Dieta

media

Čtyři nejčastější fámy o dietách

Ruku na srdce – kdo z vás někdy nedržel nějakou dietu? Dieta nemusí být zrovna nic jednoduchého, co si budeme namlouvat. Nicméně byste ale měli poznat ty nejčastější fámy, které se okolo dietních zásad šíří – pokud tedy chcete, aby právě to vaše snažení přineslo nějaké ovoce.
media

Proč si myslíme, že Whole30 nemusí fungovat. A proč víme, že funguje.

Celým světem se po vlnách biostravování, bezlepkové diety a paleo stravy žene další trendy vlna ve stravování. Jmenuje se Whole30 a jako každá z trendy diet se tváří, že právě ona vám pomůže napravit vaše zdraví. Mrkli jsme se na ni detailně a pochopili jsme, proč ani Whole30 nemusí fungovat. Stejně tak i víme, že určitě pro hodně lidí fungovat bude.
media

Hubnutí jako trápení? Naopak, užívejte si nové chutě!

Přestaňte už věřit pověrám, že hubnutí je hlavně o hladovění a člověk si musí odepřít většinu chutných jídel. Kdo jí zdravě, jí pestře. Proto se nebojte experimentovat a zkoušet nejen různé úpravy a kombinace, ale ochutnávejte i dosud nepoznané potraviny či různé druhy masa či ryb, které jste ještě nikdy neměli.
media

Tabletky na hubnutí fungují – ale ohrožují srdce

Čím jsme modernější a čím víc jsme obklopeni technikou a „chytrými“ věcmi, tím jsme línější. Snažíme se dělat všechno co nejbezpracněji a šetřit si tak čas. Jenže tahle naše lenost se čím dál častěji přelévá i do naší snahy hubnout, a tak saháme po různých zaručených přípravcích. Ovšem s velkým rizikem.
media

Dietní chyby vadí. A víc, než tušíte

Nezáleží na tom, jestli se snažíme cíleně zhubnout a držíme dietu nebo se jen omezujeme v konzumaci určitých potravin, a nebo se pokoušíme trvale jíst zdravěji a pestřeji. Vždycky se najde příležitost udělat chybu a děláme je všichni. Někdy vědomě, někdy nevědomky. A leckdy nám ubližují víc, než tušíme.
media

Fit recept: jablečný koláč s tvarohem

Vyzkoušeli jsme recept na koláč, u kterého nepotřebujete ani gram mouky a jen minimum cukru. A výsledek nás víc než mile překvapil. Na jeho přípravu je potřeba jen několik základních surovin, včetně jablek, díky kterým dostává tu správnou "šťávu" nebo pudinku, který koláč krásně zjemní.
media

Novoroční jídelníček, který vám pomůže zhubnout

Silvestr je za námi, bujaré vánoční obžerství také, na Nový rok většina lidí jen těžce sbírá síly a snaží se vzpamatovat u čočky. Jenže pokud patříte k těm, kteří se rozhodli do nového roku vstoupit o pár kil lehčí, máte zřejmě už nyní dilema, jak se v následujících týdnech a měsících stravovat. Poradíme vám.