Dieta

media

Bez cvičení zhubnete také. Jen ne zdravě a ne trvale

Ať už se nemůžete dokopat ke cvičení, pohyb vás nebaví a posilovně i cyklostezkám se vyhýbáte velkým obloukem nebo vám zdravotní stav neumožňuje se příliš hýbat, určitě jste si i tak položili otázku, jestli se dá zhubnout bez pohybu. Dá se to. Jen výsledek pravděpodobně nebude takový, jaký si představujete. Hubnutím bez pohybu nebo jen s minimem pohybu shodíte nějaké to kilo, nejspíš ale jen svalů, ne tuku.
media

Výmluvy vám nepomůžou, radši začněte cvičit

Všichni víme, že hubnutí bez cvičení není možné. A nebo možné je, ale jeho výsledky nejsou dlouhodobé a původní váha se vám nejspíš brzy vrátí, a to i s nepříjemným jo-jo efektem. Jenže jak se donutit cvičit, když na to nejste zvyklí, nebaví vás to a jste zkrátka lenoši?
media

Jak je možné, že nehubnete, i když se snažíte?

Může se zdát, že hubnutí je snadná záležitost – změníte jídelníček, začnete se hýbat a váha půjde dolů téměř sama. Jenže ten, kdo to někdy zkusil, ví, že je to pořádná dřina a žádné ztracené kilo není zadarmo. Přesto existují lidé, kteří se všemožně snaží zhubnout, ale ne a ne se jim to podařit. Kde dělají chybu?
media

Nechcete přibrat? Držte se rady: "Jezte hlavně očima"

"Jíme hlavně očima." V této krátké větě se skrývá tolik pravdy, že by bylo škoda ji ignorovat. Základní poučka pro hubnutí zní "omezit příjem potravy a zvýšit výdej energie". O tom, jak zvýšit výdej energie pomocí pohybu najdete mnoho rad. Ale málokdo se zabývá první částí poučky - jak omezit příjem potravy, aniž byste se rovnou vrhli na nějakou dietu.
media

Můžete si díky dietě prodloužit život? Ne vždy

Často žijeme v přesvědčení, že pokud se zbavíme nedbytečných kil, budeme díky tomu zdravější a budeme tedy žít déle a spokojeněji než naši otylejší vrstevníci. Co když je to jen mýtus a hubnutí nám život nikterak neprodlužuje? Podívejme se na to z více stran.