Detoxikujte svůj organismus!

V dnešní době se již nelze vyhnout kontaktu s jedovatými látky, tedy toxiny, a to jak vnitřně, tak i zvenku. Bohužel lidský organismus se tomu neumí přizpůsobit, a proto toxiny velmi negativně ovlivňují naše zdraví. Poškozují funkci tělního systému buněk, nervů, hormonů, enzymů a dalších procesů odehrávajících se v těle. Lidské tělo je vlastně dokonalý funkční systém, který přestane fungovat, pokud se naruší jen jedna jeho část. Necháte-li ho intoxikované, reaguje daleko náchylněji k jakýmkoli podnětům a tím pádem rychleji onemocní. Potom i zdánlivá maličkost může vyprovokovat velký problém a to i po psychické stránce. Detoxikace organismu má své opodstatnění i při hubnutí. Hmotnost samotných toxinů, které v těle hromadíme, může být až 1,5 kg. Organismus musí být také při hubnutí v kondici, proto nesmí být zatížen žádnými škodlivými látkami.

Kde se berou toxiny?

Z jídla:

Běžně dostupné potraviny mají v dnešní době malou energetickou hodnotu a ještě obsahují zbytečně velké množství konzervantů, barviv a emulgátorů. Tak se dostanou škodliviny do našeho těla, to je neumí zpracovat a uloží si je ve střevech. Střeva potom neumožní dostatečné vstřebávání živin. Organismus trpí podvýživou, která vede k civilizačním onemocněním.

Z životního prostředí:

Většina lidí žije ve městech nebo tam alespoň pracuje. Špatná kvalita vzduchu ve městech je obrovským zdrojem toxinů pro naše tělo. Přímo je totiž vdechujeme. Takže zbývají dvě možnosti: Buď z měst odejít a ani je nenavštěvovat nebo pravidelně detoxikovat organismus.

Důsledek moderní doby

Důsledkem moderní doby je také používání velkého množství různých chemických čisticích prostředků, které jsou sami o sobě toxiny. Jenže uklízet se musí a proto používání těchto výrobků se nelze vyvarovat. Toxiny naše tělo pochytá také ze záření z elektrických spotřebičů, tzv. elektro smog. Nejčastějším zdrojem těchto toxinů je mobilní telefon, počítač, mikrovlnka, a Wi-Fi.

Léky  

Dnešní doba nutí řešit veškeré zdravotní problémy chemickou cestou, tedy produkty farmaceutického průmyslu. Ale proč nezkusit nachlazení léčit zázvorovým čajem s medem, proč hned sáhnout po hot drincích a v další fázi pro antibiotika? To tělu způsobuje obrovskou chemickou zátěž a to především pro játra a ledviny. Detoxikujte se proto po každém užívání léků a obzvláště zmíněných antibiotik.