Hubnutí

media

Děsíte se Vánoc? Klid, nadbytečná kila hravě shodíte

Můžete si už nyní dávat předsevzetí, že se o vánočních svátcích budete držet zkrátka, ale přece jen nejspíš neodoláte. Uzobnete jednou tohle, jednou támhleto, k večeři bramborový salát, smažené řízky... a po Vánocích máte několik kil nahoře. Ale nevyšilujte zbytečně už nyní, tahle vánoční kila zase mohou jít snadno dolů.
media

Pomůže drsná dieta trvale zhubnout?

Už zase je tady to období, které dietáři přímo nenávidí. Vánoce. Období pečení cukroví, období majonézou překypujících bramborových salátů, smažených ryb a řízků, čokoládových kolekcí, vánoček a mnoha dalších nezdravot. Málokdo z nás odolá a vše pak završíme bujarou oslavou Silvestra.
media

Máslo, vejce, chleba. Ano či ne při dietě?

Existuje celá řada potravin, o nichž víme, že jsou příliš tučné, příliš sladké, příliš nezdravé. Při dietě si je tak okamžitě zakazujeme a i při udržování váhy si je dopřáváme jen výjimečně a s černým svědomím. Ale možná je to větší chyba, než sami tušíme, protože tyhle potraviny mají i svou velmi pozitivní stránku.
media

Jak zhubnout a neomezovat se v jídle?

Dát si párkrát ročně předsevzetí, jak zhubnete, je sice hezké, ale ve finále stejně většina našich snah ztroskotá. Není to tím, že bychom nechtěli, ale zkrátka většinou ztroskotáme na tom, že žijeme v takovém kolotoči a nestíháme tolik věcí, že starání se ještě o správné a pravidelné jídlo je už nad naše síly.
media

Hubnete? Tyhle pomocníky v kuchyni byste měli zkusit

Jídlo je pro hubnutí základ. Žádná dieta, ale hezky se naučit stravovat tak, aby jídlo chutnalo a zároveň bylo zdravé. Pokud to s hubnutím myslíte vážně, možná vám pomůže výměna pomocníků v kuchyni. Spotřebiče které tam máte na dosah totiž zásadně ovlivní i způsob jakým vaříte.
media

Honí vás mlsná? Bez výčitek podlehněte

Zdravý životní styl je jistě to nejlepší rozhodnutí, jaké jste v životě udělali. Od chvíle, co jste začali jíst a žít zdravě, se zřejmě cítíte mnohem lépe, máte mnohem více energie a jste se sebou určitě mnohem spokojenější. Jenže i tak vás nejspíš čas od času popadne neodolatelná chuť na něco malého, ale hříšně nezdravého. Co s tím?
media

Dieta na podzim? Možná špatný nápad

Léto je nenávratně pryč, čas dovolených za námi, bazény chladnou a sluníčka je čím dál méně. A před námi je vidina Vánoc. Na nakupování dárků je přece jen ještě brzy, ale mnozí už nyní mají před očima to přejídání, bujaré popíjení s přáteli, kopce cukroví a několik kil nahoře. Máte proto snahu zhubnout už teď, abyste tolik nenabrali? Zvažte to. Může to být i chyba.