Funguje CGA800? Co je vlastně kyselina chlorogenová?

CGA800 - nenajdete informace

Už první náznak toho, že tento přípravek má nějaké tajemství. Ať hledáte, jak hledáte, všude se dozvíte pouze informace od samotného výrobce nebo distributora. Ty jsou obvykle naprosto stejné a z takových webových stránek se dozvíte pouze:

  • že CGA800 je skvělý přípravek na hubnutí (ale pro koho?)
  • že CGA800 obsahuje kyselinu chlorogenovou a jak je úžasná (mimochodem, níže se jí budeme věnovat více)
  • zkušenosti s CGA800 sepsané pravděpodobně výrobcem, k nim jsou totiž náhodně připojovány fotografie lidí a jména, zatímco zkušenosti mají stejný text
  • informaci, že právě dnes (stejně jako každý jiný den) končí prodejní akce na tento doplněk stravy

Co se ale v žádném případě nedozvíte, jsou právě ony podstatné informace. A těmi myslíme složení CGA800 a výrobce. Už jen proto doporučujeme si koupi pořádně rozmyslet.

Mimochodem, snažili jsme se zjistit složení i na infolince, která je uvedená na stránkách distributora. Paní nám trpělivě opakovala, že kapsle se skládá z 800 mg kyseliny chlorogenové a 20 mg kofeinu. Nic jiného. Zajímalo nás tedy, jak vypadá taková kapsle, která váží 820 mg a je tvořená pouze těmito dvěma látkami. Nakonec paní odpověděla, že vlastně netuší, jaké je složení té kapsle krom dvou základních látek...

CGA800 a kyselina chlorogenová

Dokonce i pátrání po tom, co to vlastně ta kyselina chlorogenová je a jaké má ve skutečnosti účinky, bylo poměrně zajímavé. Když si dáte vyhledávát kyselinu chlorogenovou v českých vyhledávačích, najdete pouze stránky spojené s doplňky stravy obsahujícími zelenou kávu. A ano, zrna kávy obsahují i kyselinu chlorogenovou, ale žádné jiné obecné informace ohledně kyseliny chlorogenové neovlivněné "zelenokávovou" lobby nejsou k dispozici.

Zapátrali jsme tedy i jinde. A zjistili zajímavé informace, jaké má ve skutečnosti kyselina chlorogenová účinky:

  • má pozitivní vliv na snižování vysokého krevního tlaku
  • je možnou příčinou vzniku alergií lidského těla na některé rostlinné látky
  • je jednou z látek zapříčiňujících projímavé účinky švestek
  • při pokusu na myších se prokázaly psychostimulační účinky

Obecně tedy doplňky stravy s extrakty ze zelené kávy mají díky antioxidačním účinkům pozitivní účinky. Je dobré ale znát i ty ostatní.

Koupit CGA800? 

Jestli přes vše váháte, zda investovat nemalé peníze do CGA800, abyste pak snadno zhubli, doporučujeme si předem přečíst obchodní podmínky. Zjistíte sami, jaký přístup má distributor/výrobce ke svým zákazníkům.

Doporučujeme také porovnat cenu CGA800 s jinými doplňky stravy na bázi výtažků ze zelené kávy. Budete zřejmě překvapeni, jak je cena CGA800 oproti ostatním obsahujícím stejné množství kyseliny chlorogenové (ne)výhodná.

CGA800 na hubnutí

Jestli chcete koupit jakýkoliv přípravek na hubnutí a očekáváte, že vám jeho pravidelná konzumace pomůže jen tak zhubnout, zamyslete se. Samotní výrobci uvádějí, že takové doplňky stravy mají pozitivní účinky, ale pouze ve spojení se zdravým jídelníčkem a pravidelným pohybem. Zamyslete se také nad tím, jestli těch několik stovek bude lepší utratit za pilulky nebo investovat je do pohybu, který vám přinese kýžený efekt mnohem lépe.

Aktualizováno: Je CGA800 mezi výrobky označenými jako rizikové? Zjistěte zde!


Tyto články vás také zajímají: