Doplňky

media

Jaké suplementy si dát před tréninkem

Hodně nezkušených sportovců suplementy přijímá až po tréninku a věří, že to stačí. Méně lidí už ví, že doba před tréninkem je také časem, který může ovlivnit váš výkon i výsledky. I tehdy můžete snadno podpořit svůj organismus a dodat mu právě takové látky, které ho dokážou povzbudit.
media

Proteinové verze potravin jsou dobrý marketingový trik, nemusí ale být vždy zdravější

Proteinové tyčinky a proteinové nápoje jsou parťáci sportovců už dlouho. Poměrně nově ale výrobci nabízí široké veřejnosti v supermarketech proteinové verze klasických potravin - na pultech tak najdete proteinové sušenky, proteinovou mléčnou rýži, proteinový pudink nebo proteinový jogurtový nápoj. Jak je to ale s jejich přínosem pro zdraví - jsou opravdu o tolik lepší nebo je to jen marketingový trik?
media

U doplňků stravy nečekejte zázraky. U některých pak pozor na kombinaci

Zobete poctivě mutivitaminy, dopřáváte si speciální tabletky určené pro posílení kloubů, neopomínáte doplňky stravy zaručující bystrý mozek a sem tam si dáte i něco s kolagenem či nějakou speciální kombinaci bylin? Asi si myslíte, že pro své tělo děláte to nejlepší. Dejte si pozor, některé doplňky stravy nemusí fungovat podle očekávání a kombinace jiných může být nebezpečná pro vaše zdraví.
media

Známé značky jako proteinové tyčinky: stojí za to?

Kdybyste měli říct značky sladkých tyčinek, které seženete snad po celém světě, které byto byly? Pokud alespoň jedna z čtveřice Mars, Snickers, Bounty nebo Milky Way, jste na tom podobně jako většina lidí. O to víc jsme byli zvědaví na proteinové tyčinky, které se pod stejnými značkami objevily i u nás. Jsou chuťově dobré a nutričně vyvážené?
media

Doplňky stravy: zázrak nebo podvod?

Mnoho z nás na ně spoléhá – nakoupíme si v lékárně nejrůznější doplňky stravy plné vitamínů, minerálů a výtažků z bylin a věříme, že chrání naše zdraví, léčí choroby a prodlužují náš život. Ale je to opravdu tak nebo jde jen o předražené placebo?