Acai Berry - předražená sestra borůvky

Exotické bobule, které se tvarem a barvou podobají našim borůvkám. To jsou Acai Berry. Na rozdíl od borůvek ale rostou na palmách na druhém konci světa a na rozdíl od borůvek jsou také masivně propagovány nejen jako skvělé ovoce, ale hlavně jako ovoce, které má téměř úžasné účinky. Co tedy říkají o accai berry reklamní slogany? Posuďte sami:

  • Acai berry účinně pomáhá spalovat tuky
  • Acai berry zpomaluje známky stárnutí
  • Acai berry pomáhá předcházet rakovině
  • Acai berry je vynikajícím zdrojem energie
  • Acai berry posiluje lidské srdce

A to je jen část z vlastností Acai berry vyzdvihovaných v reklamách. Výčet zázračných vlastností je mnohem delší. A často vyzdvihovaných pod záminkou exotiky - vždyť toto ovoce roste v deštných pralesích, tak musí být přeci výjimečné. A musí mít i ty slibované výjimečné vlastnosti. Nebo ne?

S trochou nadhledu ale přesně to samé, co nám tvrdí reklamní slogany o Acai berry, můžeme říct o většině ovoce. To také pomáhá spalovat tuky (samo jich moc neobsahuje), zpomaluje známky stárnutí (díky obsahu vitamínů a antioxidantů), pomáhá při prevenci rakoviny a posiluje lidské srdce (opět díky obsahu vitamínů a antioxidantů i vlákniny). Stejně tak je i ostatní ovoce vynikajícím zdrojem energie, vždyť obsahuje přírodní cukry. 

Acai berry má tak tu výhodu, že ho masivně propagují velké společnosti. A prezentují ho jako unikátní spalovač tuků, na což hodně lidí slyší. Možná budete překvapeni, ale o zázračných účincích Acai berry neexistuje přesvědčivá vědecká studie. Vše jsou jen domněnky a tvrzení.

V ruce tak máme pouze studie, které nám říkají, že Acai berry má přibližně stejné účinky na zdraví člověka jako borůvky. Ty jsou svým složením, tvarem i barvou velmi podobné plodům Acai berry. A oproti Acai berry jsou borůvky v sezóně podstatně levnější. 

Nepodléhejte proto vždy reklamním tvrzením a radši dohledejte více informací o jednotlivých potravinách a jejích účincích předtím, než si samotný propagovaný výrobek koupíte. Na příkladu Acai berry snadno můžete vidět, že místo drahého exotického ovoce stačí v sezóně koupit české borůvky, vychutnat si je dosyta a zbytek můžete třeba zamrazit. Budete tak mít dostatek prospěšného ovoce i pro zimní měsíce. A za "pár korun".


Tyto články vás také zajímají: