Typy in-line bruslařů, které určitě potkáte

My ano a rádi pro vás s nadhledem shrneme, jaké bruslaře nejčastěji potkáte.

Mimochodem, sezóna je pomalu tu, podívejte se proto včas i na náš článek o in-line bruslení.


In-line začátečník

Tohoto bruslaře poznáte na dálku. Od hlavy až k patě je i v tom největším horku obalen helmou a chrániči. Brusle svítí novotou a bruslař nejistotou. Tam, kde je zábradlí nebo zídka, najdete in-line začátečníka, jak se jich přidržuje. Na zbytku rovné stezky se zuřivým mácháním snaží vyrovnat rovnováhu. Kopečky pro něj nepřipadají v úvahu - buď se jim vyhýbá nebo sundavá brusle.

Jak ho předjet: co nejrychleji a ideálně, když se něčeho drží. Klidně na něj z dálky křikněte, lepší než ho vylekat tak, že se před vás položí.

In-line profík

Opakem začátečníka je in-line profík. Poznáte ho snadno. Tváří se důležitě a vážně, má na nohou profesionální in-line brusle, správný úhel předklonu a každý jeho pohyb je dokonalý. Obvykle bývá nervózní, když ho - profesionála - někdo po cestě brzdí a už z dálky tak syčí, píská nebo křikne, aby mu nikdo nestál v cestě. Chce být za svou profesionalitu obdivován, proto mu dobře dělají pohledy ostatních a naopak nemá rád, když se někdo snaží být víc profi než on.

Jak ho předjet: nelze, je nejlepší :)

Frajer z posilovny

Celou zimu dřel v posilovně, aby pak mohl své svaly dávat na obdiv. A rád to dělá právě tam, kde je co nejvíc lidí. Na koupališti už ho to nebaví, chodit po městě není to pravé, a tak se rád předvádí na bruslích. Právě na nich se totiž může ukázat v pohybu a před velkým počtem lidí. Samozřejmě ideálně bez trička a v kraťasech, aby bylo vidět vše, na čem tak tvrdě dřel. Jako správný "frajer" také ovládá elegantní styl jízdy na bruslích - není to žádný začátečník, ale zase nejezdí ani moc rychle. Proč by taky spěchal? Vždyť se musí pořádně předvést.

Jak ho předjet: Stačí zrychlit a prodrat se davem jeho fanynek. :)

In-line kecal

Může být kterýmkoliv z předchozích bruslařů. Poznáte ho ale tak, že většinou jezdí v páru s někým dalším nebo přímo ve skupině. A celou cestu si zvládne povídat. Od začátku až do konce in-line stezky nezavře pusu. A ani pak ne, vždyť pauza u stánku je další super příležitost, jak si pokecat.

Jak ho předjet: Prodrat se davem a hlavně na něj nemluvit, aby se konverzace nechytl. :)

In-line barbína

Uvidíte ji už z dálky. Nemusí na sobě nutně mít růžovou, ale bývá to jejím dobrým zvykem. Každopádně je na brusle pořádně "vystajlovaná" a nalíčená, kdyby se jí náhodou podařilo padnout do náruče frajerovi z posilovny. Bruslí obvykle opatrněji, ale se vší elegancí. Každý pohyb je totiž důležitý, zvlášť v tom špičkovém oblečení.

Jak ji předjet: bez problémů. :)

Sportovní dívka

Na rozdíl od barbíny bere sport vážně. Někdy až moc. Má na sobě sportovní oblečení, které skvěle odvádí pot, brusle, které mají to nejlepší hodnocení a správný sportovní styl jízdy na bruslích. Ví moc dobře, kolik kalorií během jízdy spálí a jaký styl bruslení je nejlepší. Nemá ráda barbíny, ale ani frajery z posilovny, kterým jde hlavně o to být viděn. Naopak ji zaujme ten, kdo působí klidně i nenápadněji, ale sportovně.

Jak ji předjet: sportovnějším stylem, než má ona. :)

Maminka na bruslích s kočárkem

In-line bruslení je stále populárnější napříč všemi skupinami lidí. Maminky nevyjímaje. Právě ony jsou také často těmi, koho na bruslích potkáte. A uvidíte je zdaleka. Když jede jedna maminka s kočárkem, je vše ještě v pořádku. Pokud ale jedou dvě vedle sebe, povídají si a zabírají tak téměř celou in-line stezku, dokážou naštvat jak profíka, tak frajera z posilovny. I když toho ne příliš, potřebuje totiž jejich obdiv.

Jak ji předjet: jednu snadno, dvě vedle sebe těžko. :)


Tyto články vás také zajímají: