Nidora na hubnutí? Známe její tajemství

Slyšeli jste o přípravku na hubnutí, po kterém prý hubnou známé celebrity? Že prý stačí nějakým práškem posypávat vše, co jíme a hubnutí se nastartuje. Nebo spíš chuť na jídlo se snižuje. Obecně jsme k těmto hubnoucím "zázrakům" skeptičtí, proto jsme si tento aktuálně velmi populární přípravek, Nidoru, vzali pod drobnohled.

Nidora - další produkt dobrého marketingu

Tvůrcům Nidory nemůžeme upřít jednu věc - mají pro svůj produkt vynikající marketing, ačkoliv produkt samotný není nic výjimečného. Díky zmínkám o slavných celebritách, které při propagaci přípravku používají, je jejich Nidora velmi poptávaným hubnoucím pomocníkem. Nebo si to alespoň lidé myslí. Podle složení na ní není moc úžasného.

Nidora - složení

Samotné složení je podle oficiálních informací velmi jednoduché a při pohledu na něj je nám celkem jasné, jak Nidora ve skutečnosti na hubnutí působí.

  • Maltodextrin - známý jako zdroj energie uvolňující se delší dobu. Na to pravděpodobně sází i Nidora. Maltodextrin se déle vstřebává, a tedy udržuje hladinu cukru v krvi vyšší po delší dobu. Díky tomu je možné, že člověk konzumující maltodextrin, necítí po delší dobu pocit hladu.
  • Fosforečnan vápenatý - jako vápenatá sůl kyseliny fosforečné se v potravinářství používá obvykle jako stabilizátor nebo kypřidlo a upravuje pH. Předpokládáme, že právě jako stabilizátor se přidává i do Nidory.
  • Oxid křemičitý - je v Nidoře z jediného důvodu, aby přípravek nenavlhnul. Oxid křemičitý totiž dobře váže vodu, a právě proto se přidává do sypkých směsí či prášků, aby zůstaly déle sypké.
  • Sójový lecitin - pro lidské zdraví je neškodný, hovoří se spíše o jeho prospěšnosti. Tělu přirozený lecitin totiž snižuje hladinu špatného cholesterolu a dobrého zvyšuje, posiluje paměť a účastní se přeměny tuků na energii. Otázkou je, jestli takto funguje i ve své umělé podobě.
  • Přirozené a umělé příchutě - nepodařilo se nám dohledat, jakými látkami jsou příchutě Nidoře dodávány. Spíš jsme si položili otázku: pokud Nidora nemá ostatním jídlům dodávat chuť, proč má mít nějakou příchuť?

Jak tedy Nidora funguje?

Podle jejího složení, můžeme snadno říct, že Nidora je vlastně "dokořeněný" maltodextrin. Velkou část jejího účinku na hubnutí bude mít na svědomí placebo efekt, o menší potřebu jíst po delší dobu se pak postará maltodextrin. Nic víc od ní nečejte, její složení ani nic jiného neumožňuje.

O Nidoře a její propagaci také hodně vypovídá, že dostupné jsou údaje o složení jen v omezené míře, nikde je nenajdete úplné, a ani nutriční hodnoty na 100 gramů výrobku nejsou dostupné. Kupujete tak trochu zajíce v pytli.

Lepší než se nechat nachytat na tento "úžasný" prostředek na hubnutí, o kterém se zmiňují i světové celebrity, je pravidelně se hýbat a přemýšlet nad tím, co ve skutečnosti jíme. Jedině tak se dá rozumně zhubnout.


Tyto články vás také zajímají: