Dieta

media

Šílenost jménem bramborová dieta: žádné bílkoviny ani tuky, jen brambory

Když se někdo pustí do hubnutí a snaží se jíst jen zdravě, často začne zcela vynechávat přílohy a jí jen libová masa, například se zeleninou. Obzvláštním nepřítelem se pro něj stávají zejména brambory, a to ve všech svých podobách. Hledí se na ně jako na nežádoucí zdroj sacharidů. Opačným extrémem je pak bramborová dieta, kdy si dopřáváte jen brambory a nic jiného.
media

Sladké jako nepřítel vaší váhy? Kdepak, není cukr jako cukr

Kdo se rozhodne zhubnout, ať už pomocí dlouhodobé změny jídelníčku a životního stylu, nebo díky nějaké zvolené dietě, ten má zřejmě jasnou představu – od téhle chvíle platí jasný zákaz konzumace všeho tučného, přesoleného, smaženého a hlavně sladkého. Jenže právě to poslední, což je pro mnoho z nás bolestnou ztrátou, je mýtus. Cukr není tak špatný, jak myslíme, a i při dietě si ho klidně můžeme dopřávat.
media

Hubnout i přes Vánoce není zas tak nereálný cíl

Vánoce má většina z nás neodmyslitelně spojené nejen s dárky a návštěvami, ale hlavně s nezřízeným mlsáním a přejídáním. Představa, že byste mohli během Vánoc zhubnout, působí naprosto směšně a nerealisticky. Ale nesmějte se tomu – Vánoce pro vás mohou být ideálním časem, kdy tělo k hubnutí připravit a odstartovat ho.
media

Chcete hubnout zdravě? Vsaďte na přerušovaný půst 14/10

Existují nejrůznější druhy diet a kolem sebe máme i nespočet samozvaných "odborníků", kteří zdravému stravování a hubnutí rozumí ze všech nejlépe. Ze všech těch zaručených rad a tipů by se člověk brzo zbláznil. Jen málokterý z nich zafunguje a to ještě jen dočasně. Většina nám ani nezaručí, že opravdu trvale a zdravě zhubneme. Drastické diety totiž nejsou nutričně vyvážené ani zdravé a hrozí nám po nich jo-jo efekt. Existuje ale jedna, která vás může bavit a přesto vám zaručí snižování váhy.