Jak na domácí posilovnu?

Kdo cvičí jednou za čas a jen tehdy, když potřebuje shodit pár kilo, pro toho je to zbytečné téma. Ale jsou i tací, kteří cvičení propadnou, v posilovně jsou už pomalu častěji než doma a tento životní styl i svou postavu milují. Jenže takhle časté návštěvy posiloven a fit center časem začnou dost lézt do peněz. Proto je pak ideálním řešením zařídit si posilovnu doma.

Je jasné, že si doma neuděláte posilovnu rozměrů, na které jste zvyklí. Ideální je, pokud máte k dispozici alespoň jeden pokoj, do kterého si naskládáte veškeré vybavení, které k posilování, protahování a dalším činnostem potřebujete. Vše se ale dá zařídit i na mnohem menším prostoru, třeba i v bytě, který obýváte s dalšími členy své rodiny, kteří vašemu koníčku zrovna moc neholdují a nehodlají o vaše náčiní neustále zakopávat. Chce to jen si vše dobře promyslet a rozplánovat. A i když počáteční investice nemusí být zrovna malá, určitě se vám to do budoucna vyplatí mnohem víc než pravidelné kupování permanentek.

Běhání a ježdění

Pokud máte k dispozici větší prostor, můžete sáhnout po běžeckém pásu. Na tom můžete chodit, běhat a pohyby různě kombinovat. Neposilujete tím jen nohy, ale pomáháte i svému kardiovaskulárnímu systému, tedy srdci a cévám. Pokud máte prostor menší, je dobré sáhnout po rotopedu, dnes se dělají i menší verze. A v létě ho můžete složit a jít si zajezdit na kolo ven (nebo i zaběhat). Každopádně je při nákupu dobré volit zlatou střední cestu, co se týče ceny. A dívejte se i na výbavu strojů a to, co ukazují jejich displeje – základem je tepová frekvence, kterou se pak můžete řídit.

Na posilování rukou je dobré pořídit si činky. Když nemáte dost prostoru na ty obrovské na vzpírání, ke kterým je obvykle i lehátko, pořiďte si sady činek o různých vahách. Ty můžete mít snadno uložené ve skříni nebo pod postelí a nepřekáží. Pokud věříte svým stropům a nebojíte se, že spadnou, můžete si na ně nechat připevnit kruhy a další pomůcky, stejně tak lze koupit i samovzpěrnou či roztahovací hrazdu do dveří. A když se chcete cítit opravdu jako ve fitku a máte doma svůj „kouteček“? Můžete si našetřit a pořídit si posilovací věž, která nabízí velké množství cviků, ale potřebuje své trvalé místo, protože není ideální pokaždé ji rozkládat a skládat.

Nabídka na výbavu domácích posiloven je obrovská, takže kdo chce, určitě si nakonec tu svou vysněnou domácí posilovničku zařídí a cvičení ho bude bavit ještě víc než dřív.