Ty nejlepší články rovnou do mailu

Hubnutí

media

Jeden kousek ovoce denně stačí

Všude se dočítáme, že čím více jíme ovoce, tím lépe pro nás. V každém druhu je něco trochu jiného, ale všechny jsou prospěšné našemu zdraví. Jenže úplně jinak je tomu, pokud držíme dietu – tehdy se totiž neomezená konzumace ovoce rozhodně nedoporučuje.
media

Oříšky při hubnutí? Zákeřný zdroj tuků

Často je pojídáme, když máme na něco chuť. Říkáme, že si díky nim obalujeme nervy. Když je nám smutno, chroupání oříšků nám dokáže pozvednout náladu. A i když hubneme, jíme je většinou vesele dál, protože oříšky nám přece nemohou uškodit. Omyl! Oříškům bychom se při redukci váhy měli z daleka vyhýbat nebo je omezit na minimum.
media

Sladké nápoje při hubnutí: ano nebo ne?

Rovnou si můžeme říct, že nejlepším a nejpřirozenějším nápojem pro naše tělo je voda. Ideální je ta čistá, neperlivá, klidně i z vodovodu, kombinovat ji v omezeném množství můžeme i s různými minerálkami. Ale jak je to s různými ovocnými nápoji, limonádami a džusy?
media

Počítat kalorie nebo raději ne?

Ať už se snažíme shodit přebytečná kila, nebo si jen chceme udržet nynější váhu a štíhlou postavu, ze všech stran slyšíme, že bychom si měli hlídat hlavně příjem kalorií. Je to opravdu tak podstatné a neubližujeme si tím náhodou?
media

Přejídáte se? Možná jen má vaše tělo žízeň

Mluví-li se o přejídání, často se nám v mysli objeví obrazy monstrózně obézních lidí, kteří do sebe cpou páté přes deváté. Jenže přejídat se může kdokoliv – stačí třeba začít po vydatném obědě shánět něco sladkého nebo chtít si jít ještě přidat. Ale možná za tu neodolatelnou chuť může něco jiného než hlad.
media

Instagram při hubnutí: dobrý sluha, ale zlý pán

Jednou z nejpopulárnějších sítí je Instagram. Právě tady můžete sdílet s ostatními fotky, videa nebo krátké příběhy. S rostoucí kvalitou fotoaparátů v mobilech roste také počet uživatelů této sítě. A to i těch, kteří buď ukazují své úspěchy ve sportu či hubnutí nebo těch, kteří zde hledají inspiraci. Pozor na to, Instagram může být při hubnutí dobrý sluha, ale zlý pán.
media

Dieta je dočasné řešení. Jak zhubnout trvale?

Začínáme hubnout při mnoha různých příležitostech – po Novém roce, před létem, před Vánoci i po Vánocích, po porodu, jen tak. Někdo zkouší jednu dietu stále dokola, jiný hledá pořád další a nové. Ale výsledek bývá stále podobný – jakmile shodíme požadovaná kila a přestaneme se hlídat, váha zase začne jít nahoru a ocitneme se v začarovaném kruhu.