Přizpůsobení se
Obecně se traduje, že na změnu režimu o jednu hodinu připadá jeden den přizpůsobování. Je to však velmi individuální. Na co jednomu stačí den, na to jinému stěží týden. Efekt přispat si je tak taky pouze dočasný. Ten jediný den, kdy k posunu času dochází, tak tomu tak skutečně je. Můžeme si přispat. Dny následující už však máme na spaní stejný počet hodin.
Denní režim
Většina z nás je zvyklá chodit spát v konkrétní hodinu. Ta se posunem času změní. Abychom si tak skutečně mohli delší čas každodenně hodinu přispávat, museli bychom chodit spát podle času o celou jednu hodinu dřív. Podzimní únava si na většině lidí vybírá svoji daň a tak by byla hodina spánku navíc jen k prospěchu. Pokud ji chceme v našem režimu zachovat, je třeba přizpůsobit celodenní program tak, abychom stihli všechno potřebné v kratším čase.
Podzimní deprese
Sychravé počasí, šedivá obloha i podzimní plískanice nepůsobí zrovna vesele. Chybí nám letní sluníčko a od toho se často odvíjí i pošmourná nálada. Posunem času se prodlouží alespoň o kousek světlá část odpoledne. Lidská mysl tím nakrátko může nabýt dojmu, že zima ještě není tak blízko. Vždycky tomu tak bylo, že tma vyvolává v mysli nepříjemné pocity. Kdyby už nebyl podzimní posun času k ničemu jinému dobrý, díky aspoň za to obecné zlepšení nálady.
Užívejme si tak podzimu se vším co k němu náleží. Sluneční světlo nám k tomu bude svítit o hodinu déle.