Zachovejte si mládí, krásu a vitalitu

Návodů, jak zaručeně zhubnout, zachovat si krásný vzhled a být stále fit je na internetu nespočet. Který ale opravdu funguje? Nehledejte žádné „zaručené“ tipy, vždy to závisí jen na vás – když zkrátka budete chtít, dosáhnete všeho, co chcete. Ale je jasné, že tomu musíte něco obětovat, protože nic nejde samo od sebe.

Pokud se tedy chcete cítit svěže, mladě a pohodově, nezapomínejte svému tělu dopřávat pravidelný detox. Může jít v první řadě o detox jater, který se například pomocí bylin či diety doporučuje dělat dvakrát ročně. Omlazujte pravidelně ale celé své tělo – k tomu je vhodné jíst potraviny s dostatkem antioxidantů, omega 3 masných kyselin, vitamínů, probiotik a bílkovin, které se lehce vstřebávají. A dopřávejte si i pravidelný pohyb, ale nenuťte se do ničeho. Abyste u cvičení vydrželi, zvolte takové, které vás nadchne a zamilujete si ho – může jít o běh, chůzi, plavání, provozování bojového sportu nebo vyzkoušejte třeba jógu. Každý si najde ten svůj sport, který ho chytí a už nepustí.

Zahnat stres

Nejvíc vrásek nám způsobuje stres. Jsme unavení, zničení, nevíme, jak dál – a to se projevuje i na našem vzhledu a chování. Naučte se proto se stresem bojovat a účinně ho odbourávat. Ideální je zvolit k tomuto účelu „duchovní cestu“. Někomu pomáhá náboženství, jiný medituje, někdo si chodí odpočinout na jógu, jiný si zajde poklábosit s kamarádem a provětrat si hlavu. Zkrátka stačí najít jen způsob, který vám pomůže a zase vás dobře naladí, aby vám bylo lépe.

Hon za krásou

Určitě nemá smysl chtít se přiblížit modelkám na titulních stránkách magazínů. Z velké části jde o photoshop. Proto pokud chcete opravdu vypadat svěže a cítit se mladě, nesnažte se bojovat s věkem, hledejte jeho výhody a pomáhejte tělu, aby bylo stále fit a v kondici. V následujících letech se vám za to bohatě odvděčí.