Bydlení

media

Cesta k bohatství vede přes úspory

Také si říkáte, že vyděláváte maximálně na složenky a šetřit pro vás nemá smysl? Žít z ruky do úst se vám nemusí vyplatit. Počet osobních bankrotů tomu také odpovídá. Ke správné psychické pohodě patří především zázemí a dosáhnout toho svého nemusí být tak těžké, jak to na první pohled vypadá.
media

Jak vybrat správnou žárovku

Možná si ještě pamatuje jakou nevoli vyvolalo zrušení obyčejných žárovek. Nechceme polemizovat zda bylo nařízení EU správné, nebo ne. V každém případě je zde a trh se svítidly se změnil Oproti dřívějšku je na výběr daleko více variant. Jakou tedy vybrat, abychom nenaletěli a vyhovovala nám po všech stránkách?
media

Kde se doma nejvíc chytá prach

Blíží se čas Vánoc a samozřejmě předvánočních úklidů. V tom čase uklízíme i místa, kde nebýváme většinu roku tak důslední. Ale jak na to, aby se předvánoční úklid nestal nikdy nekončícím kolotočem?
media

Přežijte vánoční úklid v klidu

Každý rok je to skoro stejné. Naplánovat a včas nakoupit dárky, napéct či objednat cukroví a hlavně více čí méně vánočně uklidit domácnost. Je toho vcelku hodně. Mnoho lidí končí na štědrý den úplně fyzicky i psychicky vyčerpaných. A je to vlastně potřeba? Co takhle se zaměřit na včasnou přípravu a věnovat chvilku plánování?
media

Steampunk, další známý styl o kterém se toho málo ví

Na těchto stránkách už byl článek o stylu industriálním. Steampunk má k němu v mnoha ohledech velice blízko. Přesto je dokonale odlišný. zatímco industriální styl ovládl budovy a bytový interiér, steampunk zůstal u detailů. Najít inspiraci můžeme prakticky kdekoli. Původcem tohoto stylu je s největší pravděpodobností autor vědeckofantastických románů z konce osmnáctého století. Kdo by taky neznal jméno Jules Verne.
media

Zařiďte si bydlení v industriálním stylu

Pro spokojený život záleží na tom, jak žijeme, ale i v čem žijeme. Přesto naše vnímání života hodně podléhá módě. Ať už se jedná o šaty, doplňky nebo zařízení domova. Různých stylů je nepřeberné množství a není od věci se v nich alespoň zčásti orientovat. Industriální styl sice nepatří k těm u nás dlouho zažitým, přesto si našel a stále nachází své příznivce
media

Víte co je feng shui?

Víte co je feng shui? Možná jste tento výraz už někdy slyšeli, nebo jej už znáte, protože je v poslední době moderní. V každém případě se vyplatí říct si o tomto "umění" trošku víc.