Hubnutí

media

Šílenost jménem bramborová dieta: žádné bílkoviny ani tuky, jen brambory

Když se někdo pustí do hubnutí a snaží se jíst jen zdravě, často začne zcela vynechávat přílohy a jí jen libová masa, například se zeleninou. Obzvláštním nepřítelem se pro něj stávají zejména brambory, a to ve všech svých podobách. Hledí se na ně jako na nežádoucí zdroj sacharidů. Opačným extrémem je pak bramborová dieta, kdy si dopřáváte jen brambory a nic jiného.
media

Sladké jako nepřítel vaší váhy? Kdepak, není cukr jako cukr

Kdo se rozhodne zhubnout, ať už pomocí dlouhodobé změny jídelníčku a životního stylu, nebo díky nějaké zvolené dietě, ten má zřejmě jasnou představu – od téhle chvíle platí jasný zákaz konzumace všeho tučného, přesoleného, smaženého a hlavně sladkého. Jenže právě to poslední, což je pro mnoho z nás bolestnou ztrátou, je mýtus. Cukr není tak špatný, jak myslíme, a i při dietě si ho klidně můžeme dopřávat.
media

Silvestr neznamená automaticky přibrat na váze

Chlebíčky, jednohubky, dobré jídlo i pití, kam se jen podíváme, spousty dobrot, kterým se zkrátka nedá odolat. Mnoho lidí se vzdává již před svátky a od Vánoc do Nového roku se odmítá hlídat. Vždyť v lednu se do hubnutí pouští snad každý druhý, tak to uděláme taky - nebo ne? Pokud na své postavě dřete celý rok, je škoda všechno hodit za hlavu kvůli týdnu obžerství. I na Silvestra už můžete být za vítěze.
media

Hubnutí rozhodně nemusí být stresující, občas prostě zhřešte

Snaha udržet si svou váhu je chválihodná. Snaha trvale a zdravě zhubnout je úctyhodná. A pevná vůle, která vám to umožní, je záviděníhodná. Zkrátka není snadné vždy a za všech okolností se udržet, nepodlehnout pokušení a jíst stále stejně střídmě, zdravě a pravidelně. Jenže i když jste v tomhle všem úspěšní, vaše psychika přesto může trpět.