Ty nejlepší články rovnou do mailu

Detoxikace

media

Zbavte se závislosti na sociálních sítích

Večer před spaním koukáte ještě na rychlo do mobilu a kontrolujete zprávy? Ráno první myšlenka vede k Facebooku a díváte se na statusy, které přátelé přidali během noci? Možná jste na sociálních sítích závislejší než si myslíte. Pojďme se společně podívat jak odhalit zda závislí jsme a co s tím dokážete udělat.
media

Detox mladým ječmenem

O tom, že pivo obsahuje vitamíny a mnoho dalších prospěšných látek se ví dávno. Pivaři sami by dokázali hodiny vyprávět. A v duchu, že na každém šprochu pravdy bývá trochu, tady to rozhodně platí. Řeč však nebude o pivu, ale jen o jedné jeho složce. O ječmeni. Pro detox organismu je to ječmen mladý, zelený, ještě nedozrálý.
media

Zkuste objevit sílu vosku

Komu nikdy nekápl vosk ze svíčky na ruku? Jak je možné, že jednou takové kápnutí způsobí příjemné teplo a podruhé spálí kůži? Je to proto, že není vosk jako vosk. Záleží na obsahu olejů v něm. Nejznámějším voskem je vosk včelí. O jeho blahodárných účincích pro lidský organismus se ví už odedávna. Ale svůj prospěch nám může přinášet i uměle vytvořený vosk, takzvaný parafín.
media

Koupel v ovesném mléce prospěje

Nikdo nepochybuje o tom, že je oves jednou z potravin, která by neměla v našem jídelníčku chybět. Obsahuje především vitamíny A, B, D a K. K tomu má v sobě velké množství fosforu, železa, jodu, fluoru, vápníku, síry, kobaltu a zinku. Díky tomu byl oves už od starověku považovaný za rostlinu, která má hojné využití v lidové medicíně. Toto všechno z něj dělá nejen chutnou, ale rozhodně i zdravou součást jídelníčku. A nejen toho.
media

Jak detoxikovat organismus

Je všeobecně známé, že škodlivé látky neboli toxiny, musíme pravidelně z těla odstraňovat. Mohou nám způsobit různé zdravotní komplikace a nepříjemnosti. Jak se tedy detoxikovat?
media

Detoxikujte svůj organismus!

V dnešní době se již nelze vyhnout kontaktu s jedovatými látky, tedy toxiny, a to jak vnitřně, tak i zvenku. Bohužel lidský organismus se tomu neumí přizpůsobit, a proto toxiny velmi negativně ovlivňují naše zdraví. Poškozují funkci tělního systému buněk, nervů, hormonů, enzymů a dalších procesů odehrávajících se v těle. Lidské tělo je vlastně dokonalý funkční systém, který přestane fungovat, pokud se naruší jen jedna jeho část. Necháte-li ho intoxikované, reaguje daleko náchylněji k jakýmkoli podnětům a tím pádem rychleji onemocní. Potom i zdánlivá maličkost může vyprovokovat velký problém a to i po psychické stránce. Detoxikace organismu má své opodstatnění i při hubnutí. Hmotnost samotných toxinů, které v těle hromadíme, může být až 1,5 kg. Organismus musí být také při hubnutí v kondici, proto nesmí být zatížen žádnými škodlivými látkami.
media

Detoxikujte své tělo pomocí brusinek

Naše tělo každý den zpracovává neuvěřitelné množství různých látek. Vše, co jíme, pijeme a dýcháme, prochází přes různé orgány, kde se oddělí využitelné složky a zbytek tělo vyloučí. Nebo, pokud se tyto látky dobře váží např. na tuky, tělo je může spolu s nimi uložit. Poradíme, jak z těla můžete tyto škodliviny dostat.