Jídlo

Jídlo je základní lidská potřeba, bez něj bychom nebyli. Není ale jídlo jako jídlo a tak je třeba pečlivě zvážit co do sebe dostáváme. Právě k tomu je zde naše rubrika, která vás provede vším, co potřebujte o jídle vědět.

media

Být hubená jako Japonka - inspirujte se při hubnutí Asií

Viděli jste někdy tlustou Japonku? Pravděpodobně ne, tyto ženy jsou obvykle drobné a neskutečně štíhlé. Jejich životní styl jim napomáhá udržovat se v kondici, a díky tomu nepřibírají ani deko. Stačí od nich odkoukat některé triky a pomůžete si tím k tělu stejně dokonalému jako mají ony.
media

Zdravé náhražky mléka v supermarketech zrovna nekoupíte

Moderní svět se snaží být ekologicky přívětivý, tedy šetrný k přírodě. A protože řada lidí je přesvědčena, že naší planetě úplně nejvíc ubližujeme konzumací masa, snaží se tuto složku potravy zcela eliminovat. Místo živočišných produktů upřednostňují různé náhražky. I když máme dobrý pocit z toho, jak prospíváme planetě, má z toho stejně dobrý pocit i naše tělo?
media

Jak s potravinami z obchodu - omývat, loupat a dezinfikovat nebo ne?

Nikdy nevíte, kdo všechno sahal na potraviny, které jste si právě přinesli z obchodu. A i když už je máme pár dní doma v lednici, tak před jejich použitím je stejně obvykle pečlivě omyjeme studenou (nebo ještě lépe teplou) vodou, případně je pak ještě okrájíme a slupky vyhodíme (co taky s nimi, když by nám v jídle akorát vadily). Ale napadlo vás někdy, že je to chyba?
media

Zdravé varianty nezdravých českých jídel si snadno uvaříte. Jsou překvapivě chutné

Češi jsou národ, který obecně moc rád jí. Naše kuchyně je sice vyhlášená, ale bohužel také velmi nezdravá. Snad každé typicky české jídlo je kaloricky neskutečně náročné, a pokud by se člověk měl stravovat pouze těmito pokrmy, za chvíli by se asi neunesl. Oblíbená česká jídla si ale můžete dopřát, pro hodně z nich existuje trošku upravená, zdravější a přitom neméně chutná verze.
media

K lepší náladě se můžete projíst i zdravě

Jídlo sice deprese ani úzkosti zcela nevyléčí, správně zvolené potraviny ale mohou pomoci tomu, abychom se cítili lépe. Úzkostné stavy a špatnou náladu pak můžeme zažívat mnohem méně často. Vhodně zvolenou stravou tak můžeme docílit i lepší a veselejší nálady. A teď nemáme na mysli čokoládu, po které hodně lidí kvůli zlepšení nálady sahá.
media

Zlozvyky jako vražedná kombinace: čím se zabíjíme

Žít zdravě, dobře se stravovat a dopřávat si pestrou a výživnou stravu, pravidelně se hýbat a dostatečně odpočívat, to je naprosto ideální způsob, jak se ve zdraví dožít vysokého věku. I když o tom sníme, i když si to na Silvestra dáme jako předsevzetí, i když se přesně o to snažíme několikrát do roka, tak málokomu z nás se tohoto ideálu podaří dosáhnout. Většina z nás se bohužel chová právě opačně. A máme zlozvyky, kterých se odmítáme vzdát, i když nás pomalu ale jistě zabíjejí.
media

Přírodní spalovače tuku: potraviny za pár korun

Že to bez diety a cvičení nepůjde? Bohužel ne, hubnutí ale můžete snadno a levně urychlit. Přírodní spalovače tuků jsou takovým malým zázrakem a opravdu umí pomoci se shazováním kilogramů. Ani u nich však nemůžete spoléhat na to, že svíčkovou se šesti rychle smázne nějaká jiná potravina. Co ale přírodní spalovače tuku umí, je nakopnutí metabolismu a urychlení spalování tukových zásob. A co je na nich nejlepší - není zapotřebí kupovat drahé tabletky nebo popíjet nejrůznější koktejly. Příroda nám sama dává na výběr z více možností.