Jak na domácí posilovnu?

Je jasné, že si doma neuděláte posilovnu rozměrů, na které jste zvyklí. Ideální je, pokud máte k dispozici alespoň jeden pokoj, do kterého si naskládáte veškeré vybavení, které k posilování, protahování a dalším činnostem potřebujete. Vše se ale dá zařídit i na mnohem menším prostoru, třeba i v bytě, který obýváte s dalšími členy své rodiny, kteří vašemu koníčku zrovna moc neholdují a nehodlají o vaše náčiní neustále zakopávat. Chce to jen si vše dobře promyslet a rozplánovat. A i když počáteční investice nemusí být zrovna malá, určitě se vám to do budoucna vyplatí mnohem víc než pravidelné kupování permanentek.

Běhání a ježdění

Pokud máte k dispozici větší prostor, můžete sáhnout po běžeckém pásu. Na tom můžete chodit, běhat a pohyby různě kombinovat. Neposilujete tím jen nohy, ale pomáháte i svému kardiovaskulárnímu systému, tedy srdci a cévám. Pokud máte prostor menší, je dobré sáhnout po rotopedu, dnes se dělají i menší verze. A v létě ho můžete složit a jít si zajezdit na kolo ven (nebo i zaběhat). Každopádně je při nákupu dobré volit zlatou střední cestu, co se týče ceny. A dívejte se i na výbavu strojů a to, co ukazují jejich displeje – základem je tepová frekvence, kterou se pak můžete řídit.

Na posilování rukou je dobré pořídit si činky. Když nemáte dost prostoru na ty obrovské na vzpírání, ke kterým je obvykle i lehátko, pořiďte si sady činek o různých vahách. Ty můžete mít snadno uložené ve skříni nebo pod postelí a nepřekáží. Pokud věříte svým stropům a nebojíte se, že spadnou, můžete si na ně nechat připevnit kruhy a další pomůcky, stejně tak lze koupit i samovzpěrnou či roztahovací hrazdu do dveří. A když se chcete cítit opravdu jako ve fitku a máte doma svůj „kouteček“? Můžete si našetřit a pořídit si posilovací věž, která nabízí velké množství cviků, ale potřebuje své trvalé místo, protože není ideální pokaždé ji rozkládat a skládat.

Nabídka na výbavu domácích posiloven je obrovská, takže kdo chce, určitě si nakonec tu svou vysněnou domácí posilovničku zařídí a cvičení ho bude bavit ještě víc než dřív.