Léky

media

Na léto s dětmi je dobré připravit i svou lékárničku

Léto je tady a spoustu z nás se chystá na cesty nebo pobyt na dovolené se svými dětmi. Lékárnička rozhodně nesmí chybět na žádném výletu - zvláště tehdy, když jsou děti ještě malé. Základní vybavení lékárničky by mělo reflektovat všechny situace, do kterých se děti mohou během cestování i jejich letních her dostat. Nezapomeňte proto nakoupit tyto správné věci.
media

U doplňků stravy nečekejte zázraky. U některých pak pozor na kombinaci

Zobete poctivě mutivitaminy, dopřáváte si speciální tabletky určené pro posílení kloubů, neopomínáte doplňky stravy zaručující bystrý mozek a sem tam si dáte i něco s kolagenem či nějakou speciální kombinaci bylin? Asi si myslíte, že pro své tělo děláte to nejlepší. Dejte si pozor, některé doplňky stravy nemusí fungovat podle očekávání a kombinace jiných může být nebezpečná pro vaše zdraví.
media

Rýma není banalita. Jak ji léčit?

Rýmu většinou považujeme za podřadnou nemoc a přecházíme ji. Ne nadarmo se přece říká, že léčená rýma trvá sedm dní a neléčená týden. Ale přesto to není taková banalita a měli bychom se snažit s jejími příznaky bojovat a mírnit je, jinak mohou přerůst v něco mnohem horšího.
media

Vyzrajte na atopický ekzém i bez pomoci lékařů

Atopický ekzém je velmi nepříjemným onemocněním, které sice neohrožuje na životě, ale je neléčitelné, pravidelně se vrací a mnoho lidí z něj má i psychické potíže. Nejde o to, že by působilo bolest, ale je nevzhledné a řadu nemocných to trápí. Přesto existují způsoby, jak potíže zmírnit.