Ty nejlepší články rovnou do mailu

Vitamíny

media

Nechybí vám železo? Jak je ve stravě doplnit

Tím, že vám bude chybět železo rozhodně vážit méně nebudete. Nejde totiž o klasický kov, který všichni známe, ale o stopový prvek. Konkrétně tento prvek je pro nás nesmírně důležitý. V těle se stará například o růst a vývoj, imunitu, výkonnost, ale i termoregulaci. Zkrátka něco, co by nám rozhodně chybět nemělo.
media

Co je to riboflavin a proč je důležitý nejen v zimě

Riboflavin je jedním z životně důležitých vitamínů. Lidské tělo si ho neumí samo vytvářet. Proto je nutné jej v dostatečné míře přijímat v potravě. A tělo ho potřebuje skutečně dost. Proto se někdy v syntetizované podobě přidává i do potravin. Najdeme jej ve složení pod názvem E-101. Tento vitamín je jedním z těch, jejichž nedostatek zjistíme až ve chvíli, kdy nám působí zdravotní potíže.
media

Jsou multivitamíny opravdu vždy zdraví prospěšné?

S přicházející zimou můžete v médiích sledovat i mnohem vyšší počet reklam na multivitamíny. Reklamy samotné mohou vzbuzovat pocit, že si stačí vzít několikrát za týden prášek plný vitamínů a nemoci se vám vyhnout. Co vám ale výrobci multivitamínů neřeknou? Mohou mít multivitamíny i nějaká rizika? Pojďme se na toto téma podívat zblízka.
media

Dýňový speciál, ty nejlepší recepty

Zahrádky se už pomalu chystají na zimu a většina plodů je už sklizena. Pokud se vám letos zadařilo máte možná doma ještě pár dýní. Přinášíme výběr tech nejoblíbenějších receptů, které právě z dýně můžete připravit.
media

Když chybí draslík, tělo strádá

Každý den potřebujeme ve stravě či jinak přijmout poměrně velké množství minerálů a vitamínů, aby náš organismus byl v rovnováze a správně fungoval. Jedním z těch, který je nezbytný pro správné fungování orgánů, nervů i svalů je draslík. Jenže právě toho máme často málo a pak se to projevuje.
media

Antioxidanty zpomalují stárnutí a chrání pleť

Antioxidanty jsou tím nejúžasnějším, co můžeme do svého těla dostat. Je to učiněný zázračný elixír, který nám zachovává mládí, zabraňuje vzniku rakoviny i nemocí srdce a posiluje imunitu. Zkrátka se bez nich neobejdeme. Znáte antioxidanty a víte, v jaké potravě jsou?
media

Často opomíjený vitamín D

Snad žádný z řady vitamínů není v posledních dobách tak diskutovaný, jako vitamín D. Přitom je to velmi zvláštní, jde totiž o jeden z vitamínů, který si umí tělo vytvořit samo. Stačí mu k tomu kůže a sluneční světlo a právě to je kamenem úrazu.