Vitamíny

media

Přírodní vs umělé vitaminy. Které jsou lepší?

Odborníci nám doporučují konzumovat každý den několik porcí ovoce a zeleniny a k tomu spoustu dalších důležitých a zdravých potravin, které učiní náš jídelníček komplexním a bohatým na veškeré potřebné živiny a minerály. Jenže málokdo z nás tohle dokáže dodržet, proto si často vypomáháme různými doplňky stravy. Není to ale chyba?
media

Rýma není banalita. Jak ji léčit?

Rýmu většinou považujeme za podřadnou nemoc a přecházíme ji. Ne nadarmo se přece říká, že léčená rýma trvá sedm dní a neléčená týden. Ale přesto to není taková banalita a měli bychom se snažit s jejími příznaky bojovat a mírnit je, jinak mohou přerůst v něco mnohem horšího.
media

České ovoce vs exotika. Co je lepší?

Jakmile nastane zimní období, tedy když se podzim přehoupne do mrazivých rán i dní, začne naše tělo fungovat jinak. Musí se vyrovnávat s nízkými teplotami, nedostatkem světla a u mnoha lidí i menším množstvím pohybu. Jak tedy zimu přečkat v kondici a čím svému tělu prospět?
media

Nechybí vám železo? Jak je ve stravě doplnit

Tím, že vám bude chybět železo rozhodně vážit méně nebudete. Nejde totiž o klasický kov, který všichni známe, ale o stopový prvek. Konkrétně tento prvek je pro nás nesmírně důležitý. V těle se stará například o růst a vývoj, imunitu, výkonnost, ale i termoregulaci. Zkrátka něco, co by nám rozhodně chybět nemělo.
media

Co je to riboflavin a proč je důležitý nejen v zimě

Riboflavin je jedním z životně důležitých vitamínů. Lidské tělo si ho neumí samo vytvářet. Proto je nutné jej v dostatečné míře přijímat v potravě. A tělo ho potřebuje skutečně dost. Proto se někdy v syntetizované podobě přidává i do potravin. Najdeme jej ve složení pod názvem E-101. Tento vitamín je jedním z těch, jejichž nedostatek zjistíme až ve chvíli, kdy nám působí zdravotní potíže.
media

Jsou multivitamíny opravdu vždy zdraví prospěšné?

S přicházející zimou můžete v médiích sledovat i mnohem vyšší počet reklam na multivitamíny. Reklamy samotné mohou vzbuzovat pocit, že si stačí vzít několikrát za týden prášek plný vitamínů a nemoci se vám vyhnout. Co vám ale výrobci multivitamínů neřeknou? Mohou mít multivitamíny i nějaká rizika? Pojďme se na toto téma podívat zblízka.