Jak přírodním způsobem posílit kořínky vlasů

A to bez prášků nebo chemických balzámů. Čistě přírodním způsobem.

Dopřávejte si maso a plody moře, abyste tělu dodali zinek. Zinek je totiž pro tvorbu vlasů důležitým minerálem, který spojuje proteiny, aby mohly tvořit silný základ vlasu. Stejně tak podporuje produkci mazových žláz, díky jejichž produkci jsou vlady chráněné.

Luštěniny, libové hovězí nebo třeba špenát dodají tělu - i vlasům - další důležitý minerál, železo. Železo pomáhá přenášet kyslík do kořínků vlasů a díky tomu udržuje vlasy silné.

Když zmiňujeme ten protein, není na škodu ho tělu dodávat v přírodní podobě - pomocí potravin jako jsou vejce, krůtí nebo kuřecí maso, mléčné výrobky jako např. tvaroh. Díky dostatku potravin obsahujících bílkoviny má tělo z čeho budovat nejen svalovou hmotu, ale i pevnější vlasy.

Nezapomínejte ani na důležité vitamíny - zejména A, B, C a E. Jejich balance dokáže povzbudit produkci nejen vlasů, ale zároveň zajistí, že vlasy rostou zdravější a vypadají lépe. V přírodní podobě si dopřejte širokou škálu ovoce, ideálně různě barevného. Podobě dbejte i na dostatek zeleniny. Ovoce a zelenina vás příjemně osvěží a tělu dodají kromě vitamínů i důležité tekutiny.

Jak přírodně o své vlasy pečujete vy?