Jak odbourat stres? Dali jste nám tipy

 

1. Zařvěte si

Ne nadarmo právě při stresových situacích máte chuť zařvat si z plných plic. Mozek vám tím napovídá, co v tuto chvíli nejrychleji pomůže. Ze stresu se totiž můžete dostat i jen díky tomu, že si najdete nějaké místo, kde budete sami (zavřete se třeba na záchod, vyběhněte ven do parku) a zařvete si. 
 

2. Roztrhejte papír

Když nemůžete nebo nechcete křičet z plných plic, použijte jinou metodu. U té vás nikdo neuslyší. Vezměte papír, napište na něj, co vás momentálně nejvíc stresuje nebo štve a papír pak s chutí roztrhejte. Ne na poloviný ne na čtvrtiny, ale až na malé kousíčky. Přesně to je totiž jedna z vašich metod, kterou k uvolnění se od stresu často používáte.
 

3. Opláchněte se studenou vodou

Když jste ve stresu, často uslyšíte frázi "vychladni". A proč ne? Ochlazení přijde vhod. Zajděte k umyvadlu, pusťte studenou vodu a opláchněte si obličej. A to pořádně. Díky tomu dokážete nejen ventilovat stres, ale také si osvěžíte tvář.
 

4. Protáhněte si tělo

Od stresu vám pomůže i jedna celkem nečekaná činnost, a to protažení těla. A to doslova od hlavy až k patě. Díky němu totiž snadno uvolníte svaly, prokrvíte je a krev z nich vyplaví škodlivé toxiny, které by se zde jinak usazovaly.
 

5. Dobře se najezte

Jste ve stresu v době oběda nebo večeře? Zkuste stres "zajíst". Dejte si dobré jídlo, přestaňte myslet na stres a naopak soustřeďte se na chutě, které si dopřáváte. Zdravé a dobré jídlo vám od stresu pomůže i dlouhodoběji. Mozek bude vysílat signál, že se máte dobře a ž iviny, které tělu dodáte, dokážou udržet organismus ve správném "chodu". Dobré a zdravé jídlo navíc tělo nezatíží látkami, které jinak způsobí únavu.
 
Co používáte ke zbavení se stresu vy? Pište do diskuze.