Funguje pilulka na hubnutí Obezin?

Dnes jsme se zaměřili na další "prášek na hubnutí", který slibuje, že díky němu můžete "rychle zhubnout, posílit zdraví a zvýšit sebevědomí". Zaujalo nás to, protože obvykle doplňky stravy označené jako "na hubnutí" moc nefungují. Jak je to v tomto případě? A jaké je složení Obezinu?

Malá, poměrně nenápadná krabička, která ovšem má obsahovat silnou podporu hubnutí. Obezin je poměrně hodně vyhledáváným doplňkem stravy. Může ale podle složení fungovat nebo je to jen další reklamní bublina? To přesně nám vrtalo hlavou, když jsme pátrali po složení Obezinu. A úspěšně jsme ho našli.

Složení Obezinu

Samotné látky, které mají pomáhat s hubnutím, jsou v Obezinu tři. Glukomanan, Zlatý len a Spirulina platensis. Jak která z nich funguje, hned vysvětlíme.

  • Glukomanan - ve vodě rozpustná vláknina. Právě ta v žaludku nabobtná a než ji strávíme, cítíme se poměrně sytí. Právě tento efekt je tím hlavním, co může Obezin nabídnout. Po jeho konzumaci se díky vláknině snižuje pocit hladu. Na druhou stranu může mít pro některé lidi konzumace vlákniny vedlejší účinky - pocit nadýmání nebo naopak průjem.
  • Zlatý len - látky obsažené ve lněných semínkách mají protivirové, protizánětlivé, antibakteriální a protiplísňové účinky. Jejich konzumace pomáhá snižovat cholesterol v krvi, regulovat krevní tlak a stabilizovat hladinu cukru v krvi. Podporou metabolismu také podporuje hubnutí. Lněná semínka mají lehce projímavý efekt, samotná jsou hůře stravitelná a mají vysoký obsah vláknin. V Obezinu tak zřejmě fungují jako podpora trávení a v kombinaci s glukomananem dostatečně zasytí.
  • Spirulina Platensis - zelená řasa, která je v poslední době velmi populární pro zdravý životní styl. Údajně obsahuje téměř neuvěřitelné množství zdraví prospěšných látek, např. vitamíny A, B1, B2, B3, B6, B9, C, D, E a K. Spirulina je výborným zdrojem koncentrovaných, netoxických a lehce vstřebatelných živin. Navíc dodává tělu minerály, stopové prvky, rostlinné živiny a enzymy, i prospěšná barviva jako je např. chlorofyl.

Podle složení Obezin funguje na základě vysokého obsahu vlákniny. Ta při trávení nabobtná, trvá delší dobu, než projde trávicím traktem a během této doby se cítí člověk sytější. Nemá tak potřebu tolik jíst. Obenzim se snaží dodávat tělu i základní vitamíny díky obsahu řasy spirulina. 

Na hubnutí může mít Obezin pozitivní vliv. Pokud chcete ale hubnout zdravě, je potřeba i tak upravit jídelníček a dodávat tělu i dostatek živin, minerálů a vitamínů. Zařaďte do svého denního programu také pohyb v délce alespoň 30 minut, abyste zpevnili svaly a spálili nahromaděné metabolity. Nespoléhejte jen na doplňky stravy, bez dalších kroků vám samotné nepomohou.


Tyto články vás také zajímají: