Ty nejlepší články rovnou do mailu

Herbalife koktejl Formule 1 - opravdu plnohodnotná náhrada snídaně?

Možná jste to také zažili - vaše kamarádka nebo trenérka s vámi diskutovala o stravování a jen tak mezi řečí vám doporučila jakýsi koktejl, který údajně dokáže plnohodnotně nahradit snídani. A co víc, prý dodá tělu všechny živiny, které jsou potřeba a dokáže i očišťovat organismus. Zalíbila se vám myšlenka, že ráno nemusíte krájet chleba, omývat zeleninu nebo připravovat jogurt s ovocem? Je zmíněný koktejl opravdu tak zázračný, jak se o něm zmiňují jeho distributoři?

Nám to nedalo a vzali jsme si koktejl Formule 1 od Herbalife pod drobnohled.


Samotný princip prodeje výrobků Herbalife necháme stranou, podíváme se přímo na to, co je pro naše zdraví přínosné - tedy na živiny získané pomocí koktejlu Formule 1 a jeho složení.

Složení

Samotné složení koktejlu Formule 1 s čokoládovou příchutí zní: Izolát sojové bílkoviny, fruktóza, kakao v prášku, kukuřičné otruby, zahušťovadla: prášková celulóza (E460), guarová guma (E412), karagenan (E407), citrusový pektin (E440); chlorid draselný (E508), kaseinát vápenatý (může obsahovat sojový lecitin, slunečnicový lecitin, slunečnicové monoglyceridy), kasein, fosforečnan vápenatý (E341), rýžová vláknina, řepkový olej, sojový lecitin (E322), triglyceridy se střednědlouhým řetězcem, aromata: přírodní a umělé vanilkové aroma; DL-methionin, inulín, oxid hořečnatý (E530), protispékavá látka: oxid křemičitý (E551); psyllium prášek, proteázy derivované z Aspergillus niger a Aspergillus oryzae patentované Aminogen TM 62,5 mg, med v prášku, kyselina L-askorbová (E300), DL-alfa-tokoferyl-acetát, fumarát železnatý, nikotinamid, oxid zinečnatý, beta karoten, prášek z kořene zázvoru 2,5 mg, borůvkový prášek 2,5 mg, prášek z granátového jablka 2,5 mg, prášek z plodu papáje 2,5 mg, D-pantothenát vápenatý, papain 2 mg, bromelain 2 mg, glukonan měďnatý (E579), pyridoxin-hydrochlorid, riboflavin, thiamin mononitrát, kyselina pteroylmonoglutamová (listová), D-biotin, molybdenan sodný, selenan sodný, chlorid chromitý, cholekalciferol, kyanokobalamin.

Už takový soupis látek napovídá, že nápis "Zdravé jídlo" na obalu koktejlu neznamená "přírodní". Pojďme se ale podívat, co která přísada vlastně ve skutečnosti je a čím může být prospěšná nebo škodlivá:

 • Izolát sojové bílkoviny: jde o údajně nejkvalitnější zdroj rostlinných bílkovin s vysokým obsahem antioxidačně působících isoflavonů působících proti škodlivým kyslíkovým radikálům vznikajících při svalové námaze. U profesionálních i kondičních sportovců se sklonem ke zvýšené hladině cholesterolu je sójový izolát svojí funkcí nejvhodnější řešení zdroje proteinů.
 • Fruktóza: jednoduchý sacharid s vyšší sladivostí než běžný cukr. Vysoký příjem fruktózy přispívá k obezitě i poškození jater. Zvyšuje riziko postižení diabetem a kardiovaskulárními onemocněními. Může způsobit i rozvoj karcinomu slinivky. Fruktóza se na tuk v těle mění až ze 40% (glukóza pouze z 5%), přispívá tedy k zvyšování množství tuku.
 • Zahušťovadla E412 (guarová guma) a E407 (karagenan) jsou pro citlivé jedince alergeny, ve vyšších dávkách mohou způsobovat nadýmání nebo mít projímavé účinky
 • Chlorid draselný E508: zvýrazňuje chuť a vůni. V běžných dávkách je neškodný, při opakovaném požití může dráždit trávicí trakt
 • Kaseinát vápenatý a kasein: Kasein je hlavní bílkovina obsažená v mléce. Její podíl činí v bílkovině mléka hospodářských zvířat kolem 80% z veškerých bílkovin. V rámci sportovní a zdravé výživy nabízí nejvyšší kvalitu vzhledem k minimální denaturaci (a tedy ztrátě využitelnosti bílkovin) tzv. micelární kasein. Některé produkty ale obsahují tzv. kaseináty, tedy většinou kaseinát vápenatý nebo sodný, které nejsou tak kvalitní a využitelné, ale jsou o dost levnější.
 • Řepkový olej: Obsahuje velké množství omega-3 mastných kyselin, zejména kyseliny alfa-linoleové, kterou si tělo nedokáže samo vyrobit. Omega-3 mastné kyseliny jsou důležité pro zdraví našeho srdce a krevního oběhu a díky tomu je zdravější než slunečnicový a dokonce i než olivový olej. Pro porovnání - řepkový olej obsahuje asi 9% omega-3 mastných kyselin, zatímco olivový jen 1%. Řepkový olej zároveň obsahuje prospěšnou kyselinu olejovou. Právě ona dokáže udržet hladinu cholesterolu v těle v rovnováze. Tím chrání organismus před rizikem infarktu.
 • Psyllium (Jitrocel indický): jedná se o rozpustnou vlákninu. Ta v trávicím traktu po požití nabobtná obsaženou vodou a zvětší svůj objem. Na vyšší objem náplně reagují střeva zvýšeným pohybem a dojde k urychlení a usnadnění průchodu potravy. Současně s psylliem je potřeba tělu dodat i dostatečné množství vody, jinak může dojít i k zácpě.
 • Proteázy derivované z Aspergillus niger a Aspergillus oryzae: Aspergillus niger a Aspergillus oryzae jsou černé plísně, které samy o sobě jsou zdraví škodlivé, ale mohou produkovat užitečné enzymy. Právě proteázy jsou enzymy, které mají v buňkách úlohu jednak degradovat nepotřebné, nebezpečné nebo cizorodé proteiny a také štěpením mění funkci jiných proteinů.
 • DL-alfa-tokoferyl-acetát: nic jiného než vitamín E.
 • Fumarát železnatý: lék, který se používá pro léčbu anémie (chudokrevnosti). Ačkoliv podle varování může způsobovat (resp. jeho vedlejší účinky jsou) nevolnost, ztrátu chuti, zvracení, průjem a další, používá se často v potravinových doplňcích, které mají organismu dodat železo.
 • Nikotinamid: vitamín B3.
 • Oxid zinečnatý: sloučenina, pomocí které je tělu dodáván zinek, bohužel využitelnost zinku je v této sloučenině mizivá - z 1 mg oxidu zinečnatého tělo dokáže využít pouze 0,08 mg.
 • D-pantothenát vápenatý: synteticky vyráběná sůl, která je zdrojem kyseliny pantothenové (vitamínu B5)
 • Papain: enzym napomáhající trávení
 • Bromelain: enzym, který pomáhá regenerovat organismus a zlepší jeho funkce, dále pomáhá v prevenci rakoviny, řídnutí kostí u žen a snižuje riziko žaludečních vředů. Podílí se určitou měrou na zvýšení vylučování tuku, ale sám ho neštěpí.
 • Pyridoxin-hydrochlorid: vitamín B6
 • Riboflavin: vitamín B2
 • Thiamin mononitrát: vitamín B1
 • Kyselina listová: vitamín B9
 • D-biotin: vitamín B7
 • Cholekalciferol: vitamín D
 • Kyanokobalamin: vitamín B12

Nutriční hodnoty:

Herbalife koktejl F1 příchuť čokoláda

 

na 100 g

v dávce - 26 g s 250 ml

polotučného mléka

Energetická hodnota 1583 kJ/ 376 kcal 927 kJ/ 221 kcal
Bílkoviny 34,6 g 17,4 g
Sacharidy - z nich: 33,1 g 21,0 g
- cukry 30,4 g 20,3 g
Tuk - z něho: 9,6 g 6,6 g
- nasycené mastné kyseliny 2,7 g 3,0 g
- mononenasycené mastné kyseliny 1,5 g 1,4 g
- polynenasycené mastné kyseliny 5,4 g 1,5 g
- kyselina linolová 3,9 g 1,1 g
Vláknina 9,6 g 2,5 g
Sodík 0,52 g 0,26 g

VITAMINY                                                                                          % DDD

Vitamin A 1211,54 µg 348,48 µg 44 %
Vitamin C 57,69 mg 19,38 mg 24 %
Vitamin B1 1,08 mg 0,38 mg 35 %
Vitamin B2 1,62 mg 0,88 mg 63 %
Niacin 20,77 mg 5,63 mg 35 %
Vitamin D 9,62 µg 2,5 µg 50 %
Vitamin E 19,23 mg 5,10 mg 43 %
Vitamin B6 1,92 mg 0,62 mg 44 %
Kyselina listová 230,77 µg 71,59 µg 36 %
Vitamin B12 1,92 µg 1,58 µg 63 %
Biotin 96,15 µg 34,01 µg 68 %
Kyselina pantotenová 6,54 mg 2,50 mg 42 %
MINERÁLNÍ LÁTKY
Draslík 700 mg 581,13 mg 29 %
Vápník 384,62 mg 403,85 mg 50 %
Železo 20 mg 5,32 mg 38 %
Fosfor 700 mg 416,33 mg 59 %
Hořčík 92,31 mg 54,9 mg 15 %
Zinek 14,23 mg 4,65 mg 47 %
Měď 1,92 mg 0,53 mg 53 %
Selen 76,92 µg 20 µg 36 %
Mangan 1,15 mg 0,31 mg 16 %
Jód 153,85 µg 48,5 µg 32 %

zdroj: alfafit.cz

K základním nutričním hodnotám (bílkoviny - sacharidy, cukry - tuky, nasycené) je dobré si všimnout, že koktejl Herbalife Formule 1 obsahuje velké množství cukrů - a to konkrétně získaných z fruktózy. Takže ano, dodá vám energii, ale rychlou. Komplexních sacharidů najdete jen minimum.

Podobně varovné je množství nasycených mastných kyselin - obecně je za tolerovanou denní dávku považuje 20 g nasycených mastných kyselin.

Obsah minerálních látek je uveden ve sloučeninách, které jsou v koktejlu použity. Podobně jako u jiných multivitamínových přípravků je ale využitelnost minerálů z takových sloučenin o dost menší. Pokud tedy výrobce uvádí, že doplněk potravy obsahuje např. 20% doporučené denní dávky prvku, jeho skutečná využitelnost může být i pod 10%.

Shrnutí

Podle složení a poměru živin jde v případě koktejlu Formula 1 od Herbalife o poměrně drahý multivitamin, probiotikum a bílkoviny v jednom. Prodejci vás budou přesvědčovat, že "za 50 Kč přeci takhle zdravou snídani neseženete". Ale buďte v klidu, seženete. Koktejl má totiž (myšleno s nadsázkou) pro vaše zdraví podobnou užitnou hodnotu jako když si po ránu rozdrobíte multivitamín, zapijete ho kefírem a "přikousnete" odměrku proteinu. Obsahuje velké množství bílkovin, ale stejně tak i velké množství cukru. Probiotika v koktejlu obsažená vám pomohou lépe trávit potravu, ale podobný účinek má i třeba kefír. Vitamíny, které koktejl obsahuje, dokážete tělu dodat i pomocí čerstvého ovoce a zeleniny nebo masa. Navíc si takovou pestrou stravu vychutnáte více než v podobě chemicky připraveného koktejlu.

Těší nás, že Herbalife změnil složení koktejlu a nesladí ho kontroverzním aspartamem. Bohužel jiné výrobky od Herbalife toto sladidlo stále obsahují. Mrzí nás, že pro oslazení je použita (pro výrobce) levná fruktóza, která není zrovna ideální pro zdraví člověka.

Příště, až vás bude někdo z prodejců doplňků výživy přesvědčovat, že má pro vás úžasný koktejl, který svým složením dokáže nahradit jídlo nebo pestrou stravu, popřejte mu dobrou chuť a skvělé zažívání. Nacpat do sebe co nejvíc vitamínů a minerálů - navíc v uměle připravené podobě - rozhodně nemusíte najednou hned ráno, jak se občas snaži prodejci koktejlu Formula 1 přesvědčovat. V rámci rozumného jídelníčku to totiž zvládnete postupně v průběhu celého dne. Ráno si tak můžete vychutnat rozumnou snídani, která vám chutná a tělu dodávat energii a vitamíny přirozenou cestou pomocí čerstvých potravin.


Tyto články vás také zajímají:

Co vy na to?

....zapomněl jsem dodat,že mi je 38 let a cítím se opravdu líp než před třicítkou :)

Od Petr z v Pátek 22. Září 2017 09:59 IP adresa zaznamenána

No ,takže jediné "negativum" je Fruktóza, která je i v ovoci ....to je přece pozitivní, ne ? :) A to ještě je to tam ve VYVÁŽENÉM poměru s ostatníma látkama. Nebudu tady dělat někomu přednášku,ono samo o sobě k faktu,že na Formuli 1 se podílel jeden z lékařů ,který má Nobelovku ,není asi co dodávat :) ...+ spoustu spokojených lidí ,kteří se rozhodli dělat něco pro své zdraví. Sám jsem vykulil oči,když přede mě kamarád postavil tehdy nádobku od Herbu,a určitě patřím mezi 80% skeptiků v naší republice,kteří by do ničeho takového nešli.....a ono ejhle ,koktejly piji už druhým rokem,a kromě menšího úbytku váhy (nejsem 120 kg prase) , se dostavilo i množství energie na různé činnosti a hlavně sport,které před tím jaksi chyběli.... asi tak :) Mějte se hezky,a kdo chce ,ať si dá klidně k snídani párek v rohlíku,litr kafe ,a ať pak fňuká,že nemůže dělat to ,nebo ono,a že ho furt něco bolí ...hezký den :)

Od Petr z v Pátek 22. Září 2017 09:54 IP adresa zaznamenána

Fruktóza je označovaná jako ovocný cukr (méně často jako levulóza) vzhledem k tomu, že se často nachází v mnoha druzích ovoce, například v jahodách, ostružinách nebo borůvkách. Najít ho lze ve velkém množství i v medu, dále rovněž v některé zelenině (v melounech, sladkých bramborách, cibulích nebo kukuřici). Fruktóza je z chemického hlediska řazena mezi monosacharidy - ketózy. Průmyslově se fruktóza získává z cukrové třtiny, cukrové řepy nebo kukuřice. Je asi o pětinu sladší než glukóza a někdy se zpracovává v tzv. glukózový sirup (glukózo-fruktózový sirup v poměru přibližně 40:60). Tento sirup se využívá jako další surovina v potravinářském průmyslu. V potravinářském průmyslu se fruktóza využívá jako náhražka cukru, alternativa k umělým sladidlům, v nealkoholických nápojích, dresincích, omáčkách a podobně. Často výrobci využívají schopnosti fruktózy barvit danou potravinu do lehce hnědé barvy. Dalším důvodem je ve srovnání s glukózou nižší cena a vyšší sladivost. Fruktóza je mnohými vnímána jako přírodní sladidlo, ale i ji je třeba konzumovat s mírou. Jako pozitiva lze uvést, že má nízký glykemický index a tak nezvyšuje hladinu cukru v krvi tak jako bílý cukr či med. Glykemický index vyjadřuje, jak moc a jak rychle se změní obsah glukózy v krvi (glykémie) v průběhu dvou hodin po podání dané potravy. Potraviny s nízkým glykemickým indexem jsou většinou hůře stravitelné, a proto se pomalu vstřebávají. Vzrůst glykémie je tak pouze pozvolný. Jako jeden z příkladů sirupů obsahujících fruktózu lze uvést agávový sirup. Až potud v pořádku. Pokud ji konzumujeme v rozumném množství, tak to nevadí. Problém ovšem nastává v tom, kdy sníme více potravin s obsahem fruktózy a činíme tak dlouhodobě. Fruktóza je totiž, jak již bylo naznačeno, přítomna v nejrůznějších potravinách - v Coca Cole, ochucených minerálkách, ovocných džusech, jogurtech, pečivu, ale i dokonce ve slaných tyčinkách či brambůrkách a mnoha dalších pochutinách. Řada vědců uvádí, že vysoký příjem fruktózy přispívá k obezitě i poškození jater. Zvyšuje riziko vzniku cukrovky a kardiovaskulárních nemocí a je také jednou z příčin obezity. Proč? Již bylo řečeno, že fruktóza má nízký glykemický index. To ovšem není způsobeno jen tím, že se pomalu vstřebává. Do krve prostoupí snadno, ale většina buněk, včetně ß-buněk Langerhansových ostrůvků, ji nedokáže přijímat. Z tohoto důvodu je její vliv na hladinu inzulínu (a z ní druhotně odvozené hladiny glukózy) jen velmi malý. Kam ale tedy mizí? V tom je právě zakopaný pes. Přímo z portálního oběhu je velice efektivně vychytávána játry. Jak konstatují biochemici, zde se buď přeměňuje na fruktóza-1-fosfát a buď se ukládá ve formě glykogenu, nebo je odbourána na laktát či acetyl-koenzym A. Acetyl koenzym A je v tomto případě ovšem zdroj problémů, protože může posloužit jako výchozí látka pro syntézu mastných kyselin – jak říkají odborníci, lipogenezi de novo. Dlouho si lékaři tohoto jevu vůbec nevšímali. Pokud máte vyvážený příjem a výdej energie, takto mnoho tuku nevznikne. Ovšem se zvýšenou konzumací velkého množství potravin bohatých na fruktózu může dojít k tomu, že v jejich játrech je nadbytek fruktózy přeměněn v tuk. A to už je špatné, protože to může být východiskem ke vzniku steatózy až jaterní cirhózy. Hromadění lipidů v játrech může vést k rozvoji steatózy a posléze eventuálně až k jaterní cirhóze. Dalším problémem je, že některé meziprodukty lipidového metabolismu navíc snižují citlivost tkáně k inzulínu. Tento jev, označovaný jako tzv. inzulínová rezistence je (spolu s pozdějším poklesem vylučování inzulínu) jedním z průvodních jevů diabetu 2. typu. Nebezpečí ovšem nehrozí jen játrům. Lipidy jsou totiž baleny do VLDL částic a posílány krevním oběhem k dalším tkáním, kde teoreticky mohou působit obdobně. Fruktóza tudíž zvyšuje syntézu tuků, které se ve zvýšené míře usazují v cévních stěnách. A zde je již jasné, proč její nadměrná konzumace může být jednou z příčin cévních chorob i ischemické choroby srdeční. Zvyšuje také množství tzv. viscerálního tuku, což je tuk, který je uložen mezi orgány. Tento tuk uvolňuje hormony a ovlivňuje metabolismus, takže výsledkem je zvýšené riziko kardiovaskulárních onemocnění, cukrovky 2. typu a u žen rakoviny prsu. Dá se to vlastně shrnout tak, že příjem fruktózy znamená zvýšené riziko vzniku nežádoucích tukových zásob. Jako zajímavost lze uvést fakt, že zatímco glukóza se spálí a přemění na tuk jen z 5 %, fruktóza se přemění na tuk ze 40 %. Otázkou je, že je potřeba ještě odborně prozkoumat, nakolik to znamená skutečné riziko vzniku nemocí zmíněných v tomto článku. Problémem je, že stanovení celkového příjmu fruktózy není tak snadné (v dlouhodobých studiích s velkým počtem pacientů se to často dělá jen pomocí dotazníků). Zvýšený přísun těchto cukrů je navíc často pozorován u osob, které toho více snědí a méně vyběhají. V těchto případech je bohužel značně obtížné získat solidní fakta, která by podezření o nežádoucím dopadu zvýšené konzumace fruktózy definitivně potvrdila. Nicméně je třeba se mít na pozoru a nekonzumovat fruktózu v nadměrném množství.

Od Radar v Pondělí 07. Listopad 2016 20:02 IP adresa zaznamenána

Cca měsíc užívám Herbalife kokteil F1 a Herbalife instatntní bylinný nápoj (čaj) - je mi 33, 185cm/100-102kg bez zdravotních problémů či alergií Ze začátku byl taky cítit příval energie, člověk nebyl tak unavený, ale: Před pár dny, kdy jsem si takto dal zdravou snídani (F1+ 0,4l polotučné mléko) a po cca půl hodině pak první hrnek "čaje" (0,3l). Do hodiny se mi pak začala točit hlava a měl jsem snížené rozpoznávací schopnosti (neviděl jsem pořádně dál, jak na 2m), přitom jsem žádnou fyzickou aktivitu neprováděl. -Musel jsem do sebe natlačit 2 rohlíky se šunkou, sýrem a řízek s bramborem - úleva přišla během chvilky, ale na to, aby člověk zas tak nějak fungoval normálně potřeboval další 4 hodiny, následky byly cítit ještě 2 dny po této nepříjemné události (bolesti hlavy, bolesti kloubů) Po vysazení "čaje" problém zatím ustal. O fungujícím hubnutí zatím nemůže být řeč, neboť doba je to příliš krátká a 2 kg dole znamenají akorát prázdná střeva.

Od Radar v Středa 02. Listopad 2016 20:53 IP adresa zaznamenána

Koktejl od Herbalife ale takové složení vůbec nemá a aspartam v žádném produktu taky není. Fruktóza je cukr běžně se vyskytující v ovoci, takže jestli je tak škodlivý, tak by člověk nemohl jíst ani ovoce.

Od Michaela Šimčíková Zlín v Pátek 30. Září 2016 11:38 IP adresa zaznamenána

Kdybych se měl podle tohoto článku PRAVDIVĚ a DOSLOVA řídit všemu, co je zde napsané, nedokážu si představit svůj výraz po tom co bych: > strčil do pusy drcený multivitamín, zapíjel ho kefírem a přikusoval proteinem z odměrky "ha.. ha.." Co vím tak aspartam se v žádném spektru produktů nevyskytuje a nikdy nevyskytoval, proto je nahrazen právě přírodním sladidlem Fruktózou, kterou najdeme ve veškerém ovoci.. (Fruktóza opravdu tyto vlastnosti a důsledky má ovšem propojením s proteinem má úplně jiné efekty, které autor jistě nechal, jako překvapení pod stromeček) Prosím o podpis, mám rád, když si lidé sní co si nadrobí. Vojtěch Kroutil(23let) .. -31kilo, -64cm po obvodech a najití sebe samého

Od Vojtěch v Pátek 30. Září 2016 01:44 IP adresa zaznamenána

Už jen to,že po registraci dostanete 50% slevu ukazuje na to,jak jsou výrobky předražené.Kolik je asi výrobní cena,když si mohou dovolit dát každému slevu 50% ??

Od Daniel v Sobota 20. Únor 2016 21:04 IP adresa zaznamenána

Jirko, díky. Není nic lepšího, když vystoupí profík a řekne všem pravdu - a to si nedělám srandu. Osobně Herb používám teprve 4 týden a musím říci, že se cítím úplně jinak. Psychika klidnější (a když něco vybuchnu hned a nepitvám to v hlavě jako dříve), chuť na sladké úplně polevila, tuky jdou taky dolů ...

Od Roman v Sobota 08. Srpen 2015 13:36 IP adresa zaznamenána

Co Vy na to pane Nejfit, myslíte, že si může velký sportovní klub hazardovat se zdravím svého nejcenějšího majetku, hráčů? http://zvyste-energii-pro-vas-sport.webnode.cz/news/reakce-tech-kteri-uz-vyzkouseli/ REAKCE TĚCH,KTEŘÍ UŽ VYZKOUŠELI 14.01.2012 17:20 HC Plzeň dopis od: Judr . Marek Kopecký Vážený pane zaznamenal jsem na webu hcplzen.cz Váš dotaz ohledně toho, zda hráči HCPlzeň 1929 užívají nějaké produkty Herbalife a mohu Vám na toto téma odpovědět podrobně. Proč se ptáte mohu jen odhadovat, pokusím se tedy odpovědět co nejšířeji. Působil jsem v uplynulém roce ve vedení klubu a vyjednával jsem prodloužení a podmínky spolupráce mj. právě s Herbalife. Tato jednání trvala několik měsíců a i díky nim jsem se seznámil se společností Herbalife a jejími produkty poměrně do hloubky. Kromě toho jsem měl možnost sledovat hráče v posilovně, v kabině během treninků či zápasů, nahlížel jsem přímo "do kuchně" (měl jsem to štěstí, že během letní výpravy do Finska jsem plnil funkci vedoucího týmu). Tak jsem myslím tím, kdo celkově o Herbalife produktech v souvislosti s HC Plzeň může hovořit. A pravděpodobně o problematice celkově dnes z klubu ví nejvíce... Kromě toho sportuji snad odjakživa a zdravá výživa je mým dlouholetým koníčkem,tak snad Vás moje odpověď uspokojí. Hráči používají izotonický nápoj H3O. Před zápasem, během zápasu (někteří vypijí H3O určitou dobu před zápasem a během zápasu pijí čistou vodu, někteří pijí H3O i během zápasu).To samé platí o trénincích. Na můj dotaz mi už na jaře kustodi řekli, že je skvělý a hráči si jej moc pochvalují. V tu dobu bylo po sezoně, produkty byly spotřebovány a čekali jsme, zda se mi podaří spolupráci prodloužit. Tak jsem H3O ochutnal až právě ve Finsku. Musím říct, že chutná skvěle. S "ionťáky" je problém - jednak v chuti a možná si vzpomenete, že před pár lety měl hokejista Michal Mikeska kuriozní avšak závažný zdravotní problém: přílišnou konzumací izotonických nápojů si snad rozleptal sliznici a měl snad dokonce i problém s játry.Sám poměrně intenzivně sportuji (když čas dovolí) a mám zkušenosti s mnohými s izotonickými nápoji různých značek. Ten od Herbalife mně osobně chutná nejlíp - nic mi na něm "nevadí".Např. Izostar mi chutná jak rozpuštěný kov, Gatorade jako voda na mytí nádobí a tak bych mohl pokračovat dále... H3O od Herbalife konzumuji od léta pravidelně a jeho chuť mne neomrzela (což se mi se všemi jinými stalo). Objevil jsem jeho skvělé účinky nejen pro sportovní výkony, ale i když "nedodržím životosprávu". Asi jste to také někdy poznal - člověk vypije víc alkoholu a ráno má i díky dehydrataci "hlavu jako střep, nebo ve svěráku". Tak si vždy hned po "akci" dávám H3O a rána jsou bezbolestná. Dalším produktem, který hráči užívají jsou tyčinky. Jsou vhodné pro vyplnění tzv. "metabolického okna" - tedy doby krátce po sportovním výkonu (ať treninku či zápasu), aby byl minimalizován negativní dopad fyzické zátěže na organismus. Tyto tyčinky je možno "normálně" konzumovat i jako svačinu mezi snídaní a obědem, nebo obědem a večeří. Čím se Herbalife původně již od 80. let proslavil je jejich náhrada zdravého jídla - koktejl Formula 1. Netvrdím, že to všichni hráči HC Plzeň vloni kažodenně konzumovali - ovšem tento produkt existuje od Herbalife i ve formě tyčinky (obdoba musli tyčinek). Já tento produkt díky mému působení v HC Plzeň ochutnal už v březnu a od té doby jsem si jej začal kupovat. O co jde: je to plnohodnotná náhrada za jedno hlavní jídlo (snídani, oběd nebo večeři). Člověk často nemá čas se pořádně nasnídat, v práci je shon a není čas ani na oběd, nebo nemá možnost jíst v zaměstnání zdravou stravu... Potom není divu, že obyvatelé ČR patří k nejobéznějším v EU. Sportovcům vyhovuje tento produkt (ať již ve formě koktejlu nebo tyčinky) i z toho důvodu, že najíst před výkonem se musí, ale jídlo jim pak způsobuje během zápasu nebo závodu "těžký žaludek" a nevolnost. Proto si dají koktejl, který má kromě rychlé stravitelnosti i tu výhodu, že látky dodávající energii a živiny jsou uvolňovány postupně – on je tento produkt původně mj. vyvinut i proto, aby člověka nehonila "mlsná" -aby zasytil a dodal energii tak, jak to má učinit zdravé jídlo. Tento produkt je výborný i na cesty, aby byl dodržen stravovací režim a člověk si nerozhodil metabolismus (právě pro tento účel existuje i ve formě tyčinky - někdo nemá ani čas nebo prostor s sebou "tahat" shaker a dělat si koktejl třeba v autobuse, nebo při dlouhém obchodním jednání... toto je však jiná tyčka, než o které jsem psal výše). Tento koktejl někteří hráči (nebo prostě lidé kteří chtějí přibrat svalovou hmotu) doplňují proteinovým práškem (jedná se o mix syrovátkového a sojového proteinu). Věříte v dnešní době reklamám? Osobně jsem ke všemu spíše skeptický. Nicméně jednal jsem s lidmi z vedení Herbalife nejen v ČR, měl jsem možnost setkat se s lidmi, kteří se osobně znají s lékaři Herbalife - jeden z nich je pokud si vzpomínám hlavní nutriční poradce FC Barcelona. Setkal jsem s lékaři Herbalife na konferencích. A Leo Messi (a hráči FCB) prý koktejl Formula 1 každodenně užívá. Já tomu všemu po těch setkáních, jednáních a osobních zkušenostech věřím. Právě proto, že jsem vedl za HC Plzeň s Herbalife jednání o spolupráci vím, že hlavní podmínkou Herbalife je, aby podporovaný tým nebo sportovec užíval Herbalife produkty. Jinak do spolupráce nejdou. Musím se přiznat, že mi tato společnost a její filozofie začala být sympatická. Řekl bych, že jejich síla spočívá mj. ve vývoji a lékařských kapacitách, které produkty vyvíjí (doktor Ignaro je nositelem Nobelovy ceny!). Fylozofii Herbalife co se týče výživy bych laicky přirovnal k "východní" medicíně - řeší spíš příčinu, než že by odstraňovaliprůvodní jev, který je negativním důsledkem příčiny problému. Tak např. hodně firem propaguje tzv. "spalovače tuků", - "fat burnery". Herbalife tohle řeší komplexně - nevytrhuje jeden produkt z kontextu a největší důraz klade na celkový správný stravovací režim. A spalování přebytečných tuků napomáhá nastartováním metabolismu díky "akcelerátorům" , na buněčné úrovni. Co se týče výsledků (ptal jste se, jaké mají hráči nejlepší výsledky) - kromě výše uvedeného by hráči HC Plzeň měli co nevidět mít možnost konzumovat produkty zcela nové řady produktů Herbalife 24. Resp. by měli vybraní hráči být pod dohledem lékařů Herbalife, konzumovat dle instrukcí produkty Herbalife 24 (a další) pro následné srovnání a výsledky. Co je Herbalife 24? Jak se Herbalife od poč. 80. let prosadil s náhradami zdravého jídla a s doplňky jako je např. vláknina, tak mezi jejich konzumenty přibývalo více a více sportovců - i těch profesionálních. Proto začal Herbalife vyvíjet další produkty jako H3O a další. Výsledkem dlouholetého výzkumu na žádost sportovců je právě řada produktů Herbalife 24. Např. FC Barcelona nebo L.A. Galaxy již "na tom jedou" od léta. Mohu Vám sdělit své výsledky: mám možnost právě na sobě testovat koktejl Formula 1 z této řady a řeknu Vám, že BĚHEM VÁNOC (tedy přesně od cca 10. prosince) jsem zhubnul 3 kg tuku A pozor - nijak jsem nehladověl, absolvoval jsem všechny rodinné sváteční obědy, štědrovečerní večeři. Jedl cukroví atd. Pravda - nepřejídal jsem se. A dodržoval to, co mi lidé z Herbalife kladli na srdce: nastartoval den s koktejlem. Prostě jsem snídal koktejl a někdy si ho dal místo oběda v hospodě... Občas si šel zaběhat, žádný dril jak o letních přípravách... Ale obdobný výsledek jsem dosáhnul v létě s "normálním" koktejlem Formula 1. Jde hlavně o správný a zdravý stravovací režim, pohyb a nekonzumovat moc piva nebo jiného alkoholu Nikoho z Herbalife jsem neslyšel mluvit o tom, že by se POUZE užíváním jejich produktů zhublo, či přibralo na svalové hmotě atd. Vždy je prvotní správný a zdravý režim. Herbalife produkty pak pomůžou. Mně např. v létě pomohly v tom, že jsem měl 2 zdravá jídla denně (snídani a oběd nebo snídani a večeři), která jsou ihned hotová (koktejl je hotov za 10 vteřin). Opravdu zdravá snídaně nebo oběd nebo večeře - když si chcete vše odvážit a zdravě uvařit - to je jak finančně, tak časově opravdu náročné. Dříve jsem měl v létě možnost občas trénovat s Jágr týmem a abych to mohl absolvovat, dával jsem si drill i dva měsíce předem. K tomu jsem potřeboval správnou stravu. Díky známosti mi sestavil perfektní jídelníček Petr Havlíček (z pořadu "Jste to co jíte" a mj. radil ve výživě i Katce Neumannové). Bylo to úžasné,takový poměr svalové hmoty vs. tuk jsem nikdy před tím neměl, zároveň se mi zlepšila jak vytrvalost, tak výbušnost - hlavně správnou a zdravou stravou (a treninkem samozřejmě). ALE - nemít tehdy skvělou přítelkyni, která mi jídla připravovala, tak bych to "nedal". Jíst zdravě je pokud chcete i zdravé suroviny opravdu náročné finančně, tak i časově na přípravu (alespoň pro mne). Abych to shrnul - mně pomohly produkty Herbalife např. v létě, kdy jsem pro klub pracoval i více než 10 hodin denně jíst zdravě a "ušetřit čas" s přípravou i konzumací jídla. I to nezdravé jídlo v hospodě trvá, než Vám donesou a než ho sníte. A koktejl máte vypitý během max. minuty - dvou. Tak že já osobně mohl vyšetřit cca 2 hodiny denně na trénink. Ty dvě hodiny, které bych jinak strávil buď přípravou zdravého jídla, nebo sezením v restauraci. Trávil jsem dost času na cestách a to se mi pak Herbalife produkty moc hodily - zase jsem ušetřil čas a nejedl jídla na přepáleném tuku někde v motorestu, nebo bagetu u pumpy, nebo fast food atd. Co je hlavní, že jsem se i při té poměrně značné pracovní zátěži a stresu cítil natolik v pohodě, že jsem chodil trénovat i ráno i večer. Já dělám sport pro sport samotný (peníze si sportovním výkonem nevydělávám), a pro mne je výsledkem samotný fakt, že i při pracovním vytížení můžu pravidelně trénovat a občas si jít zahrát i s "profíky". K tomu mi v létě Herbalife produkty opravdu podstatně pomohly. Samozřejmě jsem ztratil tuky a přibyl na svalové hmotě, byl jsem rychlejší a vydržel trénovat déle (ledaři mne občas vyháněli, že "tam jsem dýl než áčko..." Snad jsem Vám tedy odpověděl na Váš dotaz ohledně produktů Herbalife ve spojitosti s HC Plzeň. Jelikož žijeme v "době skeptické" a naučili jsme se podvědomě obezřetnosti, tak se možná ptáte proto, že vidíte loga Herbalife na zimáku a na dresech "Indiánů". Zrovna včera jsem četl vtipnou větu, kterou pronesl Václav Havel v USA, když se v r. 1990 v New Yorku účastnil akce na oslavu obnovení demokracie v Československu. Na akci vystoupil mj. herec Paul Newman a Václav Havel jeho přítomnost před médii komentoval slovy: "... jsem nadšen z přítomnosti Paula Newmana, který je hvězdou takové velikosti, že jsem již nevěřil, že by skutečně fyzicky existoval..." Já Vám tedy potvrzuji, že hráči HC Plzeň produkty Herbalife skutečně konzumují a osobně věřím a jsem přesvědčen, že je ke svému prospěchu konzumují i ostatní týmy a sportovci, na jejichž dresech Herbalife vidíte. Možná jste se však ptal proto, že sám, nebo někdo z Vašich blízkých či přátel, nebo někdo z Vašeho okolí o využití těchto produktů uvažuje? Pokud je tomu tak, neváhejte se na mne obrátit, rád Vám pomohu jak informacemi, tak i produkty získat (společnost Herbalife nedistribuuje své produkty v maloobchodních sítích...). Je tedy nějaký konkrétní důvod, proč jste se na Herbalife produkty na webu hcplzen.cz ptal? Možná jste trenérem a zajímáte se o problematiku? V každém případě Vám přeji do r. 2012 vše nejlepší a pokud patříte (jako já) mezi příznivce a fandy "Indiánů" aby důvod pro velkou oslavu v tomto roce nastal po skončení play-off extraligového ročníku 2011/2012. S přátelským pozdravem JUDr. Marek Kopecký Více zde: http://zvyste-energii-pro-vas-sport.webnode.cz/news/reakce-tech-kteri-uz-vyzkouseli/ Vytvořte si vlastní stránky zdarma: http://www.webnode.cz

Od jirka v Pondělí 03. Srpen 2015 14:01 IP adresa zaznamenána

Produkty používám od března 2015. Značný nárůst energie. Silné prášky na vysoký krevní tlak mi byly lékařem vysazeny, pro velmi značné zlepšení parametrů tuků v krvi a pro s tím spojené snížení tlaku. Po pěti letech jsem začal sportovat a celkový metabolický věk se mi snížil zatím o 10 let. Váha o 13kg dolů. Doba kdy bude nutné pro přežití nahradit mrtvou stravu plnou jedů a kalorií bez živin, výživou v podobě pilulí je zkrátka tady. A kdo to pochopí má šanci žít dále normální život. Naštěstí to není luxus, který si mohou dopřát jen ti nejmovitější. Po registraci jsem na slevě 50%, takže po kalkulaci kolik jsem zaplatil za jídlo v před Herbíkovském období jsem začal na výživě toho nejcenějšího co vlastním na svém těle, šetřit.Tož se mějte a užívejte ve zdraví krás žití:-))

Od jirka v Pondělí 03. Srpen 2015 13:34 IP adresa zaznamenána

Žádný autor článku? Ja sama snidam koktejl 5 let. Zhubla jsem 20 kg, cítím se výborně a přála bych všem kolem mě aby se také tak cítili. Už jsem navštívila několik školení s lékaři, kteří me jen utvrzuji v tom, že dělám správně.

Od Lucie v Úterý 14. Červenec 2015 11:42 IP adresa zaznamenána

Dobrý den, Tento koktejl pijí pravidelně a zhubl jsem 8 KG . Jde tento výrobek F1 nahradit jiným podobným výrobkem se stejným složením, ale levnějším. Děkuji

Od Petr v Úterý 30. Červen 2015 18:32 IP adresa zaznamenána

Velmi kvalitní článek, díky za něj a chci říct, že naprosto souhlasím. Je vidět, že autor ví, o čem mluví. Podobné koktejly jsou vhodné jako nouzovka na svačinu, když se člověk nestíhá najíst, ale rozhodně bych je nedoporučil na snídani, kde představují věčí zátěž než prospěch. I lajk musí pochopit, že tenhle mix nemá nic společného s dobrou snídaní i s minimálním povědomím, pokud si dohledá, co má tvořit základ snídaně. Určitě to nejsou bílkoviny, ani rychlé cukry a směs konzervantů.

Od Michal v Pátek 19. Červen 2015 23:31 IP adresa zaznamenána

Já jsem ve svých 37.letech hledala změnu a našla jsem F1. Nejedu v Herbalifu jako distributor, jen si kupuji pro vlastní zdraví a potřebu. Prostě jsem nevěděla, kudy kam, abych se po mateřské a tom neustávajícím stresu ve dne v noci trochu zvetila, uklidnila a po téměř 3. letém kojení trochu splaskla. Práce v automotive - to vám taky klidu na duši nepřidá.Koktejly jsou skvělé - určitě je asi nebudu jíst celý zbytek života, to vím, ale proč si je nedat jako doplněk stravy, čas od času, tak jak někdy snídáte párky s hořčicí, či musli s mlíkem? Věřím tomu, že žádný Čech nesnídá každé ráno to samé, furt dokola. Mimo to, často řídím, a do auta je koktejl fajn. Rozhodně lepší, než čokoška či kabanos, koupený na benzině.

Od Jaja v Úterý 16. Červen 2015 16:08 IP adresa zaznamenána

Dobrý den, já již 2 roky zdravě snídám koktejl F1 Herbalife a hodlám v tom i pokračovat:-), snídají tak i moje děti a manžel, který byl zpočátku skeptický. Kromě toho, že se cítíme velice dobře a měníme se "navenek", zároveň procházíme i určitými vnitřními změnami, které se velice dobře odrážejí v našem životě. Mně konkrétně tyto změny potvrdil i lékař, takže mne celkem mrzí, že čtu informace, které znějí "zajímavě", ale nevím, čím to máte podložené. Já, než jsem dala koktejl F1 svým dětem, tak jsem opravdu prozkoumala všechny prameny a vyzkoušela všechno. Zajímá mne, jestli autor textu má nějaké své zkušenosti. A pokud ne, což tak vypadá, navrhuji, nechte nás ostatní, ať si každý vyzkouší, co mu bude vyhovovat a rozhodne se sám. Koktejl F1 není chleba ani bábovka, jak jsme zvyklí, ale někdo třeba tu změnu hledá. A když se můžu dobře cítit já, tak proč né někdo další? Škoda, že nevím, kam konkrétně se na autora obrátit. A ještě jedna maličkost, já takto jím a zároveň se vzdělávám v rámci zdravého životního stylu a stravy a díky mojí wellness trenérce, kterou vy nazýváte distributorem:-), jsem se naučila i dověděla hodně zajímavých věcí, ohledně stravy, ohledně organismu a jeho fungování, dokonce mne přivedla i k lepší fyzické kondici, která se podle mne hodí v každém věku. Jsem za to ráda a vděčná. Hezký den všem!

Od Kordulka v Sobota 25. Duben 2015 18:55

Já a moje přítelkyně používáme Herbalife produkty už asi půl roku a nemůžeme si stěžovat. Cítíme se mnohem lépe než kdy dříve a přítelkyni také zmizela spousta zdravotních problémů. Samozřejmě se také snažíme zdravě stravovat.

Od Lukáš v Pátek 17. Říjen 2014 11:58

je pod tyto informace někdo podepsaný?

Od Ivana v Úterý 27. Květen 2014 16:09