Ty nejlepší články rovnou do mailu

Má cvičení, když jste sytí, nějaké výhody?

V našem článku jste se už dozvěděli, jaké výhody má cvičení na lačno. Je ale fér připomenout, že i cvičení, kdy jste syti, má své nesporné pozitivní účinky. Právě v tomto článku se na ně podíváme podrobněji.

Když cvičíte a jste sytí (což znamená, že jste se dostatečně zdravě najedli, nechali jídlo nějakou dobu trávit a pak jste šli cvičit), můžete si dovolit provádět cviky s vyšší intenzitou a po delší dobu. Díky tomusnáze získáte větší nárůst svalové hmoty. Tělo je plně zásobeno sacharidy, které pálí během cvičení jako primární zdroj energie. Pokračuje ale i po cvičení, kdy dojde i na spalování tuku. Z toho můžete jednoznačně těžit.

 

Tuk vaše tělo spaluje nejvíc intenzivně po cvičení, ale i v menší míře i v následujících dnech. Tím, že se nasytíte před cvičením, si tak zajistíte vyšší množství spáleného tuku po delší dobu.

Nasycení se před cvičením také vede k tomu, že už tolik nejíte po zbytek dne. Pravděpodobně k tomuto efektu dochází právě proto, že tělo je nuceno hospodařit s dodanými živinami velmi opatrně poměrně krátkou chvíli po jejich přijetí. Naučí se tak, že pro větší námahu (v podobě cvičení) dostane příděl živin chvíli před samotnou námahou a nemusí si ukládat energii v podobě tuku ve větší míře.

Upřímně, výhody najdete jak u cvičení na lačno, tak u cvičení, kdy jste syti. Není ale pevně dáno, že pokud u vašeho známého funguje zejména cvičení na lačno, bude to samé fungovat i u vás. Ideální je proto vyzkoušet si, jestli je pro vás lepší cvičit ve chvíli, kdy jste najezení nebo naopak vidíte lepší výsledky, když cvičíte na lačno. Poslouchejte své tělo a jedině tak docílíte toho, za čím jdete.

Co funguje u vás lépe? Cvičení na lačno nebo cvičení, když jste syti? Kdy vidíte lepší výsledky? Pište do komentářů.

Co vy na to?

Ja to mám jednoduché, od jesene po zimu cvičím večer (sýty) kedy je šero a tma a od jari do leta cvičím zavčas rána od 05:15 na lačno. Je to otázka zvyku. Pri cvičení na lačno svalové prírastky nemám, ale mám poobede až večer voľný čas a to je pre mňa podstatné. Beriem to ako udržiavačku.

Od Roman v Pátek 27. Březen 2015 08:24