Proč nedávat nejen dětem pod stromeček živé dárky

 

Jak to chodí na vánoce

 

Ať už stresujeme nebo bereme věci s klidem, čas Vánoc se v lecčem liší. Přípravou se teď nebudeme zabývat. Ale co bude, až přijde ten Štědrý den. Večeře, stromeček, pohádky a hlavně - dárky. Někde to budou maličkosti a jinde spousta krabic. Ale co je hlavní, v některých domácnostech se připravuje košík či klícka s živým zvířátkem. Co to ale obnáší? Jste na takto náhlou změnu právě v tento den patřičně naladění?

 

Rychlé probuzení

 

Štědrý večer však jednou skončí a co bude následovat? V případě, že pod stromečkem přibylo nové zvířátko, přibyly s ním rázem i nějaké ty starosti. Každé zvíře potřebuje péči. Některé větší, jiné malinkatou, ale přesto je to nutnost. Větší děti už mají dost rozumu na to, aby věděly, že o zvířátko je třeba se starat. Ale pořád jsou to děti a pokud je pod stromečkem dárků víc, chtějí si je všechny náležitě užít. A co na to zvířátko? Kdo vybere štěňátku, koťátku nebo králíčkovi to nejlepší místečko pro pelíšek? Kdo dohlédne, aby měl ptáček dost krmení i vody? Nezapomeneme v tom všem zapnout želvě nebo leguánovi topení. A co rybičky? Ani ty bez vzduchu nevydrží dlouho. A tak je třeba ubrat čas určený na ostatní dárky a postarat se i tyhle důležitosti. A opravdu chcete do tohoto kolotoče skočit právě na vánoce?

 

 

Pokud jste se přesto pro živý dárek rozhodli, můžete to zkusit udělat jinak. Dejte pod stromeček pelíšek, klícku nebo akvárium a poukázku s fotkou vybraného zvířátka. Tam bude napsáno kdy si pro něj společně půjdete. Zůstane tak klid a pohoda na případné ostatní dárky a především získáte dostatek času se na příchod nového zvířátka připravit. Vždyť Vánoce trvají jen chvíli, ale domácí mazlíček s vámi pak může být dlouhé roky.