Stres

media

Tai-či vás zbaví stresu a ovládnete díky němu svou energii

Kdo má zaměstnání, rodinu, dům, zahradu a k tomu nějaké další povinnosti a zařizování, ten je večer většinou totálně bez energie a vyčerpáním padá do postele. Moderní život je v mnoha ohledech sice jednodušší, ale i pořádně náročný a plný stresu, starostí, úkolů a nutností. Není čas na odpočinek, není čas na zapomenutí starostí. Ale kdo chce, ten si na sebe čas vždycky najde. Pomoci k doplnění energie a zahnání stresu vám může například bojové umění tai-či.
media

Trápí vás nějaký problém? Zkuste ho vyběhat

Každý občas máme nějaké trable, každého z nás někdy trápí nesnesitelné starosti, tíží nás stres a padáme únavou. Život není vždy úplně snadný a bez zádrhelů. Proto je nutné, abychom se uměli se starostmi, stresem či zdravotními obtížemi vyrovnat a efektivně se jich zbavit. Prožít šťastný a harmonický život totiž není nic tak nereálného, jak by se vám možná na první pohled mohlo zdát.
media

Že meditování není nic pro vás? Meditace chůzí vás přesvědčí o opaku

Ačkoliv se chůze může zdát jako naprosto obyčejný pohyb, je důležité říci, že má pozitivní vliv nejen na naši fyzickou stránku, ale i na tu psychickou. Pomáhá předcházet srdečním onemocněním a snižuje riziko deprese. Meditace navíc může zmírnit symptomy úzkosti a zlepší kvalitu spánku. Vyzkoušejte proto tyto dvě příjemné aktivity zkombinovat.
media

Pravidelné cvičení má obrovský benefit: lepší mentální odolnost

Cvičení má mnoho různých fyzických účinků. Mezi ně patří třeba zlepšení kondice, růst svalů, pevnější zdraví a další. Pohyb však může sloužit také jako mentální podpora. Pravidelná rutina vám může kromě odolnějšího a pevnějšího těla pomoci také s myslí, budete tak více motivovaní a spokojenější.
media

Děsíte se pandemie až moc? Možná trpíte úzkostnou poruchou

Současná zdravotní situace ve světě netěší zřejmě nikoho. Už od začátku roku se po celé zeměkouli šíří zákeřný virus Covid-19, který si vybírá nemálo obětí. Jen málokdo je tak zcela klidný a bezstarostný, protože nakazit se můžete prakticky kdekoliv – a lék zatím neexistuje. Strach je v současné době přirozený – ale opravdu máte jen strach nebo už se u vás přerodil v úzkost či přímo úzkostnou poruchu? Ta totiž může být nebezpečnější než nemoc sama.
media

Je to v hlavě - občas místo doktora pomůže jen se přestat stresovat

Možná se to týká i vás – vaše zdraví už není takové jako bývalo. Trápí vás bolesti páteře, někdy se vám z nevysvětlitelných důvodů špatně dýchá, bolí vás na hrudi a trápí vás žaludek, špatně spíte, jste skoro bez energie, cítíte se smutní a jste náladoví, špatně se soustředíte, zhoršuje se vám pleť, máte problémy s erekcí (jste-li muž) a nebo se třeba zhoršují vaše alergie.
media

Stres, strach a negativní emoce škodí vašemu zdraví

Cítíte prudké bušení srdce, hrdlo se vám svírá nervozitou a strachem, ruce máte ledové a třesou se vám, nedokážete chvíli v klidu posedět na jenom místě a pořád jen nervózně popocházíte sem a tam. Pokud se dostanete do takového stavu, nejde o fyzickou nemoc. Předtím prožité psychické vypětí vygraduje téměř nervovým kolapsem, panikou a neschopností normálně fungovat.