Proč začít cvičit zrovna v únoru

Už je (nejvyšší) čas

Ačkoliv se to zatím nezdá, za pár týdnů už budete moct chodit venku v tričku a kraťasech. V únoru se proto vyplatí začít s cvičení už jen proto, že na základní zformování postavy a "zaběhnutí" nového režimu potřebujete čas. Změny na vás budou vidět po několika týdnech, žádným rozumným způsobem je neuspěcháte. Právě únor je tak super měsícem, ve kterém když zyčnete cvičit, stihnete na jaře překvapit své okolí tím, jak dobře vypadáte. 

Nebudete se muset mačkat

Je to tak, po prvotním návalu v posilovnách už v únoru bývá podstatně volněji. Na jednotlivých stanovištích nemusíte čekat, než dokončí svou supersérii člověk před vámi, konečně se v posilovně dá i dýchat a nemusíte čekat frontu na sprchy. Díky tomu, že začnete cvičit v únoru, si budete moct užít cvičení mnohem lépe.

Ušetříte

Hádejte, kdy si nejvíc lidí kupuje členství ve fitness centrech, posilovnách nebo sportovních klubech? Tušíte správně - v lednu, když se všichni snaží shodit Vánoční nadváhu. V únoru, kdy naopak nových členů bývá málo, obvykle fitness a wellness kluby lákají lidi na nižší ceny nebo akce související s členstvím nebo vstupy. Když začnete cvičit v únoru, tak díky těmto nabídkám dokážete ušetřit i několik tisícovek za rok nebo stovek za měsíc.

Ten pravý čas je vždy

Nenechte se ale zmást, únor není jediný a nejsprávnější měsíc, kdy je fajn začít cvičit. Ten správný měsíc je kterýkoliv! Když začnete cvičit a žít zdravěji, nezáleží na období, měsíci, týdnu nebo dni. Podstatné je, že jste se rozhodli a jdete si za svým. Držíme palce.