Ty nejlepší články rovnou do mailu

Vitamíny

media

Vitamin E může prodloužit život

Člověk potřebuje celou řadu vitaminů. Pokud jich máme nedostatek, způsobujeme si tím akorát zdravotní potíže, jsme unavení a naše tělo nemůže správně fungovat. Jedním z nejdůležitějších je vitamin E – a vědci odhalili, že když se jím předávkujeme, může to pro nás být oproti všem předpokladům velmi prospěšné.
media

Nechybí vám železo? Jak je ve stravě doplnit

Tím, že vám bude chybět železo rozhodně vážit méně nebudete. Nejde totiž o klasický kov, který všichni známe, ale o stopový prvek. Konkrétně tento prvek je pro nás nesmírně důležitý. V těle se stará například o růst a vývoj, imunitu, výkonnost, ale i termoregulaci. Zkrátka něco, co by nám rozhodně chybět nemělo.
media

Co je to riboflavin a proč je důležitý nejen v zimě

Riboflavin je jedním z životně důležitých vitamínů. Lidské tělo si ho neumí samo vytvářet. Proto je nutné jej v dostatečné míře přijímat v potravě. A tělo ho potřebuje skutečně dost. Proto se někdy v syntetizované podobě přidává i do potravin. Najdeme jej ve složení pod názvem E-101. Tento vitamín je jedním z těch, jejichž nedostatek zjistíme až ve chvíli, kdy nám působí zdravotní potíže.
media

Dýňový speciál, ty nejlepší recepty

Zahrádky se už pomalu chystají na zimu a většina plodů je už sklizena. Pokud se vám letos zadařilo máte možná doma ještě pár dýní. Přinášíme výběr tech nejoblíbenějších receptů, které právě z dýně můžete připravit.
media

Když chybí draslík, tělo strádá

Každý den potřebujeme ve stravě či jinak přijmout poměrně velké množství minerálů a vitamínů, aby náš organismus byl v rovnováze a správně fungoval. Jedním z těch, který je nezbytný pro správné fungování orgánů, nervů i svalů je draslík. Jenže právě toho máme často málo a pak se to projevuje.
media

Antioxidanty zpomalují stárnutí a chrání pleť

Antioxidanty jsou tím nejúžasnějším, co můžeme do svého těla dostat. Je to učiněný zázračný elixír, který nám zachovává mládí, zabraňuje vzniku rakoviny i nemocí srdce a posiluje imunitu. Zkrátka se bez nich neobejdeme. Znáte antioxidanty a víte, v jaké potravě jsou?