Patentní medicína – léčba přírodou a bez chemie

 

Příkladem moderní léčby mohou být antibiotika – někteří lékaři je předepisují jako na běžícím páse, takže je můžete dostat pomalu i na běžné nachlazení. Není se pak čemu divit, že řada lidí si vůči nim vypěstuje rezistenci a antibiotika jim pak na různé vážné nemoci už prostě nezabírají. A nebo se podívejme na složení léků – když si najdeme oddíl s vedlejšími účinky, obejdou nás mdloby. Je jich tolik a jsou tak závažné, že kdyby nás postihly, mohli bychom téměř bojovat o život. Proto se leckdo vrací k tradiční, bylinné léčbě, často také nazývané patentní medicína.

Zkušenosti Číňanů

I dnes se v přípravě léků, tinktur a pilulek vychází z dávných receptů starých Číňanů. Veškeré přípravky jsou zcela na přírodní bázi, tedy absolutně bez chemie. A dají se jimi léčit všechny možné neduhy – od nachlazení přes zácpu až po angínu. Nejde o žádné šarlatánství, vždyť i naši předci se léčili pomocí různých bylinek, kterých jsou i české louky plné. Akorát že dnes už neznáme jejich účinky ani jména a považujeme je pouze za květiny na louce, nebo dokonce za plevel. Přitom je to malý zázrak, který pomáhá a léčí.

Testy na pesticidy

V leckterých lékárnách nebo specializovaných obchůdcích můžete koupit nespočet různých tobolek a kapek na mnoho neduhů, bolestí a nemocí. Nemusíte se přitom bát, že si dáváte neznámou a nebezpečnou směs. Všechny tyto „léky“ procházejí testy ve specializované německé laboratoři – v těch se kontroluje, zda neobsahují pesticidy, rtuť, olovo či kadmium, jestli v nich nejsou plísně, kvasinky nebo třeba bakterie E.coli. Takže můžete být klidní. Přesto se nedoporučuje jít si je koupit jen tak – ideální je prokonzultovat výběr s léčitelem, případně s běžným lékařem.