Co a jak umí micelární voda

 

Co to vlastně micelární voda je

 

Nejedná se o přírodní produkt. Micely vznikají chemickým procesem. Jejich největší účinek spočívá v tom, že umí absorbovat veškeré nečistoty do sebe. Přitom se na našem těle nezachytávají. Účinek micelární vody se dá přirovnat účinkům extrémně silného mýdla. Pleť po jejím použití zůstává zbavená všech nečistot. Po použití micelární vody je tak pleť téměř dokonale čistá.

 

Jak může micelární voda pomáhat a jak škodit

 

Dokonalé čistota však něco stojí. Bohužel se všemi nečistotami je micelami odstraněná i ochranná vrstva, která chrání naši pokožku. Při používání micelární vody je tak o to víc důležité nezapomínat na následnou péči o pleť a dodatečně ji chránit.

 

Kdy a kde ji používat

 

Micelární voda je nejčastěji přísadou do čistících tonik nebo odličovací vody. Je ideálním pomocníkem na dovolené nebo v době plesů a zábav, kdy se používá výrazné líčení. Jinými slovy "extrémní situace si žádají extrémní řešení". Při takovém občasném nebo víkendovém používání se stane micelární voda vítaným a velmi schopným pomocníkem ve vašich kosmetických prostředcích. Při každodenním použití však může po krátkém čase způsobit přecitlivělost kůže se všemi jejími příznaky.

 

I účinné produkty je třeba užívat s mírou. Nic se nesmí přehánět a u některých prostředků to platí obzvlášť.