Máte 30 minut čas? Víme, jak zhubnout

Že to zní jako reklamní slogan na nějaký zázračný prostředek na hubnutí? Kdepak! Jedině, že byste se vy sami za tento prostředek považovali. Jedině a pouze vy totiž budete k hubnutí potřeba. Žádné koktejly, žádné prášky, žádná extrémní dieta. Jen vy.

Jak zhubnout za 30 minut

Nebudeme chodit kolem horké kaše a napínat vás. Je jasné, že za jedinou půlhodinu nezhubnete. Když ale poskládáte takových půlhodin několik dní po sobě, hubnutí už půjde snadno. Stačí jen chtít a najít si čas.

Čím to je, že se za půl hodiny dá zhubnout? Odpověď je jednoduchá: pohybem. A to ne nijak těžkým nebo náročným. Naopak, kombinujte a střídejte pohyb podle toho, co vás baví. Třeba půl hodiny běhu jeden den, pak půl hodiny cvičení s vlastní váhou další den, in-line bruslení následující den atd. Stačí tělu dopřát pravidelný pohyb a právě 30 minut denně je dostatečně dlouhý časový úsek na to, abyste díky němu začali hubnout a tvarovat postavu.

Proč cvičit pravidelně?

Ve vašem těle se každý den vytváří určité množství metabolitů, tedy produktů látkové výměny. Při minimu pohybu je tělo nedokáže efektivně spalovat a ony tak kolují krevním oběhem, začnou se hromadit a po určité době mohou přispět k vzniku civilizačních chorob. Půl hodiny cvičení denně zajistí, že tělo začne spalovat tyto látky a díky tomu bude organismus čistější. Zároveň tedy i bude lépe fungovat.

Jak najít čas na cvičení

Že půl hodiny denně je moc času a nemůžete ji ve vašem plném programu najít? Zamyslete se, jestli taková odpověď není jen kvůli vaší pohodlnosti. Prohlížení sociálních sítí, sledování televize nebo třeba vysedávání v kavárně mohou být dobrými příklady, kde vám čas zbytečně utíká, když byste ho mohli využít prospěšněji. Vy sami ale nejprve čas musíte chtít najít.

Půlhodina je dobrý základ

Nesmíte však spoléhat na to, že samotná půlhodina pohybu denně vám zaručí, že budete štíhlí jako proutek. Co vám zaručí určitě, je dobrý základ pro hubnutí nebo tvarování postavy. Berte ji jako "nakopnutí" spalování a skvělý prostředek, jak se udržovat fit. O zbytek se postaráte přemýšlením o tom, co jíte a pijete a tím, že budete tělu dopřávat zdravější varianty jídel. Dělejte pro sebe maximum a brzy se vám to vrátí v podobě lepší kondice, pevnějšího zdraví a vysportovanější postavy.


Tyto články vás také zajímají: