Dieta

media

Jak co nejlépe snídat, abyste nastartovali svůj den

Vypili jste na snídani jen kafe, protože to je to jediné, co po ránu můžete strávit? Jste nejspíš na nejlepší cestě k žaludečním vředům! Pojďte se s námi naučit správně snídat. Ne nadarmo se říká, že snídaně je základ dne. Je to první "rituál" jídla během dne a právě snídani bychom měli věnovat velkou pozornost.
media

Oblíbený trend ve stravování - paleo strava

Před pár lety zažila paleo strava obrovský rozmach. O úpravu jídelníčku v jejím duchu se začali zajímat lidé ve velkém i proto, že jim není jedno, jaké potraviny jakého původu jedí. Dodnes je paleo oblíbenou volbou pro ty, kteří chtějí ze svého jídelníčku odstranit co nejvíce polotovarů a naučit se chystat jídlo z dobrých surovin.
media

Vláknina má dva druhy, oba jsou pro tělo přínosné

Velmi často se při hubnutí setkáváme se snadnou poučkou: "Nedaří-li se vám hubnout nebo máte-li problémy se zažíváním, zkontrolujte svůj denní příjem vlákniny." A je to pravda - dostatek vlákniny v jídelníčku nám jednak dodá pocit sytosti a zároveň dokáže pomoci pročistit tělo. Co už ale méně lidí ví, je fakt, že vláknina se dělí na dva druhy - rozpustnou a nerozpustnou ve vodě. Velmi snadno si rozdíl představíme třeba na jablku. Slupka je právě nerozpustnou vlákninou, dužina tou rozpustnou.
media

Co je důležitější než zhubnout? Udržet si váhu

Většina z nás se na dietu pečlivě připravuje – vyhazujeme nezdravé potraviny a polotovary, nakupujeme zdravé alternativy, spoustu zeleniny a ovoce. Hlídáme se, počítáme kalorie, jásáme nad každým shozeným kilem. Jenže mnohem těžší než zhubnout je udržet si výslednou váhu.
media

Pomůže vám drastická dieta zhubnout?

S blížícím se létem se v mnoha z nás odehrávají podobné pocity jako po Vánocích. Dojde nám, že naše váha ani postava nejsou ideální, že jsme si dopřáli dlouhé období bez pohybu a plné hodování, přičemž už brzy bychom se chtěli předvádět v plavkách a odhalovat nohy v kraťasech. Pomůže nám některá dieta nebo na to musíme jít jinak?
media

Co znamená vyvážená strava

Nesčetněkrát jste slyšeli a četli, že vyvážená strava prospívá vašemu zdraví. Lámete si hlavu nad tím, co znamená stravovat se vyváženě? Není to nic složitého. Stačí vědět, kolik jakých látek a živin tělu v průběhu dne dodáváme. Pojďte se v rychlosti podívat na to, co tedy ta vyvážená strava je.
media

Už jste slyšeli o cvičení s názvem „BOSU“?

Už jste viděli zvláštně poskakující lidi na ještě zvláštnějším „polovičním“ balónu? Je to cvičební pomůcka, která se nazývá BOSU. A ačkoliv cvičení nevypadá moc dobře, toto fitness zařízení je nejenom zábavným, ale hlavně účinným doplňkem k mnoha druhům tréninkům.