Motivace, která vám s cvičením pomůže

Abyste začali, stačí udělat jediný krok. A je to přesně tak! K tomu udělat ze sebe lepšího člověka, mít pevnější postavu, zdravější tělo a vypadat dobře, je nejdůležitější začít. Další kroky pak budou následovat, ale budou už mnohem snazší. Právě proto, že zjistíte, že začít není zas tak složité, jak jste si původně možná mysleli. 

Není důležité, jak vypadáte na začátku. Je důležité, jak budete vypadat na konci. V jakém časovém úseku chcete zhubnout/zpevnit svou postavu/nabrat svaly? Upřímně, není zas tak důležité, jak vypadáte na začátku. Je fajn vědět, že to je stav, který chcete změnit. Je ale mnohem důležitější, jak budete vypadat na konci tohoto období. A to máte ve svých rukou právě vy.

Zapomeňte na "NE" ve své hlavě a poslouchejte "ANO", které říká vaše tělo. Cvičení, hubnutí nebo životní změna ke zdravému životnímu stylu může být plná obav. Právě ty mohou věst k vytvoření si "NE" postoje, tedy k nedůvěře v sebe samotného, ke svým činům, a tedy nedůvěře k tomu, že se dokážeme změnit. Přitom stačí poslouchat své tělo, které je dílky cvičení více ve formě a lépe funguje. Když vám tělo říká ano, odblokujte si svou mysl a vnímejte vše pozitivní, co se s vámi děje.

Můžete mít skvělé výsledky nebo skvělé výmluvy, ale ne obojí. Přesně o tom cvičení nebo změna ke zdravému životnímu stylu je. Nehledat výmluvy, proč by nešlo změnit svůj život, své tělo, své zdraví, ale naopak jít za výsledky. Bez výmluv se vám navíc bude výsledků mnohem lépe dosahovat. Zejména před sebou samým výmluvy nepomáhají, spíše naopak.

Cílem nejsou čísla, cílem je samotná změna. Nefixujte se nutně na to, že chcete zhubnout 5 kilo, mít kolem bicepsu 40 centimetrů nebo dostat své BMI pod hodnotu 25. Lepší než fixovat se na čísla a dívat se na ně jako na svatý obrázek, je brát čísla jako skvělé pomocníky při změně a svým cílem udělat právě samotnou změnu. Chtějte jednoduše vypadat a cítit se lépe, zhubnout špeky na břiše, nabrat svalovou hmotu... definujte sami, co konkrétně je tím vaším cílem a čísla nechte stranou. 


Jaká věta nebo heslo je tou vaší motivací? Piště do komentářů.