Ty nejlepší články rovnou do mailu

životní styl

media

Je bandáž žaludku samospásná? Jak pro koho

Podvázání žaludku, neboli takzvaná bandáž žaludku, není procedura, do které by se ochotně pouštěl každý z nás. Není také vhodná pro každého. Jde o operaci, jako je každá jiná, která s sebou nese také různá rizika. Sahají po ní většinou lidé s vysokou nadváhou a doufají, že je spasí. Ale nemusí tomu tak být.
media

Cibule jako medicínský zázrak. Co skrývá?

Cibuli obvykle bereme jako neopominutelnou součást většiny našich jídel. Hospodyňky se bez ní neobejdou a české pokrmy by bez ní byly o dost chuťově chudší. Jenže většinou saháme po klasické bílé cibuli. Což je možná škoda, protože její červená odrůda toho v sobě skrývá víc, než možná tušíte.
media

Zatočte se stresem jednou provždy. Jak na to?

Police v knihkupectvích jsou přeplněné nejrůznějšími příručkami o stresu, na internetu najdete nespočet rad, jak se stresem bojovat, bránit se mu a nedat mu už nikdy víc šanci kazit vám život a náladu. Ale žádné z nich nepotřebujete, stačí jen vědět, jak na to, a stres se pro vás stane neznámým pojmem.
media

Mléko není jen zdravé, zachovává nám i mládí

Přestože žijeme ve 21. století a máme neomezený přísun informací, o mléce mezi námi stále panuje mnoho mýtů. Někteří lidé si myslí, že není vhodné ho v dospělosti pít, zato v dětství bychom ho měli mít co nejvíce. A jiní ho doporučují ve velkých dávkách neustále. Jak to je doopravdy? A co dobrého nám mléko přináší?
media

Používáte antiperspiranty? Vsaďte se, že špatně

Bez deodorantu nebo antiperspirantu si většina z nás svůj den nedokáže představit. Není mnoho jiných způsobů, jak se účinně bránit potu a především jeho nepříjemnému zápachu. Jenže možná antiperspiranty používáte úplně špatně, a proto vám tak dlouho nefungují. Povíme vám, jak na ně.
media

Zatočte s kocovinou jednou provždy

Kocovině se jednou za čas nevyhne žádný z nás. Je jedno, jestli to s alkoholem přeženete na večírku, oslavě narozenin nebo při zapíjení důležitého životního úspěchu. To, co vám večer připadá jako náramná zábava, se ráno promění v živou noční můru. Přitom kocovině se snadno můžete vyhnout nebo ji vhodnými prostředky alespoň citelně zmírnit.
media

Pravidelné cvičení může zachránit život

Mnozí z nás si často říkají, že už by měli začít cvičit, že by se svou postavou měli něco začít dělat a tak dále. Většinou přitom ale myslíme jen na to, jak chceme vypadat. Málokoho napadne, že pravidelné cvičení nám chrání nejen zdraví, ale může nám zachránit i život.
media

Móda jako prokletí: Čím si ničíme zdraví?

Chceme být za všech okolností krásné, uchvátit své okolí dokonalým vzhledem, okouzlit všechny muže a vytřít zrak závistivým kamarádkám. Často si proto oblékáme věci, které nás sice činí nádhernými, ale platíme za ně tu největší daň. Ničí nám totiž zdraví.