Stres

media

Ke zdraví se můžete i prodýchat

Dýchání je pro nás naprosto přirozený a nevědomý proces, který nemusíme nijak ovládat. Tělo dýchá samo a nepotřebuje k tomu naše povolení ani hlídání, kdy dýchat a kdy ne. Jenže právě dýchání může být skvělou praktikou, jak se uklidnit, jak zahnat problémy, jak se zbavit stresu. Proto je vhodné naučit se dýchat jinak a cíleně, aby nám to pomáhalo žít lépe.
media

Stres se nedá snášet donekonečna, i on má své limity

Často čteme různé tipy a návody, jak překonat stres, jak ho odbourat, jak se s ním lépe vyrovnat. Existují různé triky a na každého člověka funguje něco trochu jiného. Ale může se stát, že nemáte možnost se se stresem dostatečně poprat a odstranit ho ze svého života. Současná situace je toho skvělým příkladem. Ve stresu způsobeném pandemií jsme už tak dlouho, že mnohým lidem docházejí síly s touto stresovou situací bojovat.
media

Letos nezanevřete na koledy, hudba umí léčit

Hodně z nás už někdy zaslechla slůvko muzikoterapie. Jen menšina ji vyzkoušela v reálu, ale de facto skoro každý se někdy hudbou léčí. A to skoro doslova. Když je nám smutno, pustíme si veselé písničky. Když máme melancholickou náladu, pustíme si tomu odpovídající hudbu. Když se nám po někom stýská nebo jsme zamilovaní, posloucháme zase písně o lásce. A naše psychika na to rozhodně reaguje.
media

Mít normální postavu není trendy ani dnes, je to ale rozhodně zdravější

Je naprosto normální, že jednou přijde čas, kdy se na sebe podíváme do zrcadla a řekneme si, že bychom už vážně měli začít hubnout. Pokusíme se o to, a buď se nám to podaří nebo ne. Ale v dnešní době panuje dost podivný trend, který nás nutí hubnout téměř neustále, protože nikdy nevypadáme dost dokonale. Ocitáme se v začarovaném kruhu, kdy nás jídlo děsí a pohyb se pro nás stává nenáviděnou nutností.
media

Na podzimní náladu pod psa pomůže relax i bylinky

Známe to všichni - s příchodem podzimu máme méně sluníčka a tak nás občas přepadají nějaké chmury. To, co často označujme za podzimní depresi, je ve skutečnosti jen depresivní nálada. Na rozdíl od skutečné podzimní deprese se s ní naštěstí dá poměrně snadno zatočit. Jak na to?
media

Čokoláda, víno, cigarety? Stres zaženete rozhodně i zdravěji

Žít v celodenním a celoživotním stresu je doslova peklo. A lidský organismus to samozřejmě nevydrží navěky. Proto se většina z nás snaží různými způsoby uklidňovat, zapomínat na starosti, urovnávat si myšlenky v hlavě a neděsit se možných proher a pádů. Stres se mnohdy zahání jen velmi těžko, proto bývají naše způsoby často dost nezdravé.