Steampunk, další známý styl o kterém se toho málo ví

 

Co je na steampunku zajímavého

 

Už jste někdy viděli například šperk vyrobený z drobných součástek? Mrňavá ozubená kolečka, spirálky i další mechanické součástky přestaly dávno sloužit svému účelu. Šikovné ruce jim však dokázaly vdechnout nový život ve formě, kterou mnoho lidí považuje za krásnou. Stará patina, která připomíná jak dlouho už jednotlivé části celku existovaly před tím než z nich někdo vytvořil věci nové. Žádný kousek tohoto stylu není úplně shodný s jiným. Téměř vždycky se bude lišit alespoň v drobných detailech. Milovníci originality si tak přijdou na své.

 

Styl pro každého

 

Stejně jako jiné styly, i steampunk můžeme hnát do extrému. Ale drobnosti si může dopřát každý z nás. Nemusíte se jej stranit ani v případě, že máte domácnost zařízenou ve stylu, ke kterému se zdobené steampunkové detaily nehodí. Proč by se nemohl zabydlet třebas v šatníku. Jak už bylo napsané, existuje nepřeberné množství šperků. Od prstenů a náušnic až po kabelky a větší kousky do šatníku. Ani na muže se nezapomíná. Manžetové knoflíčky ve steampunkovém stylu určitě v celkovém outfitu nezapadnou.

 

Kde jsou hranice

 

Moderní styl vycházející z dávné minulosti má hranice kde? Má je vůbec? Zařídit si v tomto duchu celé bydlení by zřejmě působilo extravagantně. Ale přesto nejsou pevně dané hranice vkusu a nevkusu. Protože je to však styl evokující minulost, najdou se nadšenci, kteří steampunk pustili do svého života naplno. Nebo alespoň do svého šatníku. Co se nosilo v dobách dávno minulých? To by dovedl zřejmě víc popsat gothic styl, ale proč některé prvky neskloubit s alespoň zdánlivě technickým vzhledem? Korzety, kalhoty, dlouhý kabát nebo čepice se můžou s prvky steampunku proměnit v neuvěřitelné kousky. Méně odvážní sáhnou po kabelce nebo tričku.

 

Uniformita doby je sice pro život jednoduchá, ale snad každý si ji rád občas zpestří něčím originálním. Tak proč nesáhnout pro nápad třeba sem?