Má cvičení, když jste sytí, nějaké výhody?

Když cvičíte a jste sytí (což znamená, že jste se dostatečně zdravě najedli, nechali jídlo nějakou dobu trávit a pak jste šli cvičit), můžete si dovolit provádět cviky s vyšší intenzitou a po delší dobu. Díky tomusnáze získáte větší nárůst svalové hmoty. Tělo je plně zásobeno sacharidy, které pálí během cvičení jako primární zdroj energie. Pokračuje ale i po cvičení, kdy dojde i na spalování tuku. Z toho můžete jednoznačně těžit.

 

Tuk vaše tělo spaluje nejvíc intenzivně po cvičení, ale i v menší míře i v následujících dnech. Tím, že se nasytíte před cvičením, si tak zajistíte vyšší množství spáleného tuku po delší dobu.

Nasycení se před cvičením také vede k tomu, že už tolik nejíte po zbytek dne. Pravděpodobně k tomuto efektu dochází právě proto, že tělo je nuceno hospodařit s dodanými živinami velmi opatrně poměrně krátkou chvíli po jejich přijetí. Naučí se tak, že pro větší námahu (v podobě cvičení) dostane příděl živin chvíli před samotnou námahou a nemusí si ukládat energii v podobě tuku ve větší míře.

Upřímně, výhody najdete jak u cvičení na lačno, tak u cvičení, kdy jste syti. Není ale pevně dáno, že pokud u vašeho známého funguje zejména cvičení na lačno, bude to samé fungovat i u vás. Ideální je proto vyzkoušet si, jestli je pro vás lepší cvičit ve chvíli, kdy jste najezení nebo naopak vidíte lepší výsledky, když cvičíte na lačno. Poslouchejte své tělo a jedině tak docílíte toho, za čím jdete.

Co funguje u vás lépe? Cvičení na lačno nebo cvičení, když jste syti? Kdy vidíte lepší výsledky? Pište do komentářů.