Pár tipů, jak se hýbat i na dovolené u moře

1. Proběhněte se

Přes den bývá horko a každý pohyb, kromě samotného plavání v příjemné vodě, je spíš na obtíž. Proto neváhejte a když se ráno vzbudíte dřív, jděte si zaběhat. Ráno bývá vzduch ještě příjemnější a navíc dovolenkáři ještě spí. Máte tak chvíli klidu jen pro sebe. Proběhněte se po okolí nebo po pláži a užijte si scenérie, které doma nemáte. Ranním během se skvěle nastartujete a budete svěžejší. Nezapomeňte jen na to, že i před během je dobré tělu dopřát alespoň něco malého.

Ať už si pustíte oblíbenou hudnu do uší nebo si půjdete zaběhat jen tak při šumění moře, je běhání výborným pohybem.

2. Vyražte na hory

První dny relaxujete na pláži a nic neděláte? Zkuste si po tomto relaxu udělat výlet po okolí. Jsou poblíž hory? Zjistěte na internetu víc informací a vyražte na některou z vyhlídek. Procvičíte nohy, ale zároveň dopřejete relax i dvé duši. Takové fotky z dovolené jen tak někdo nemá! Navíc ve vyšší nadmořské výšce nebude takové horko jako přímo na pláži.

Nezapomínejte ale na pitný režim a vezměte si s sebou alespoň dvoulitorvou láhev vody. Stejně tak doporučujeme nazout si pevnější obuv.

3. Navštivte město

Je v okolí nějaké zajímavé město? Vyražte do něj! Vnímejte jeho atmosféru, navštivte lokálně známá místa a nechte si od místních doporučit, co stojí za to vidět. Obvykle se takto dozvíte o místech, která v turistických průvodcích nebývají. Stejně tak si nechte doporučit, kam se zajít najíst. Místní speciality obvykle stojí za to. 

Využijte toho, že nikam nespěcháte a projděte si z města co nejvíc. Poznáte tak, jak se zde žije, co dělají místní obyvatelé mimo turistické oblasti a navíc chůze je celkově zdravá pro hubnutí.

Na dovolené se nebojte vyrazit na výlet do okolí. Je to ideální příležitost poznat místní kulturu.

4. Cvičte s vlastní váhou

Většinou si na dovolenou nebereme těžké činky, abychom pak posilovali. Ani nemusíme. Cvičit na dovolené - třeba půl hodiny denně - se dá snadno jen pomocí cviků s vlastní váhou. Kliky, dřepy, výpady, přítahy na hrazdě a spousta dalších cviků, to je přesně to, co vám na dovolené stačí k udržení svalů ve formě. Na první pohled snadné, ve skutečnosti ale cvičení s vlastní váhou dokáže být podobně náročné, jako posilování. Jednoznačná výhoda? K základním cvikům nepotřebujete žádné stroje, činky nebo pomůcky.

5. Plavejte

Plavejte, plavejte, plavejte. Právě plavání je nejpřirozenější činností, kterou na dovolené děláme. Proto se nebojte šnorchlovat, plavat na blízký ostrůvek nebo zdolávat vlny. Plaváním procvičíte celé tělo, aniž byste přetěžovali své klouby. Proto se nebojte a dělejte na dovolené to, kvůli čemu jste na ní vlastně jeli - relaxujte a přitom se hýbejte při plavání v moři.


Tyto články vás také zaujaly: