totiž zapříčinit demenci či poruchy paměti.
media

Chcete udělat něco pro své zdraví? Začněte zahradničit

Z práce do práce, pak pár dnů volna a jinak se celý rok jen těšit na dva týdny dovolené v létě. Poznáváte se v tom? Přesně takto to v dnešním uspěchaném světě funguje u většiny a při tom se dá skvěle relaxovat i prací. Napadlo vás někdy, že i obyčejné zahradničení má spousty výhod a není to jen domácí bio ovoce, nebo zelenina.
media

Máte málo vlákniny? Víme, jak ji doplnit

Vláknina je pro správné fungování našeho organismu a hlavně naše zažívání nezbytná. Mnoho z nás ji zanedbává a máme jí málo. Což se pak odráží na našem špatném trávení. Pokud jí chcete mít dostatek, ale nemáte chuť neustále se cpát ovesnými vločkami, poradíme vám, v jakých potravinách ji také najít.