Motivace

media

Zhubnout ještě do Vánoc? Pomůžou procházky i zahrada

Začít se shazováním nadbytečných kil můžete v jakémkoliv ročním období. Podzim je pro tento úkol možná i období nejvhodnější. Něco totiž zvládnete shodit už do Vánoc a pak se nemusíte tolik proklínat za mlsání cukroví. Navíc máte spoustu času pokračovat v hubnutí do léta, abyste se v plavkách cítili dobře a nestyděli se za své tělo
media

Mít dceru je skvělé, pomůže vám s pohybem i hubnutím

Řada žen se s nadbytečnými kily pere téměř celý život. Občas se jim díky dietě podaří zhubnout, ale po jejím ukončení přiberou zpět všechno plus něco navíc. Je to takový začarovaný kruh. Pokud je to i váš případ a zároveň máte (už starší) dceru, můžete toho využít ve svůj prospěch.
media

Nejste ranní ptáče? I tak nemusí být brzké vstávání utrpením

Ranní vstávání je pro ty z nás, kdo nejsme ranní ptáčata, neskutečně těžkou záležitostí. Budík je naším úhlavním nepřítelem a po pár hodinách spánku, protože jsme samozřejmě uléhali až dost pozdě, se cítíme jako zmlácení. Nicméně zaměstnavatel odpustky neudílí a děti také ne, takže vstát zkrátka musíme. A další den znovu a znovu, vždy se stejně zoufalým pocitem. Ale co když to jde i jinak?
media

Děti jsou pohodlné a tloustnou, rozhýbat je můžete jen vy

Velká část dětí ve školním věku má za běžné situace aspoň jednou týdně nějaký mimoškolní kroužek či aktivitu, kde se věnují sportu. Může jít o tanečky, fotbal, tenis, karate či cokoliv jiného. Většina rodičů proto má pocit, že mají splněno. Jednou týdně pohyb dětem ale rozhodně nestačí, naši potomci tloustnou a jejich nadváha začíná být už velmi značným problémem.
media

Zůstat aktivní i doma? Vsaďte na domácí výzvu

Doba koronavirová může být pro hodně lidí těžká. Zvlášť pokud patříte k těm aktivnějším jedincům, kteří často vyrážejí do společnosti, do kina, divadla, posilovny nebo na skleničku s přáteli, může to pro vás být ještě mnohem více depresivnější, než pro ostatní. Téměř všechno je zavřené, proto nás to teď obvykle táhne k televizi, kde strávíme zbytek volného dne v teplácích. Ale to je chyba, aktivní můžeme být i doma.
media

V jídle se přizpůsobujeme svému okolí. Často je to zbytečné

Zkuste se zamyslet nad tím, jak vypadají vaše svačiny, obědy a večeře. Co jíte, co do nich dáváte za suroviny. A upřímně si řekněte, jestli se takhle stravujete skutečně proto, že chcete a že vám to hrozně chutná nebo spíš proto, že na vás působí nevyřčený tlak vašeho okolí. Nesnažíte se jen přizpůsobit jídelníčku svých přátel a kolegů, abyste nebyli za "divné"?
media

Mít normální postavu není trendy ani dnes, je to ale rozhodně zdravější

Je naprosto normální, že jednou přijde čas, kdy se na sebe podíváme do zrcadla a řekneme si, že bychom už vážně měli začít hubnout. Pokusíme se o to, a buď se nám to podaří nebo ne. Ale v dnešní době panuje dost podivný trend, který nás nutí hubnout téměř neustále, protože nikdy nevypadáme dost dokonale. Ocitáme se v začarovaném kruhu, kdy nás jídlo děsí a pohyb se pro nás stává nenáviděnou nutností.