Dieta

media

Fit recept: jablečný koláč s tvarohem

Vyzkoušeli jsme recept na koláč, u kterého nepotřebujete ani gram mouky a jen minimum cukru. A výsledek nás víc než mile překvapil. Na jeho přípravu je potřeba jen několik základních surovin, včetně jablek, díky kterým dostává tu správnou "šťávu" nebo pudinku, který koláč krásně zjemní.
media

Novoroční jídelníček, který vám pomůže zhubnout

Silvestr je za námi, bujaré vánoční obžerství také, na Nový rok většina lidí jen těžce sbírá síly a snaží se vzpamatovat u čočky. Jenže pokud patříte k těm, kteří se rozhodli do nového roku vstoupit o pár kil lehčí, máte zřejmě už nyní dilema, jak se v následujících týdnech a měsících stravovat. Poradíme vám.
media

Jak přelstít partnera a donutit ho s vámi hubnout?

Když se rozhodne zhubnout žena, jde do toho většinou po hlavě a začne ze dne na den. Aby svého cíle dosáhla, potřebuje ovšem často pomoc a podporu své rodiny, tedy především partnera a dětí. A nejlepší pomocí je, pokud se všichni začnou stravovat stejně zdravě jako ona, aby ve své snaze nemohla polevit. Jenže zvláště partnerovi to často nemusí vůbec být po chuti.
media

Jak jsou na tom muži z pohledu diety? Měli by hubnout stejně jako ženy, nebo jsou v tom rozdíly

Diety nejsou jenom pro ženy, ale také i pro muže. V poslední době se právě i muži začali lépe stravovat. Avšak těch je stále jen menšina a je to velká škoda, protože když se podíváme kolem sebe, většina mužů má nadváhu. Přitom si muž neuvědomuje, že jeho metabolismus je rychlejší, tím pádem přebytečná kila shazuje rychleji než žena.
media

Pomůže drsná dieta trvale zhubnout?

Už zase je tady to období, které dietáři přímo nenávidí. Vánoce. Období pečení cukroví, období majonézou překypujících bramborových salátů, smažených ryb a řízků, čokoládových kolekcí, vánoček a mnoha dalších nezdravot. Málokdo z nás odolá a vše pak završíme bujarou oslavou Silvestra.
media

Mánie kolem superpotravin: fungují nebo je to podvod?

Zatímco ještě donedávna se všude propagovaly bio potraviny a leckdo jim propadl ve víře, že jsou mnohem zdravější než ty běžné, tak dnes zase „frčí“ takzvané superpotraviny. Leckdo věří, že jejich účinky jsou téměř zázračné a utrácí za ně i tisíce korun měsíčně. Ale opravdu fungují?