životní styl

media

Běhání v létě: na pár věcí si dejte pozor

Kdy jindy se pustit naplno do běhání, když ne v létě? Máme na to více času. Můžeme běhat o dovolené, kdy je možné naplánovat trasu do přírody nebo na pláž. Dny jsou dlouhé, brzy svítá a pozdě se stmívá, takže můžeme běhat ráno i pozdě večer. Není nám zima a ve vhodnou denní dobu se ani nevaříme pod přímými slunečními paprsky. Navíc běh je jednou z nejoblíbenějších a nejdoporučovanějších aktivit, pokud chcete nejen zhubnout, ale i dostat se do kondice. Jenže aby to fungovalo, musíte vědět, jak na to, jinak si spíš ublížíte.
media

Zlozvyky i ve vodě - umíte plavat správně?

Plavání k létu patří stejně neodmyslitelně jako opalování. Ale ani jedna z těchto aktivit nemusí být pro naše tělo nejzdravější, protože bezpečné a přínosné je to pouze ve chvíli, kdy umíme dodržovat ta správná pravidla. Zvlášť u plavání je většina z nás nějak porušuje a tím si zbytečně škodíme – aniž bychom to vůbec tušili.
media

K lepší náladě se můžete projíst i zdravě

Jídlo sice deprese ani úzkosti zcela nevyléčí, správně zvolené potraviny ale mohou pomoci tomu, abychom se cítili lépe. Úzkostné stavy a špatnou náladu pak můžeme zažívat mnohem méně často. Vhodně zvolenou stravou tak můžeme docílit i lepší a veselejší nálady. A teď nemáme na mysli čokoládu, po které hodně lidí kvůli zlepšení nálady sahá.
media

Být hypochondr: simulant nebo vážná psychická porucha?

Všichni to známe – občas zkrátka máme nutkavý pocit, že na nás dopadla nějaká těžká choroba a že ta začínající virózka jistě musí být příznakem nějaké téměř smrtelné nemoci. Jakmile se nám trochu uleví, sami sobě se vysmějeme a jdeme životem dál. Ale žije mezi námi spoustu takzvaných hypochondrů, kteří jsou bytostně přesvědčeni, že trpí nějakou nemocí. Tu ovšem podle lékařských vyšetření nemají. Vymýšlejí si nebo je to v jejich hlavě?
media

Zlozvyky jako vražedná kombinace: čím se zabíjíme

Žít zdravě, dobře se stravovat a dopřávat si pestrou a výživnou stravu, pravidelně se hýbat a dostatečně odpočívat, to je naprosto ideální způsob, jak se ve zdraví dožít vysokého věku. I když o tom sníme, i když si to na Silvestra dáme jako předsevzetí, i když se přesně o to snažíme několikrát do roka, tak málokomu z nás se tohoto ideálu podaří dosáhnout. Většina z nás se bohužel chová právě opačně. A máme zlozvyky, kterých se odmítáme vzdát, i když nás pomalu ale jistě zabíjejí.