Děti

media

Zdravá svačina do školy? Málokdo dětem dává tu správnou

Konečně je to tady, mnozí rodiče si oddechnou – děti se postupně vracejí do školních lavic. Snažíme se jim dávat s sebou plnohodnotné, zdravé a zároveň chutné svačinky. Chceme si být jistí, že naši potomci budou mít během dopoledne nejen dost energie, ale že budou konzumovat i něco výživově hodnotného. Bohužel, v dobré víře jim často dáváme to, co jim víc škodí než prospívá.
media

Děti jsou pohodlné a tloustnou, rozhýbat je můžete jen vy

Velká část dětí ve školním věku má za běžné situace aspoň jednou týdně nějaký mimoškolní kroužek či aktivitu, kde se věnují sportu. Může jít o tanečky, fotbal, tenis, karate či cokoliv jiného. Většina rodičů proto má pocit, že mají splněno. Jednou týdně pohyb dětem ale rozhodně nestačí, naši potomci tloustnou a jejich nadváha začíná být už velmi značným problémem.
media

Posilujte imunitu dětí obzvláště teď, než znovu půjdou do školy

Dokud jsou školy uzavřené a máte své potomky doma pod dohledem, přičemž skoro vše venku je uzavřené, máte dost značnou šanci svá dítka ohlídat a uchránit před nákazou. Jenže čím déle děti budete držet doma a odtržené od ostatních lidí a potenciálních přenašečů jakýchkoliv nemocí, tím hůř na tom může být jejich imunita. Ta si během těch několika týdnů odvykne bojovat s nepřátelskými mikroorganismy.
media

Za špatnou náladu i kila navíc prý může déšť

Letošní léto je v mnohém jiné než všechna předchozí. Počasí se chová jako na houpačce – buď panují tropická vedra, nebo přicházejí prudké přívalové deště s bouřkami. A právě časté letošní prudké deště, které leckdy trvají i den či dva, mnoha lidem zhoršují náladu. Vědci se na ně podívali podrobněji a zjistili, jak nás pošmourné počasí ovlivňuje.
media

Na děti se sportem raději opatrně. I nadbytek pohybu jim škodí

Děti jsou oproti dospělým velmi aktivní. Od brzkého rána mají plno energie, často jdou spát až pozdě večer a to zejména z donucení od rodičů, protože se jim zkrátka do postele ještě nechce. Řada rodičů proto hledá cesty, jak děti efektivně unavit a ještě jim tím prospět. Volí proto různé druhy kroužků, sportů a pohybových aktivit. Ty jsou tím nejlepším, co dětem můžete v dnešní době počítačů, mobilů a fast foodů dopřát. Ale pozor, ať to se svými nároky nepřeženete.
media

Rodiče jako viníci - tloustne dítě kvůli vám?

Smutnou realitou dnešní doby je, že obezitou a nadváhou trpí víc a víc dětí. Školáci milují fast foody, s oblibou popíjejí sladké limonády či energetické nápoje, ti náctiletí to večer občas ještě završují alkoholem (přičemž pivo je značným zdrojem cukrů). K tomu mají děti méně pohybu než dřívější generace. A faktem je, že z velké části za nadváhu svých dětí mohou sami rodiče. Je to i váš případ?
media

Cvičit v těhotenství můžete, jen musíte být opatrnější

Cvičení v těhotenství je často diskutovaným tématem a názory se liší. Toto období je totiž přeci jen pro ženu citlivějším, a samotná zátěž při pohybu by tak nemusela být vhodná nebo dokonce bezpečná. Ani těhotenství vás ale ve cvičení nemusí zastavit úplně, stačí být opatrnější a brát ohled na omezenější možnosti.