Proč nedávat nejen dětem pod stromeček živé dárky

Vánoce se kvapem blíží. Ještě je sice nějaký ten čas, ale toho rychle ubývá. někdo už má dárky připravené a jiní je kupují až na poslední chvíli. Pokud jste se rozhodli obdarovat živým zvířátkem, patříte pravděpodobně mezi ty, kteří přípravu nezanedbali. Ale nezapomněli jste opravdu na nic?

 

Jak to chodí na vánoce

 

Ať už stresujeme nebo bereme věci s klidem, čas Vánoc se v lecčem liší. Přípravou se teď nebudeme zabývat. Ale co bude, až přijde ten Štědrý den. Večeře, stromeček, pohádky a hlavně - dárky. Někde to budou maličkosti a jinde spousta krabic. Ale co je hlavní, v některých domácnostech se připravuje košík či klícka s živým zvířátkem. Co to ale obnáší? Jste na takto náhlou změnu právě v tento den patřičně naladění?

 

Rychlé probuzení

 

Štědrý večer však jednou skončí a co bude následovat? V případě, že pod stromečkem přibylo nové zvířátko, přibyly s ním rázem i nějaké ty starosti. Každé zvíře potřebuje péči. Některé větší, jiné malinkatou, ale přesto je to nutnost. Větší děti už mají dost rozumu na to, aby věděly, že o zvířátko je třeba se starat. Ale pořád jsou to děti a pokud je pod stromečkem dárků víc, chtějí si je všechny náležitě užít. A co na to zvířátko? Kdo vybere štěňátku, koťátku nebo králíčkovi to nejlepší místečko pro pelíšek? Kdo dohlédne, aby měl ptáček dost krmení i vody? Nezapomeneme v tom všem zapnout želvě nebo leguánovi topení. A co rybičky? Ani ty bez vzduchu nevydrží dlouho. A tak je třeba ubrat čas určený na ostatní dárky a postarat se i tyhle důležitosti. A opravdu chcete do tohoto kolotoče skočit právě na vánoce?

 

 

Pokud jste se přesto pro živý dárek rozhodli, můžete to zkusit udělat jinak. Dejte pod stromeček pelíšek, klícku nebo akvárium a poukázku s fotkou vybraného zvířátka. Tam bude napsáno kdy si pro něj společně půjdete. Zůstane tak klid a pohoda na případné ostatní dárky a především získáte dostatek času se na příchod nového zvířátka připravit. Vždyť Vánoce trvají jen chvíli, ale domácí mazlíček s vámi pak může být dlouhé roky.