Hubnutí

media

Sázíte při dietě na projímadlo? Dejte si pozor

Většina z těch, kdo se rozhodnou zhubnout, toho zkouší dosáhnout přirozenou cestou. Změní svůj styl stravování, zkouší jíst zdravě a pravidelně, začnou sportovat, žijí zkrátka úplně jinak. Někteří na to ovšem zkoušejí jít „chytřeji“, a tak sahají po různých údajně zázračných huboucích prostředcích, mezi nimiž se často vyskytuje i projímadlo. Ale právě jeho nadměrné užívání vás klidně může i zabít.
media

Tučné ryby při dietě. Ano nebo ne?

O rybách se říká, že jsou velmi zdravé a konzumovat bychom je měli klidně i několikrát do týdne. To je pro většinu z nás sice značný problém, protože je do svého jídelníčku nějak neumíme vměstnat, ale ještě větší dilema nám často způsobují, když se snažíme zhubnout. Máme je jíst? Nebo jsou příliš tučné?
media

Vážíte příliš? Přesto možná nejste obézní

Když vlezete na váhu, protočí se vám panenky a v duchu si zoufáte nad číslem, které se vám tam zobrazujete? Máte pocit, že nemáte jen nadváhu, ale jste dokonce obézní? Ne ve všech případech to platí, protože vaše váha rozhodně neznačí obezitu ani nadváhu – ta se určuje úplně jinak.
media

Hříšné myšlenky, po kterých přibíráte

Je to v hlavě. Tohle se neříká pro nic za nic. Naše snaha, úspěchy i prohry se skutečně odvíjejí od toho, co se děje v naší hlavě. Stejné je to i s hubnutím – pokud máte pevnou vůli a silnou motivaci, uspějete. Ale přesto vás čas od času budou svádět hříšné myšlenky, které se budou snažit vaši práci zničit.
media

Bez trápení a hladu – jak snížit příjem kalorií?

Výrazné snížení příjmu kalorií často znamená brutální zásah do dosavadního jídelníčku. Mnoho z nás už předem čeká, že budou trpět hlady, přijdou o téměř veškeré jídlo a jejich snová postava tak bude draze zaplacená strádáním a zoufalstvím z hladu. Ale to je mýtus, kalorie můžete omezit velmi snadno a téměř to nepoznáte.
media

Jak zhubnout bezpracně až 10 kilo?

To je sen každého z nás – zhubnout, aniž bychom se museli jakkoliv snažit. Většinou si sice říkáme, že je to úplný nesmysl, protože na snižování váhy se musí chtě něchtě tvrdě dřít, ale představa je to hezká. A možná také reálná. Poradíme vám, jak na to.
media

Kdy nevadí žravá ani sladkosti?

Nejspíš to sami dobře znáte – držíte se, snažíte se cvičit, jíte zdravě, pestře a pravidelně... A pak najednou bum! Všechnu svou snahu hodíte za hlavu, přeplácáte se všemožnými nesmysly a naládujete se sladkým. Trápí vás pak výčitky svědomí? V určitých chvílích nemusí.
media

Největší zabiják vašich snah? Víkend

Dokud máme pravidelný režim, snažíme se dodržovat svá předsevzetí. Ideálně to jde například v pracovní dny, kdy máme vše přesně rozvržené, známe svůj čas na snídani i oběd, víme, kdy máme pauzu či kdy nás může svádět chuť na něco hříšného. Ale pak přijde víkend.