Léky

media

Alergie na chlad: Nepleťte si ji s ekzémem

Suchá, popraskaná a svědivá kůže jako projev chladného počasí může být projevem chladové alergie. Že jste o ní nikdy neslyšeli? Možná je to proto, že si její projevy lidé často pletou s ekzémem nebo vyrážkou, nebo mají pocit, že popraskaná kůže k zimě patří.
media

Pomoc na krásné vlasy i pleť si můžete pěstovat doma

Udržet si svou tvář, dekolt, vlasy či nehty krásné a takřka dokonalé, není nic snadného. Čím vyšší je náš věk, tím více práce nám to dá. A nejedná se jen o hodiny strávené ráno v koupelně, kdy se snažíme pomocí zkrášlující kosmetiky zakrýt vady, ale i o pravidelnou péči, která je s věkem čím dál častější a také nákladnější. Možná vám může pomoci jediná rostlinka, která je takřka zázračná. Přitom vás nebude stát téměř nic a ještě se stane okrasou vašeho domova. Řeč je o aloe vera.
media

Kterými potravinami a bylinkami podpoříte regeneraci jater

Mnoho z nás již jistě zažilo noc plnou hýření. Samotná byla možná ještě vnímána jako podařená, ale pro tělo znamenala nejspíš nezdravé jídlo, množství alkoholu a během následujícího rána také paracetamol. Taková kombinace je pro organismus velkou zátěží a pro játra zátěží i toxickou. Naštěstí se i játrům dá pomoci při regeneraci.
media

U doplňků stravy nečekejte zázraky. U některých pak pozor na kombinaci

Zobete poctivě mutivitaminy, dopřáváte si speciální tabletky určené pro posílení kloubů, neopomínáte doplňky stravy zaručující bystrý mozek a sem tam si dáte i něco s kolagenem či nějakou speciální kombinaci bylin? Asi si myslíte, že pro své tělo děláte to nejlepší. Dejte si pozor, některé doplňky stravy nemusí fungovat podle očekávání a kombinace jiných může být nebezpečná pro vaše zdraví.
media

Rýma není banalita. Jak ji léčit?

Rýmu většinou považujeme za podřadnou nemoc a přecházíme ji. Ne nadarmo se přece říká, že léčená rýma trvá sedm dní a neléčená týden. Ale přesto to není taková banalita a měli bychom se snažit s jejími příznaky bojovat a mírnit je, jinak mohou přerůst v něco mnohem horšího.
media

Ničíte si játra? V budoucnu vás může čekat peklo

Komu nic neříká pojem zdravý životní styl, přejídá se, dopřává si spoustu tučného, mastného, slaného a zkrátka nezdravého, tomu hrozí řada zdravotních komplikací. A jedním z nejohroženějších orgánů v našem těle jsou játra, která nám při poškození mohou v budoucnu pěkně znepříjemnit život.